کار و پدر و مادر در همان زمان ؟ یک بحران برجسته ‘دو زندگی می کند.’

بچه ها خزنده به زوم تماس. همکاران حیوانات خانگی پارس در پس زمینه. تلاش برای حقه بازی خود را فرزند جبر سوالات و بودجه خود را گزارش کرده بودند.

خوش آمدید به کار در زمان COVID-19. به عنوان ادارات و مدارس رفتن از راه دور, کار والدین متعادل عمل تبدیل شده است و حتی سخت تر است. کارکنان “دو زندگی” را به عنوان پدر و مادر در حال حاضر در باز و تست خطوط گسل در اطراف بخش از نیروی کار و کارفرما و انتظارات و کلیشه های جنسیتی. اما این زمین جدید نیز ارائه فرصت ها برای مردم به تجدید نظر در ایده های خود را در مورد آنچه در آن به معنی یک کار پدر و مادر و یا استخدام و احتمالا شناسایی دراز مدت تغییرات است که می تواند به نفع همه است.

“بحران ساخته شده است که این بسیار واضح تر است که این مشکلات جهانی است که تقریبا تمام خانواده ها مواجه هستند می گوید:” کاتلین Gerson, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه نیویورک. “در حال حاضر ما می توانید ببینید که چگونه آن ضروری است که هر دو از لحاظ اقتصادی و رفاه شخصی و برای خانواده خوب-بودن – که ما آدرس مراقبت بحران در [ما] جامعه” او می گوید.

شهر مکزیک; Acton جرم است.; و بازل سوئیس

سه سال پیش زمانی که در حال حاضر ویروسی تصویری آمار اینترنت از یک پدر در یک مصاحبه تلویزیونی با قطع دو سکندری کودکان نوپا و حرفه ای با بچه ها در سراسر جهان خندید اشک از schadenfreude.

اما امروز به مدارس و مراقبت روز در حال لغو شد و دولت ها در سراسر جهان را تشویق و یا نیاز شهروندان به باقی می ماند در خانه برای کمک به کاهش سرعت گسترش این کروناویروس جدید, خطر از خود مشتری تماس و یا تصویری-همایش گرفتن قطع گریه بچه ها و یا برافروخته گی است که به صورت تصاعدی بالا است. بنابراین بالا, در واقع, وجود دارد, عکس ها و ویدئوها به صورت آنلاین پست از اواخر شب, کمدی, میزبان, اساتید دانشگاه, اخبار محلی, مجریان و حتی نخست وزیر کانادا جاستین ترودو (در قرنطینه) مستند حقه بازی خود را روز “شغل” خود را در حال حاضر تا کنون مشهود نقش به عنوان پدر و مادر.

کار از خانه در حالی که کودکان در حال حاضر بسیار چالش برانگیز است. برای برخی از خانواده ها آن را در نزدیکی غیر ممکن است. در حال حاضر جهانی مستندات در حال آزمایش خطوط گسل در اطراف خانوادگی بخش از نیروی کار و کارفرما و انتظارات کلیشه های جنسیتی و والدین صبر و شکیبایی است. اما در این لحظه منحصر به فرد آن تا حد زیادی قابل درک است که اگر شما بچه ها هستند و قادر به کار از راه دور دو جهان برخورد خواهد شد. که ارائه فرصت برای کارفرمایان و کارکنان به تجدید نظر در مورد برداشت خود کار پدر و مادر و احتمالا شناسایی دراز مدت تغییرات است که می تواند به نفع همه است.

هنگامی که ما به سهولت از این بحران “مردم در حال رفتن به می خواهید به کار در راه همان” آنها قبل از, می گوید: دبورا باغچه از بنیانگذاران پر رونق استعداد یک شرکت اروپایی کمک به کسب و کار و سازمان خود را برآورده جنسیتی تنوع اهداف است. “مردم در حال رفتن به درخواست برای راه های مختلف از کار را انجام داده اند و آن را” دیده می شود که در آن کار می کنند.

را در هرج و مرج

لورن Romansky از اکتون ماساچوست به طور منظم کار از راه دور برای یک تحقیق و مشاوره شرکت مستقر در کانکتیکات.

در حال حاضر, با مراقبت از توقیف خانم Romansky و تجارت شیفت کار می کنند و فرزند خود مراقبت 2 – و 4-سال دختران در پایان آنچه باقی می ماند بعد از بچه ها در رختخواب هستند. آن را می سازد به صورت فوق العاده روز طولانی است.

“آنچه من در تلاش برای توضیح به یک دسته از همکاران من که استفاده نمی شود به کار از راه دور است این است که کسب و کار به عنوان معمول حتی فقط در شرایط کار از راه دور” می گوید: خانم Romansky.

او فکر می کند آن را خیلی زود به بگویید که چه تاثیر COVID-19 بحران را باید در برداشت از کار پدر و مادر است. اما دختران او شده اند بیشتر قابل رویت به همکاران او از آنها به طور معمول هستند که او را در آغوش می کشد.

در بخشی که دید عمدی است. او بخش آغاز شده و روزانه اختیاری کلاس ورزش که کارکنان و خانواده های آنها و یا هم اتاقی و یا حیوانات خانگی – دعوت برای پیوستن به.

آن را “یک راه بسیار خوبی برای اجازه همه به رسمیت شناختن است که ما همه کار در شرایط مختلف و آن را ندارد به چیزی است که ما شرمنده یا یک مشکل است,” او می گوید از واقعیت و مسئولیت های هر فرد است که دستکاری.

برای جیمی شرودر یک عملیات کسب و کار مدیر گوگل در مانتین ویو کالیفرنیا کودکان و نوجوانان به نمایش در تیم تماس های ویدئویی تبدیل شده است چیزی از هنجار. “بسیاری از نوزادان در پس زمینه است که شما می شنوید اما آن را احساس می کند بسیار توانمند سازی و [وجود دارد] حمایتی پویا در مورد آن” او می گوید:, و اضافه کرد که او نمی عجله به قطع کامپیوتر خود را زمانی که او 16-ماه-پیر باعث جوانه زدن.

“بسیاری از سازمان ها در حال تلاش برای انجام کاری به آن را آسان تر” برای پدر و مادر در حال حاضر کار از خانه با اضافه تنش مراقبت از کودکان و تحصیل می گوید: خانم باغچه. “این است که teleworking که در آن شما در حال رفتن به کودکان ظاهر و آینده را از طریق درب. آن را به هرج و مرج وجود دارد و پذیرش این واقعیت است که این مورد است.”

دومینیک Soguel

جولیا Rous مذاکرات با پسرش به عنوان او تساوی پرندگان شکاری در طول تعطیلات در حومه در سال 2018 است. امروز در میان COVID-19 گیر خانم Rous پیدا کرده است آن را به چالش کشیدن برای انتقال به فرزندان او که “هیچ مدرسه” معنا “تعطیلات” در نظر آنها چگونه به صرف روز خود را.

برخی از 56 درصد از پدر و مادر که همچنین کار حرفه ای می گویند این مشکل به تعادل مسئولیت های کاری و خانوادگی با توجه به 2015 بررسی مرکز تحقیقات پیو. پدر و مادر اغلب احساس فشار به پنهان کردن خود را در “دو زندگی” را به عنوان مراقبان از کارفرمایان خود را که آیا به علت ترس شخصی و یا طولانی تاسیس کلاله کارشناسان می گویند. هفتاد و چهار درصد از والدین با کودکان و نوجوانان زیر سن 18 سال می گویند که آنها گاهی اوقات احساس می کنید بیش از حد شلوغ برای لذت بردن از زندگی با توجه به یک سال 2018 پیو بررسی.

و بود که قبل از همه بیشتر پدر و مادر خود را از دست داده مراقبت از کودک در میان coronavirus بحران – مراقبت از کودک است که حتی در “عادی” بار است که اغلب بیش از حد گران است. در هر امور خارجه ایالات متحده هزینه نوزاد و کودک نو پا کودک مراقبت بیش فدرال تعریف “مقرون به صرفه” با توجه به این مرکز آمریکایی در حال پیشرفت است. به طور متوسط خانواده ها در کشورهای با درآمد بالا در سراسر جهان صرف 14.5 درصد از درآمد خود را در مراقبت از کودک, اما کسانی که زندگی در نیوزیلند انگلستان و ایالات متحده می توانید انتظار به صرف نزدیک به یک سوم.

“بحران ساخته شده است که این بسیار واضح تر است که این مشکلات جهانی است که تقریبا تمام خانواده ها مواجه هستند می گوید:” کاتلین Gerson, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه نیویورک که مطالعات جنسیتی و خانواده.

“در حال حاضر ما می توانید ببینید که چگونه آن ضروری است که هر دو از لحاظ اقتصادی و رفاه شخصی و برای خانواده خوب-بودن – که ما آدرس مراقبت بحران در [ما] جامعه” او می گوید.

نه همه بد است ؟

در حال حاضر این اختلال در برخی از والدین زندگی می کند در حال ترجمه به امید بیشتر دائمی شیفت پایین خط.

“به نظر من کار از خانه زیادی تغییر کرده است می گوید:” کارلا مارتینز د سالاس سردبیر رواج مکزیک و آمریکای لاتین که تا به حال هرگز آن را سعی کردم قبل از همه گیر.

در “عادی” بار او نیاز به سفر اغلب برای کار و در بازگشت از سفر به ایتالیا در اوایل ماه مارس. که به معنای دو هفته از خود قرنطینه که او کشف کرده بود “برکت و رحمت در لباس مبدل” از آنجا که از زمان آن اجازه داده او را با او صرف دوقلوی 4 ساله دختر.

“به عنوان [دختران] مسن, آن را سخت تر و سخت تر به دور است. شاید کاری از [صفحه اصلی] یک یا دو بار در هفته خواهد بود که سناریوی ایده آل برای یک مادر مثل من,” او می گوید.

با COVID-19 بحران “ما شتاب که تمام علامت سوال از ما می تواند یا نمی تواند ما را انعطاف پذیر کار دلیل این که شما به می گوید:” خانم باغچه از پر رونق استعداد.

کارلوس تبدا یک منابع انسانی مشاور در مونتری, مکزیک و پدر دو می گوید: او هرگز این ایده را دوست داشت اعضای تیم خود کار از راه دور.

“من بدترین در دفتر خانه. من پریشان که به راحتی,” او می گوید. در گذشته که ادراک ترجمه شده به او چگونه بازدید آن را برای شش گزارش مستقیم بیش از حد – چهار نفر از آنها پدر و مادر است.

اگر چه مکزیک تا به حال مورد نیاز کسب و کار در عین حال آقای تبدا به تیم خود گزینه ای را برای کار از خانه شروع و در اواسط ماه مارس. او را مجبور به قرار دادن تعداد زیادی از ایمان به کارکنان خود را به دیدار با ضرب العجل در داخل قاب زمان آنها را مشاهده کنید مناسب برای خود را به خصوص در هرج و مرج زندگی می کند در حال حاضر. گاهی اوقات تکالیف تحویل در 1 a. m., اما آنها با هم در حال ساخت آن کار می کنند.

“من دیده ام پرتاب توپ بیسبال در پس زمینه از تماس یک زن در حال رقص با او mop یک مشتری تغذیه با شیر مادر” او می گوید: از دو هفته گذشته کار تماس. او غذای آماده است که در آینده آن را به حتی بیشتر مهم است به تعادل شخصی این خانواده نیاز با نیازهای کسب و کار.

اما انعطاف پذیری لازم برای کار از خانه است نه یک پیروزی برای همه.

“آن بوده است بسیار مخرب می گوید:” جولیا Rous خود اشتغالی مادر تنها در روستای Horsley که مرتب سه شغل از جمله آموزش. از دست دادن درآمد ثابت در ترکیب با مدارس شیفت به آموزش از راه دور در نظر گرفتن عوارض خود را. “هیچ پشتیبانی در خود اشتغالی.”

مادرم تحمل فشار

جنسيت خطوط گسل در دستکاری خانه و کار جدید نیست اما درخشان تر و روشن تر از همیشه در هفته های اخیر. به گفته های اخیر بنیاد خانواده کایزر, نظرسنجی, هر دو پدران و مادران در حال فرسایش بیشتر در مورد اثرات coronavirus خود را در رفاه و درآمد نسبت به افراد بدون فرزند است. اما زنان گزارش که بیشتر نگران: 36 درصد می گویند استرس تا به حال تاثیر بر سلامت روان خود را در مقابل 27% از مردان است.

“تغییرات همیشه در حال آهسته تر از ما می خواهم امیدوارم. اما وجود دارد بسیاری از مردان قطع از حوزه خانه و مراقبت و در این لحظه آنها را ملزم به مقابله با آن می گوید:” نیکو Nogués بنیانگذار Instituto de Machos یک Hombres. این سازمان تلاش می کند برای به چالش کشیدن مردانگی در سراسر آمریکای لاتین و بخش هایی از اروپا از طریق مشارکت با شرکت های خصوصی و سازمان های بین المللی.

“از آن باز می شود یک فرصت که در آن ما می توانیم نشان می دهد مردانی که آنها بسیاری برای به دست آوردن بیشتر درگیر در خانه,” او می گوید.

بیشتر وجود دارد پذیرش در میان کار پدر و مادر است که آنها در حال انجام بهترین خود را – حتی اگر چیز درهم و برهم از طبیعت مراقبت از بچه ها و نشست مهلت بهتر است محصور در الگوهای رفتاری به اینترنت این روزها.

“من فکر می کنم ‘قلب’ لحظه در حال آمدن است و حتی بزرگتر باشه اما من فکر نمی کنم آن را فقط رتبهدهی نشده است می گوید:” دیزی Wademan Dowling, موسس و مدیر عامل شرکت مشاوره Workparent که قطار شرکت چگونه به حمایت و حفظ پدر و مادر است.

“اکثر مردم به طور طبیعی در شوک و در تکاپوی حالت و فکر کردن در مورد برخی از بزرگتر پیامدهای کاهش یافته است توسط ایستگاه فرعی در مقایسه با فقط بدانند چگونه کار خود را انجام می شود, چگونه به نگه داشتن بچه های خود را امن و چگونه برای رفتن در مورد زندگی روزانه” او می گوید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>