سین کیانگ چین از ایران در قلمرو جدید یا شرق ترکستان?

چین در حال حاضر گذاشته و ادعا می کنند به Galwan دره. آن را در نظر آن را یک بخشی از آن “Xinjiang Uygur منطقه خودمختار’. آنچه که در سین کیانگ و چگونه تبدیل به یک بخشی از چین ؟

سین کیانگ به معنی قلمرو جدید در چینی. این منطقه وسیع در حدود نیمی از اندازه از هند و ساکنان ترک و مغول مردم است. در گذشته حکومت های متعدد خان از قبایل مختلف. ساکنان آن با مراجعه به کشور خود را به عنوان ترکستان یا شرق ترکستان. آن را با فتح چین در اواسط قرن 18 در اطراف همان زمان انگلیسی ها در زمان بنگال خود را برای اولین بار فتح در هند. اما چین بود و نه مستقل که در آن زمان. آن حکومت سلسله چینگ بود که فتح آن از یک قرن پیش از آن.

یک کلمه در مورد چینگ (تلفظ اعظم) سلسله. این نام گرفته شده توسط یک سلسله مانچو بود که چین را فتح یک قرن پیش از آن. این Manchus زندگی به شمال چین به خوبی شمال دیوار بزرگ است که تا به حال ساخته شده است برای محافظت از خود از جمله تهاجم. این Manchus بود نه چینی. آنها در صحبت های مختلف و زبان های مختلف فرهنگ و حکومت بر چین با دست آهن. این مانچو حاکمان ساخته چینی “اصلاح و پیشانی خود را می پوشند, موی جودی ابوتی به عنوان نشانه ای از تسلیم است. اینتر-ازدواج ممنوع شد.” چینی ها نیز مجاز به اقامت در منچوری.

این Manchus حمله به سین کیانگ منطقه به دلیل مغولان زندگی وجود دارد بارها و بارها با یورش به آنها را. مغولان خود را به حال حکومت چین برای یک قرن و تا به حال همیشه از دوباره فتح آن است. بت خود بود Kublai خان نوه چنگیز خان و معروف ترین مغول حاکم چین است. در ابتدا Manchus صرفا با حمله مغولان به آنها جلوگیری از حملات خود را. زمانی که این شکست امپراتور Qianlong فرستاده شده ارتش در سال 1755 به اشغال این منطقه است. او گنجانیده شده آن در مانچو امپراتوری به عنوان یک مستعمره نه یک استان مثل بقیه از چین و در سال 1768 به نام آن سین کیانگ.

مردم منطقه اما هرگز به طور کامل مقهور توسط Manchus و آنها شورش را به عنوان به زودی به عنوان شورش تایپینگ را در چین در اواسط قرن 19. یک سالار, Yakub التماس مجموعه خود را به عنوان آن حاکم است. شورش تایپینگ بود و رهبری از زندگی مردم در جنوب و مرکزی چین که خود را تحت سایش مانچو قانون است. شورش خود را نزدیک به سرنگونی رژیم سلسله مانچو. این جنگ داخلی است که به عنوان یکی از وحشیانه ترین در تاریخ است. این مانچو امپراتوری جان سالم به در برد آن تنها با توجه به بریتانیا کمک کند. های بهره در چین بود که تجاری نیست ارضی. آنها تا به حال استخراج تجارت عمده امتیازات در طول دو جنگ تریاک و نمی خواهید امپراتوری را به شکستن. آنها می ترسیدند که این می تواند یک فرصت برای روسیه به گرفتن بیشتر از قلمرو آن است. روسیه در حال حاضر تحت اشغال ترین آسیای مرکزی و بخش های بزرگی از منچوری و انگلیسی می ترسید که آن را به حال چشمان خود در هند گوهر در تاج و تخت بریتانیا.

انگلیسی ها به سرعت ارائه آموزش و سلاح به مانچو نیروهای. یکی از افسران خود را چارلز گوردون بود نیک نام ‘چینی’ گوردون برای نزدیک خود را درگیری با مانچو ارتش. پس از شورش تایپینگ شده بود سرکوب بریتانیا تامین مالی یک مانچو ارتش در سال 1876 به بهبود سین کیانگ یا “چینی ترکستان” به عنوان آنها آن را به نام. روسیه را اشغال کرده بودند بخشی از آن را در آشفتگی.

هنگامی که چین را دوباره فتح سین کیانگ بریتانیا کمک آن مذاکره معاهده سن پترزبورگ روسیه در سال 1881 به حل و فصل این مرز وجود دارد بین دو امپراتوری. انگلیسی ها بسیار افتخار از این موفقیت خود را در ‘بازی’ با روسیه به نگه داشتن آن به دور از….
در سال 1884 چین سین کیانگ تبدیل به یک استان است. آن ساخته شده و سپس هجوم به جنوب به سمت قراقروم منتقل می کند. قراقروم تصویب و برخی از قلمرو آن از شمال تا به حال برای یک بار شده است تحت کنترل مهاراجه جامو و کشمیر. انگلیسی تشویق چینی ها به پخش ادعا می کنند به این مناطق است. یک گزارش در سال 1890 گفت که آن را “آشکارا به نفع ما است که این دستگاه از کشور مداخله بین قراقروم و Kuenlun کوه باید قطعا برگزار شد یک بازی دوستانه قدرت مانند چین است.” دو سال بعد یک تیم چینی قرار داده شده نشانگر نزدیکی قراقروم تصویب و اعلام آن به خاک چینی.

چرا انگلیسی ها تسخیر این منطقه خود را ؟ پاسخ احتمالا نهفته در فاجعه تجربه آنها تا به حال در افغانستان در دو تلاش آنها برای تسخیر آن است. جنگ افغانستان ساخته شده آنها را با احتیاط از جسارت به کوه. آنها نگران بودند در مورد کشش خود را بیش از حد دور از پایگاه های خود را در هند به خصوص پس از هند شورش 1857. آنها احساس کردند که بهتر بود به منظور تشویق چین به اشغال آن از ترک آن را به عنوان یک سرزمین بدون مرد.

ادعای حزب کمونیست چین به سین کیانگ است که بر اساس شاهنشاهی فتوحات از Manchus حتی اگر مردم چین با توجه به مانچو حاکمان به عنوان اشغالگران خارجی. Sun Yat-sen رهبر انقلاب تشکیل داد و به سرنگونی سلسله چینگ اعلام شده در برنامه “این Manchus یک خارجی, اجنبی مردم که تا به حال وارد چین 260 سال پیش و ستم و بردگی کشانده است. وقت آن است که برای آزادسازی چین از این یوغ. کسانی که تسلیم زمانی که انقلاب صورت می گیرد, برای در امان خواهد بود; آنان که به دفع بدون scruple.” هزاران نفر از Manchus قتل عام شدند در انقلاب آغاز شده است که در سال 1911 و در حال حاضر آنها در اقلیت هستند و حتی در منچوری خود میهن در شمال.

در عین حال چین با توجه به فتوحات از Manchus به عنوان تاریخی آن ارث. دو نفر دیگر امپراتوری منطقه – بریتانیا و روسیه از هم پاشیده. اما مانچو امپراتوری همچنان در قالب جمهوری خلق چین است.
سین کیانگ ترین ناآرام منطقه از چین و همراه با تبت ترین سرکوب. یک میلیون نفر شده اند زندانی در توده بازداشتگاه برای “de-افراط گرایی” و “آموزش مجدد”. اما چین همچنان به دنبال سرزمین های بیشتر برای اضافه کردن به آن حتی از راه دور و جیب کوچک مانند Galwan دره.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de