یک بحران نمی کند ظهور از هوا نازک شده است; علل آن است. و بسیاری از علل زمینه ای اگر نه همه در مقابل چشمان ما; این درست است که ما حاضر به دیدن و در آنها عمل می کنند. Coronavirus بیماری 2019 (Covid-19) بحران است و نه سیاه و سفید قو; آن پیش بینی شده بود و مانع شده اند می تواند.

از آغاز قرن 21 ما شاهد ظهور و شیوع بیماری های متعدد انسان و دام بیماری های عفونی بیماری های ناشی از باکتری ها و ویروس ها است که پرش از حیوانات به انسان است. برخی از آنها جدید به انسان و از این رو ما باید ایمنی در برابر آنها و برخی از ظهور مجدد از بیماری است. مطالعات نشان می دهد که فراوانی این بیماری افزایش یافته است به طور قابل توجهی در 20 سال گذشته.

ما تا به حال سه بیماری های همه گیر از سال 2000 – سندرم حاد تنفسی (سارس) در سال 2003 H1N1 (آنفولانزای خوکی) در سال 2009 و در حال حاضر Covid-19. سارس و Covid-19 گسترش از گربه گربه/ pangolin و خفاش در چین و آنفولانزای خوکی از یک خوک فشرده مزرعه در مکزیک است. در میان ما تا به حال منطقه ای شیوع آنفلوآنزای مرغی از مرغ به سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) از شتر ابولا از میمون ها و خوک, Rift Valley fever از دام نیل غربی و تب از پرندگان Zika از میمون و Nipah از خفاش ها.

ریشه و علت بالا تمام بیماری ها را می توان بطور گسترده را تحت سه سبد. اول نابودی محیط زیست. به دلیل جنگل زدایی و از دست دادن زیستگاه حیوانات وحشی و انسان ها در حال حاضر در نزدیکی منجر به سرريز از بیماری های دام به انسان است. ابولا در غرب نیل ویروس Nipah و Zika آمده تحت این رده است. به طور مشابه, دام نیز در آینده در تماس با حیات وحش و انتقال عوامل بیماری زا به مردم مانند دره ریفت ویروس.

دوم شیوه های فرهنگی. عمل خوردن حیات وحش عجیب و غریب و گاهی خام در حال گسترش است رمان پاتوژن به انسان است. هر دو سارس و Covid-19 مبداء حیات وحش در بازارهای چین است. اما در عمل از خوردن حیوانات وحشی است و نه محدود به کشور چین; آن وجود دارد در یک فرم و یا دیگری در سراسر جهان است.

سوم فشرده مزارع حیوانات. صنعتی و کشاورزی از حیوانات, نگهداری حیوانات بسیار نزدیک به یکدیگر و پمپاژ آنها را با رشد مروج مانند آنتی بیوتیک ها علت دیگری است. آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی هر دو منشاء خود را در بخش مزارع حیوانات.

فوق علل پنهان هستند; آنها به طور گسترده ای شناخته شده است و کشورهای مختلف قوانین در جای خود به آنها را کنترل کند. بسیاری از کشورها از جمله هند و قوی در برابر قوانین جنگل زدایی و برای مهار تجارت و مصرف از حیات وحش است. کشورها نیز در جای خود قرار داده و مقررات برای بهبود شیوه ها در مزارع حیوانات. اما بسیاری از عمل نیست در مورد این مسائل. و در جهانی جهان ما تنها به عنوان قوی به عنوان ضعیف ترین حلقه. ضعف قوانین و مقررات و اجرای ضعیف در یک کشور باید جهانی انشعابات. این آشکار است در مورد Covid-19.

پس از شیوع بیماری سارس آن به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده است که حضور گسترده مخزن coronaviruses در خفاش نعل اسب و گربه و گربه با هم با فرهنگ غذا خوردن حیوانات عجیب و غریب در چین است ، تحت جهانی فشار در سال 2003 چین آیا ممنوعیت مصرف civet گربه بود اما ضعیف اجرا گذاشته است. آن را تنها در سال 2018 که چین مقننه تصویب در سراسر کشور قوانین به ممنوعیت کشاورزی و مصرف از حیات وحش است. این قوانین در حال حاضر در حال نورد در پی Covid-19 بیماری همه گیر. این است که خیلی دیر شده و جامعه جهانی است پرداخت قیمت از چین انفعال.

اما واقعیت این است که بعد از رمان coronavirus می تواند ظهور به دلیل سهل انگاری در هر کشور است. فعلی اجتماعی و شیوه های اقتصادی در سراسر جهان فقط بیش از حد ضعیف برای جلوگیری از همه گیر بعدی. برای مدیریت و جلوگیری از همه گیر بعدی جهان نیاز به گرد هم می آیند به آدرس علل مشترک بين انسان و حيوان.

زئونوزها را کشته اند و میلیون ها نفر از مردم در قرن 21 (چندین بار بیش از همه جنگ ها و حملات تروریستی قرار داده و با هم). اقتصادی خود را در هزینه از محدوده چند میلیارد دلار در مورد منطقه ای شیوع بیماری به چندین تریلیون دلار برای بیماری های همه گیر. آنها نه یک مسئله ملی; آنها جهانی هستند و نیاز به یک پاسخ جهانی. کشور نمی تواند پنهان در پشت حاکمیت و عمل نمی کند. جهان, از این رو, نیاز جهانی کد رفتاری به آدرس زئونوزها فوری. چیزی کمتر کفایت خواهد کرد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de