عکس: تیلور Callery

کریس Heuwetter هرگز احساس نیاز به نظارت بر کارکنان خود را فلوریدا-اجتماعی رسانه بازاریابی شرکت است. او می تواند نگاه خود را در سراسر شرکت از 3000 فوت مربع و آنها را ببینید.

این بیماری همه گیر کوروناویروس تغییر تفکر خود را.

هفته پس از کارکنان شروع به کار از خانه در ماه مارس آقای Heuwetter گفت که او متوجه شده است که برخی از کارکنان آغاز ورود بعد از آن در صبح است. دیگران بودند و به کندی پاسخ به پیام. آقای Heuwetter می گوید: او می داند کار از راه دور نیاز به یک قابل تنظیم اما او نگران شد.

بنابراین او نیاز کارگران در شرکت 98 باک, اجتماعی, برای نصب یک ابزار است که طول می کشد کامپیوتر تصاویر هر 10 دقیقه و سوابق چقدر زمان صرف آنها در فعالیت های خاص.

“ما متوجه ما نمی دانیم چه می گذرد,” او می گوید. “ما فقط نگران این است که ما از دست دادن بهره وری است.”

در حال حاضر که میلیون ها نفر به طور ناگهانی انجام شغل خود را در خانه به عنوان یک نتیجه از جدید coronavirus شرکت های بیشتری می خواهید بدانید که چگونه کارکنان صرف وقت خود را. برخی از آنها با تکیه بر همان ابزار نظارت است که استفاده شده است برای نظارت بر محل کار در دفتر و آنها همیشه فاش زمانی که این نرم افزار اضافه شده است به لپ تاپ از راه دور.

این فن آوری فراهم می کند مدیران با بهره وری روزانه نمرات برای کارگران از راه دور و یا گزارش های دقیق که در آن وظایف مصرف روز خود را. دیگر ابزار طراحی شده برای گرفتن کارکنان که ممکن است بیشتر وسوسه برای دانلود فایل ها از شرکت و یا نقض قوانین امنیتی.

شرکت ها نیز با استفاده از چنین نظارت و تجزیه و تحلیل ابزار برای تعیین همه چیز را از کسی که با نفوذ در یک شرکت به آن تیم تمایل به سازنده ترین. طرفداران می گویند چنین فن آوری می تواند کمک به شرکت های ارزیابی بالا و پایین اجرا بهتر و تخصیص منابع در حالی که منتقدان هشدار می دهند این ابزار ممکن است متفاوت به اندازه کافی برای ارائه متعادل قضاوت.

“آنچه امروز اتفاق می افتد این است که فقط یک شتاب آنچه را که اتفاق می افتد می گوید:” برایان پرورش معاون ارشد رئیس جمهور از مدیریت محصول در MobileIron Inc., یک دستگاه-مدیریت و امنیت شرکت.

سازندگان محل کار-نظارت بر محصولات آنها می گویند باید وارد سایت افزایش سفارشات پس از coronavirus تغییر زندگی است. ریتا Selvaggi, مدیر اجرایی, کارمند مانیتورینگ نرم افزار ActivTrak می گوید: بیش از 1000 شرکت های جدید را امضا کرده اند به استفاده از شرکت ابزار در هفته های اخیر.

“این یک کمی دیوانه,” او می گوید. شرکت او می گوید: طیف وسیعی از شرکت های حقوقی به شرکت های بیمه به بانک ها و کسب و کار که “شاید تا به حال کارمندان از راه دور قبل از آنها فوق العاده نگران آن است.”

در Teramind که فن آوری می تواند به کارفرمایان زنده نگاه کارکنان در صفحه نمایش کامپیوتر یا ضبط ویدئوها از فعالیت های خود سوالات را سه برابر شده پس از اواسط ماه مارس و در حدود یک سوم از شرکت 2000 نفر از مشتریان درخواست مجوز های اضافی برای پیگیری بیشتر کاربران می گوید الی Sutton, معاون رئیس جمهور از عملیات جهانی.

SiteTech سیستم اموال-ارزیابی شرکت مستقر در گل تلفونی ساحل, S. C., رفت و از راه دور در مارس 16, فقط چند روز پس از رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام اضطراری ملی و نورد ActivTrak در کارکنان لپ تاپ. هدف اولیه می گوید: گرین ترور مدیر توسعه کسب و کار ردیابی شد ساعات کار برای این شرکت 30-عجیب و غریب ساعتی کارکنان. ابزار او یادداشت اجازه می دهد تا کارکنان به کار بیشتر برنامه های انعطاف پذیر و هنوز هم خود را در دقیقه محاسبه می شود برای چیزی که او می گوید بسیار مهم است برای والدین با کودکان در خانه.

“ما درک می کنیم این است که بی سابقه آتیپیک, وضعیت,” او می گوید.

“این است که یک جادوگر شکار را امتحان کنید و پیدا کردن کسی که صرف 20 دقیقه در روز در اخبار,” او می گوید. اما او همچنین فکر می کند این ابزار که با استفاده از این شرکت پیگیری مرور وب و زمان صرف شده در کار های مربوط به برنامه ها مانند اکسل—پرداخت خواهد شد در دراز مدت سود سهام.

“ما قادر به دریافت مقدار زیادی بیشتر گرانول بینش به چه مقدار زمان آنها صرف بر وظایف فردی” آقای گرین می گوید. هر کارمند دسترسی به داده های خود را, او می گوید و می توانید ببینید که چگونه خود را در سطح بهره وری در نوسان است.

حدود 300 کارکنان در Anequim یک Omaha, Neb.-بر اساس شرکت است که دستگیره های تعمیر و نگهداری و حسابداری و مدیریت مسائل مربوط به مجتمع های آپارتمانی و اموال دیگر مدیران همه کارگران از راه دور در سراسر ایالات متحده و مکزیک است. اما در حال حاضر که کودکان و دیگر اعضای خانواده در خانه هستند در طول روز کاری با آنها بسیاری از کارکنان جدید باید حواس او را پرت و چالش ها می گوید Gwenn Aspen شرکت رئیس جمهور.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه می توانم شما احساس می کنید در مورد نرم افزار مانیتورینگ به عنوان یک رئیس یا کارمند ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

جدید نرم افزار نظارت بر Anequim استفاده Hubstaff می تواند یک استارت مکالمه در طول همه گیر است که کمک می کند تا مدیران بفهمند که کارکنان در حال مبارزه و پیدا کردن یک راه حل ، “اگر شما در این نرم افزار است که مردم واقعا مولد بودن شما می توانید بحث در مورد چگونه به آنها را سازنده تر است.”

کارفرمایان باید گسترده حقوقی و عرض جغرافیایی به استفاده از ابزار ردیابی هر چند این محصولات می توانید به آزمون کارکنان آستانه نگرانی های حریم خصوصی. Ifeoma Ajunwa استادیار در دانشگاه کرنل را ILR مدرسه که قبلا شناخته شده به عنوان مدرسه صنعتی و روابط کار می گوید oversurveillance از نیروی کار به نوبه خود می تواند معکوس.

“آن را می شود بیشتر در مورد کارگر بودن مورد تاکید و نظارت و یا توجه بیش از حد به نظارت به جای انجام کار” دکتر Ajunwa می گوید.

بسیاری از کارکنان یک احساس است که عملکرد خود را در این کار مهم و حتی بیشتر در حال حاضر با بیش از 22 میلیون آمریکایی به دنبال مزایای بیکاری. “رک و پوست کنده کارکنان در حال حاضر انگیزه ای برای سازنده, فقط با صرف این واقعیت که مایل به نگه داشتن شغل خود را,” او می گوید.

در فلوریدا آقای Heuwetter های اجتماعی-رسانه های بازاریابی شرکت خود را توضیح داد منطق برای نصب Hubstaff سیستم ردیابی ماه گذشته در یک ایمیل به کارکنان و مورد بحث و بررسی آن در یک جلسه مجازی. چند کارکنان را به عقب رانده و آن را به نام spyware او می گوید.

“وجود دارد برخی از تنش هنگامی که ما برای اولین بار آن را نورد از,” او می گوید. “من نمی بینم هر چشم رول اما من احساس چشم رول.” برخی از کارکنان پرسید که آیا آقای Heuwetter در حال حاضر می تواند دیدن فایل های خود و یا وب-سابقه جستجو در افراد درحال آزمایش بدون ساعت. او توضیح داد که او نمی تواند. نرم افزار توقف ردیابی فعالیت هنگامی که کارکنان به یک تایمر به توقف و یا پایان کار برای بعد.

بهره وری قابل ملاحظه ای افزایش یافته است در هفته های اخیر آقای Heuwetter می گوید. او در حال حاضر می تواند شناسایی کارکنان که به نظر می رسد overworked و کسانی که به خصوص مولد و ممکن است مستحق پرداخت افزایش دهد. او همچنین با توجه به که مردم ممکن است نیاز به در کار مربیگری در آینده است.

“من در عشق با آن” آقای Heuwetter می گوید: از این ابزار است. “من هرگز قصد بازگشت.”

نوشتن به تراشه برش در chip.cutter@wsj.com Te-Ping Chen در te-ping.chen@wsj.com و سارا در julia davis sarah.krouse@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

آموزش سئو