‘شما نمی فکر می کنم از یک انقلاب از نظر مدارک و … آن را به عنوان یک بخش به عنوان رهبران در خیابان’

انتقال قدرت در سال 1947 از انگلستان به هند بود midwifed توسط غیر معمول مجموعه ای از کارمندان که کار ارائه آجیل و پیچ و مهره از حکومت معماری. اخیر, بیوگرافی, ‘معاونت منون: گمنام معمار مدرن هند” توسط Narayani باسو به بررسی یکی از این داستان. او به Sanjiv Shankaran:

معاونت منون بود و کمی آموزش و پرورش رسمی. چگونه او تبدیل به قانون اساسی مشاور?

آن را ترکیبی از درایو جاه طلبی و مطلق موفق باشید. او اجرا می شود به دور از مدرسه در 13 پس از تنظیم آن را بر روی آتش است. او در کلار زمینه طلا به عنوان یک حمال که در آن او خواهد ماند برای پنج سال آینده. او سپس پرش در اطراف او می رسد شمال هند است. او تعدادی از شغل های عجیب و غریب در طول راه. آن است که تنها زمانی که او را به فروش حوله خارج ویکتوریا پایانه که او با کسی که به یک نامه توصیه برای پیوستن به صفحه اصلی بخش در دولت است.

او با زبان انگلیسی سرپرستان که فوق العاده حمایتی. آنها واقعا نمی نگاهی به فقدان مدارک تحصیلی. این نوع از ایده های او مهم تر است. آن را ترکیبی از جاه طلبی بزرگ بخت خوب و سرپرستان حاضر به او اجازه دهید گام و قدم است.

اجرا به استقلال تا به حال بندگان در پس زمینه اما آنها نهفته راه هند تبدیل شده است. شما چه خبر ؟

هنگامی که شما در حال صحبت کردن در مورد یک جنبش استقلال شما به فکر رهبران را که فوق العاده سخنرانی از خونریزی از مردم مبارزه با به عقب. که درست است. اما شما به ندرت فکر می کنم بیشتر خسته کننده جنبه های فنی از آن است که ‘babus’ پشت صحنه هل دادن کاغذ. آنها آنهایی که آنجا نشسته انجام اصلاحات اتفاق می افتد به سادگی تهیه و redrafting بند. شما نمی فکر می کنم از یک انقلاب در شرایط مدارک کمبود پرسنل در نظر Viceroys و بوروکرات نشستن دور یک میز و رفتن بیش از همان پاراگراف در روز و روز را. که یک جنبه کلیشه ای به عنوان خسته کننده به دلیل آن را هیجان انگیز تر به فکر می کنم از انقلاب به عنوان سریع گام, گرفتن شما توسط قلب فورا.

اینها همه ICS مردانی که رو بزرگ معضلات اخلاقی در خدمت راج در حالی که هموطنان خود بودند در خیابان اعتراض. آنها ذهن خود را به کار می کنند. آنها شروع به پیش نویس قوانین که راهنمای این کشور نسبت به ساختار یافته تر شکل اساسی پیشرفت است. این مردان که اغلب تحت الشعاع سیاسی giants. شما نمی فکر می کنم از مردان نشسته در امپریال دبیرخانه با انبوهی از کاغذ بازی. شما باید. که به همان اندازه بخشی از هر انقلاب به عنوان رهبران در خیابان.

آیا منون داستان نشان می دهد راج بریتانیا محفوظ شغل بود اما به طور همزمان شایسته سالار?

که تناقض در خود است. بالا شغل داده شد به مقامات انگلیسی. که گفت: انگلیسی ها در واقع ترویج شما بر اساس شایستگی. اگر شما خوب کار می کنند و قادر به پاسخگویی ناگفته مدارک شما ترویج بودند و بر اساس کار سخت خود را و استعداد. نیز وجود دارد یک ضمنی درک شما نمی تواند به ترویج فراتر از یک نقطه خاص. انگلیسی ها هرگز قرار دادن هر گونه موانع در راه ترویج شما بر اساس استعداد خود را. این چیزی است که تا حد زیادی با کمک معاونت خود را حرفه ای.

منون به حال صمیمی شخصی معادلات با کارشناسی جناح و Liaquat علی خان.

ارتباط خود را با جناح بر می گردد به اوایل دهه 1920. منون که در آن نقطه بود که یک کارمند این نوع از شخص شما بای پس. یک روز جناح پیاده روی تا به او در یک اتاق شلوغ و آنها را با هم ناهار. این یک نوع پراکنده دوستی. آن را عود یک بار دیگر در سال 1930 زمانی که همه آنها در هیئت مدیره کشتی همان رفتن به لندن برای کنفرانس میز گرد. کشتی اسکله در قاهره و جناح طول می کشد معاونت در ماشین خود و بحث آنها در مورد مصر و سیاست, تاریخ جهان و رفتن به ناهار در یکی از قاهره بهترین هتل ها. دفعه بعد VP می بیند جناح است که در سال 1946 توسط آن جناح است که تغییر ، برای VP آن غم انگیز بود زیرا او می دانست که جناح زمانی که او بود که جناح ما به یاد داشته باشید. او سخت-گزیده بدبینانه متعصب مرد فشار برای پارتیشن. او نزدیک یک مرد که دوست چت با مردان جوان.

VP نیز می شود به می دانم Liaquat علی خان. او می رود تا او را هنگامی که Tanir کنفرانس شکست در سال 1945 و خان و خود را بگوم به وضوح ناراحت است. هیچ یک از آنها تا به حال می خواستم جناح به پای خود را قرار داده به طوری که بصورتی پایدار و محکم در سال 1945. که دوستی طول می کشد تا پس از Tanir کنفرانس. که با ارزش بود به راج و همچنین به سردار پاتل و کنگره زیرا او قادر به یک شبکه گسترده ای از مخاطبین در هر دو طرف شکاف سیاسی. که آنچه که او ساخته شده یک دارایی با ارزش در دولت است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>