– Uttar Pradesh دولت شناسایی 25 Lakhs شبح کارت های جیره بندی و ذخیره بیش از 1200 کرور توسط Aadhar بذر از کارت های جیره بندی و اشعار رزمی پیشینیان بر اساس سهمیه توزیع در اوتار پرادش

بخش مواد غذایی از ایالت اوتار پرادش وجود داشته است برای بیش از 60 سال و به روش سنتی تهیه و نگهداری و توزیع وجود داشته است. دستیابی به موفقیت صورت گرفته توسط دولت در سه سال گذشته توسط تعمیرات اساسی این PDS با استفاده از فن آوری و کیفیت بالا process re-engineering.

PDS سیستم در هر بخشی از کشور دارای این پنج کلاسیک مشکلات – عدم قوی پایگاه داده برای کشاورزان و نامنظم و سازمان ملل متحد-پرداخت به موقع به کشاورزان وجود فاقد شرایط لازم و شبح ذینفع Syphoning از مواد غذایی سبوس دار در طول حمل و نقل و بی نظمی در مقدار از دانه های مواد غذایی توزیع شده توسط جیره فروشگاه صاحب نابهنگام ورود مواد غذایی غلات و عدم پیگیری از مواد غذایی سبوس دار است. اوتار پرادش 80000 جیره مغازه هایپخش در سراسر 826 بلوک در 75 ولسوالی غذا به 14.38 کرور ذینفع. در یک پرجمعیت و بزرگ دولت بود تا مشکلاتی از این قبیل بودند حتی بیشتر به چالش کشیدن. اوتار پرادش دولت در زمان این به چالش کشیده است.

برای افزایش کارایی و شفافیت در تهیه کشاورز داده بود آورده جامع پایگاه داده آنلاین و پرداخت آنلاین به حساب های بانکی خود را با در 72 ساعت پس از خرید استفاده می شود که به روز یا ماه پیش از آن. اوتار پرادش اولین بار است که دولت به پرداخت کشاورزان برای تولید خود را از طریق خودکار مالیه عمومی مدیریت سیستم (PFMS) از سود مستقیم انتقال (DBT). پایان برای پایان دادن به زنجیره تامین در فرایند تهیه شده است آنلاین ساخته شده توسط این گروه ساخته شده و در دسترس در پورتال.

نشت و انحراف از مواد غذایی سبوس دار در طول حمل و نقل همواره بوده است یک چالش برای بخش. توزیع مواد غذایی در دانه اتفاق می افتد در دو مرحله – حرکت از FCI انبار برای جلوگیری از godowns و حرکت مواد غذایی سبوس دار از بلوک godowns به جیره مغازه ها. داشتن یک سیستم ردیابی خودرو در تمام وسایل نقلیه حمل و نقل کار برای اداره و نظارت بر GPS ثابت می شود یک راه موثر برای بهبود شفافیت و پاسخگویی است. مرکز فرماندهی ایجاد شده در مواد غذایی بخش مرکزی در لکنو به یک تیم اختصاص داده شده برای نظارت بر این عملیات و گزارش انحراف و مشکوک به توقف. همانطور که در تاریخ بیش از 99 درصد از مرحله 1 وسایل نقلیه GPS را فعال کنید. با توجه به GPS را فعال کنید وسایل نقلیه بخش نیز قادر به ایجاد مسیرهای از پیش تعریف شده و در نتیجه ذخیره 25% در کلی هزینه حمل و نقل. نظارت بر مواد غذایی دانه جنبش موفق بوده است و شده است وجود دارد هیچ صنوبر موارد شده است تسلیم در بالا برای مواد غذایی انحراف بود که کاملا رایج پیش از آن.

این شناسایی واجد شرایط ذینفع در اولویت وزارت و آنها را آغاز Aadhar تغذیه و بذر را به مطمئن شوید که تنها واجد شرایط ذینفع فایده جیره. عظیم وظیفه Aadhar بذر و بیو متریک سنجی از تمام 3.5 کرور به علاوه کارت جیره برای 14.38 کرور ذینفع اوتار پرادش انجام شد در یک روش مرحله به مرحله.

بخش آغاز فله احراز هویت از طریق مشترک مراکز خدمات (CSCs) برای کارآمد افزایش اعتبار رای دادن. ورزش آغاز شده در ماه اوت سال 2017 و در ماه مارس سال 2018 دولت به دست آورد 35% Aadhar اعتبار و همانطور که در فوریه سال 2020 دولت زمانی 93.05% Aadhar اعتبار. تمام 80000 جیره مغازه ها مجهز شدند الکترونیکی نقطه از فروش ماشین آلات (اشعار رزمی پیشینیان) و معاملات اعتبار توسط زیستی متریک اضافی تسهیلات از اعتبار سنجی توسط IRIS. امروز 97 درصد از تمام جیره فروشگاه معاملات در اوتار پرادش اتفاق می افتد از طریق Aadhar فعال بیومتریک اعتبار است که کمتر از سحر و جادو برای یک پرجمعیت دولت مانند اوتار پرادش است.

تاثیر دیده شده است که 25 lakhs شبح کارت های جیره بندی شده اند وجین کردن و اوتار پرادش ذخیره حدود 1600 کرور به دلیل Aadhar بذر و اشعار رزمی پیشینیان بر اساس سهمیه توزیع در بالا. در حال حاضر جیره مغازه داران نمی تواند با رشوه دادن عنوان مقدار از مواد غذایی سبوس دار به ذینفع. زیستی متریک احراز هویت را تضمین حق ذینفع می شود مقدار سمت راست در قیمت مناسب. دیجیتالی ارائه شده قابل راحتی به ذینفع آن را به عنوان تضمین سریع توزیع مواد غذایی سبوس دار و کاهش صف تا حد زیادی. به عنوان به زودی به عنوان خاص جیره صاحب مغازه می شود منابع غذایی مرتبط بهره مند خواهد شد دریافت خودکار اس ام اس علامت بر روی تلفن همراه خود را. پیش از آنها استفاده می شود به بررسی چندین بار با جیره صاحب مغازه در مورد در دسترس بودن مواد غذایی سبوس دار است.

هر چند گروه مواجه های مختلف مقاومت از جیره فروشگاه نمایندگی که آماده بودند به قبول تغییرات تکنولوژیکی از طریق مشاوره و جلسات گروه موفق شده است در متقاعد کردن جیره صاحبان فروشگاه از مزایای استفاده از فن آوری های جدید فرایند محور. در حال حاضر جیره صاحبان فروشگاه به طور کامل پردازنده به دلیل سیستم جدید تضمین پرداخت به موقع از فروشنده کمیسیون گردیده recordkeeping. علاوه بر این استفاده از تکنولوژی و دروازه پرداخت آنلاین کمک کرده است تا در upskilling جیره صاحبان فروشگاه و آنها را قادر به کشف فرصت های جدید برای افزایش درآمد خود را.

با استفاده از این به طور کامل یکپارچه, سیستم آنلاین مواد غذایی و عمران لوازم Commissionerate در لکنو سطح منطقه ای از افسران و حتی زمینه سطح افسران می تواند بررسی عرضه و توزیع مواد غذایی سبوس دار تا آخرین سهمیه فروشگاه و می توانید به راحتی نظارت بر کل زنجیره تامین فرآیند از godown به ذینفع با استفاده از اطلاعات محور داشبورد است. بخش تجزیه و تحلیل داده های تیم فراهم می کند که انواع گزارش در معامله ذینفع و تحلیل مسیر انحراف و در زمان تحویل. این کمک می کند تا گروه و افسران ارشد را انجام داده محور رویکرد در پیش بینی ماه در ماه, فروشگاه, عاقلانه, بلوک دانا و حکیم منطقه تقاضا برای کل دولت است. دولت نیز اجرا شده دولت قابل حمل و آماده است تا برای جذب “یک ملت یک جیره کارت”, ایده دولت مرکزی است. برای اضافه کردن بیشتر به وعده های دولت برای شفافیت بخش ساخته شده است که تهیه و توزیع و حمل و نقل اطلاعات موجود در پورتال و نیز توسعه یک برنامه تلفن همراه برای تسهیل ذینفع.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de