وال استریت ژورنال روزنامه نگاران درخواست ناشر به صورت واضح تر تفاوت بین خبر و نظر محتوا

در این نامه به نقل چند نمونه از نگرانی از جمله یک مقاله اخیر توسط معاون رئیس جمهور مایک پنس در مورد عفونت کروناویروس.

عکس: Richard B. لوین/زوما پرس

یک گروه از روزنامه نگاران در وال استریت ژورنال و دیگر داو جونز NWS 0.24% کارکنان با ارسال نامه ای در روز سه شنبه به مقاله جدید ناشر Almar Latour خواستار شفاف تر تمايز بين خبر و نظر محتوا آنلاین با استناد به نگرانی در مورد نظر بخش را با دقت و شفافیت.

نامه امضا شده توسط بیش از 280 خبرنگاران و سردبیران و کارکنان دیگر می گوید: “نظر به عدم واقعیت-بررسی و شفافیت ظاهری خود را به بی توجهی به شواهد تضعیف ما خوانندگان اعتماد و توانایی ما برای به دست آوردن اعتبار منابع است.”

در این نامه به نقل چند نمونه از نگرانی از جمله یک مقاله اخیر توسط معاون رئیس جمهور مایک پنس در مورد عفونت کروناویروس. نامه نویسندگان گفت: سردبیران منتشر شده آقای پنس چهره های “بدون چک کردن آمار دولت” و اشاره کرد که قطعه “وجود ندارد Coronavirus ‘موج دوم,'” بود و بعد از آن اصلاح شود.

نامه می گوید: بسیاری از خوانندگان نمی فهمم که وجود دارد این است که یک دیوار بین, مجله, صفحه سرمقاله عملیات شده اند که نظارت پل Gigot از سال 2001 و اخبار کارکنان است که نظارت توسط سردبیر مت موری. آقای موری نیز کپی شده در این نامه است.

در این نامه پیشنهاد شده برجسته تر شوی سرمقاله و نظر ستون در وب سایت و برنامه های تلفن همراه از جمله خط “وال استریت ژورنال از نظر صفحات مستقل از آن newsroom.” آن را نیز نشان می دهد از بین بردن افکار قطعه از “محبوب ترین مقالات” و “توصیه می شود ویدئوها” لیست بر روی سایت و ایجاد یک جداگانه “محبوب ترین در نظر” لیست.

در این نامه همچنین پیشنهاد می کند که “وال استریت ژورنال روزنامه نگاران نباید مواخذه برای نوشتن در مورد خطاهای منتشر شده در نظر که آیا ما کسانی که مشاهدات در مقالات ما در رسانه های اجتماعی و یا در جای دیگر.”

نامه چالش نمی سمت راست از روی صفحه سرمقاله به پیشنهاد خود نظرات و تجزیه و تحلیل.

“ما مفتخریم که ما جدا اخبار و نظر در وال استریت ژورنال و عمیقا متعهد به واقعیت بر اساس و به وضوح با برچسب گزارش و نظر نوشتن” گفت: آقای Latour, مدیر اجرایی Dow Jones & Co. و ناشر. “ما گرامی داشتن سهم منحصر به فرد ما برنده جایزه پولیتزر نظر بخش به مجله و اجتماعی به بحث در ایالات متحده و فراتر از آن. خوانندگان ما امروز بزرگتر از همیشه و به نظر ما و اخبار تیم بسیار مهم هستند که به موفقیت است. ما نگاه رو به جلو به ساختمان ما ادامه داد و تعهد مشترک به روزنامه نگاری در وال استریت ژورنال.”

آقایان Latour و موری زودتر دریافت نامه از روزنامه نگاران به دنبال تنوع بیشتر در اتاق خبر و ابراز نگرانی در مورد شیوه های استخدام و چگونه داستان مربوط به مسابقه هستند تحت پوشش مجله.

در میان دیگر نمونه های آخرین نامه مشخص شد نظر مقاله با عنوان “اسطوره سیستمیک پلیس نژادپرستی” که در این نامه نویسندگان گفت: یکی از این مقاله بیشترین مقالات خوانده شده در ماه ژوئن. این مقاله استدلال می کرد که “اتهام سیستمیک پلیس تعصب اشتباه بود در طول اوباما سال و باقی می ماند تا امروز.” در این نامه می گوید: قطعه “انتخابی ارائه حقایق و درو یک نتیجه گیری غلط از اساسی داده است.”

در این نامه گفت که بسیاری از “کارکنان رنگ علنا صحبت کردن در مورد درد این نظر قطعه ناشی از آنها را در طول شرکت برگزار شد بحث های اطراف تنوع در طرح” و افزود که اگر “شرکت جدی در مورد بهتر حمایت از کارکنان خود را از رنگ در حداقل آن را باید در بالا بردن نظر استانداردهای طوری که اطلاعات غلط در مورد نژاد پرستی نیست منتشر شده است.”

در این نامه همچنین گفت که “نظر نیز منتشر شده واقعی اساسی اشتباهی در مورد مالیات” با استناد به دو خاص مقالات.

نظر صفحات به تازگی تبدیل شده اند افراد از newsroom اختلاف است.

در اوایل ماه ژوئن, James بنت شدت پایین به عنوان سرمقاله در صفحه رئیس نیویورک تایمز پس انتقاد گسترده در اتاق خبر و در رسانه های اجتماعی از نظر ستون را … روحانی (R. ارک.) که به نام دولت برای اعزام نیروهای ایالات متحده به شهرستانها برای جلوگیری از غارت و چپاول زیر 25 مه پلیس قتل جورج فلوید. آقای بنت موفق شد توسط کاتلین Kingsbury در حال حاضر اقدام سرمقاله صفحه ویرایشگر برای بار.

باری ویس شناخته و سردبیر و نویسنده برای بار نظر بخش, استعفا داد و در جولای 13, نوشتن بر روی وب سایت خود را که او را اذیت و همکاران که کار و شخصیت بودند “آشکارا demeaned هستند بر شرکت گسترده شل کردن کانال های که در آن magazine editors به طور منظم در وزن.”

یک سخنگوی بار گفت: در آن زمان که آن را “متعهد به پرورش یک محیط صادقانه جستجو و همدلانه گفتگو بین همکاران که در آن احترام متقابل لازم است از همه است.”

نوشتن به Jeffrey A. تراختنبرگ در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de