با بلوف جهانی شدن به نام هند نیاز به atma-nirbhar در پیدا کردن / تبدیل شدن به یک بازار

به عنوان دونالد ترامپ فقط به کلاریون تماس داد “ایالات متحده باید تجهیزات ضروری، لوازم و مواد دارویی برای خودمان تولید”، روشن است که جهان در حال ورود به یک دوره جدید که در آن هوشمند (خواندن سفید) ملت ها را به آنچه آنها انجام می دهند آشکارا به جای پنهانی، و از این رو زمان آن است که هند به بیدار شدن و واقعی شدن است.

اگر شما یک بچه هندی متولد شده پس از نود، غیر ممکن است توضیح دهید که هند قبل از “ما بازار ما را باز کرد” و از این رو من می خواهم دلتنگی فوق العاده که در آن ما تا به حال برای نیم دهه در صف صبر کنید برای خرید دو ویلر و گرفتن تلفن ثابت رویایی بود. اما، کمی شک وجود دارد که وقتی هند از اقتصاد درون گرای سوسیالیستی خود (به عنوان خوانده شده انحصارگرا) اقتصاد عمدتا توسط دولت (و دوستان و بستگان دولت) اداره می شود و اجازه دسترسی به بازار جهان را به ما می دهد، ما تغییری را دیدیم که نمی توانستیم تصور کنیم در حالی که تحت حکومت خيرخواه خانم گاندی مشغول گاریبی هاتائو زندگی می کنند.

آن طور که معروف است، نخست وزیر پی وی ناراسيما رائو و وزير دارایی وقت ش دکتر مانموهان سينگ بود که تصميم گرفت جهانی شدن را در سال ۱۹۹۱ در آغوش بگيرد، اما در واقع نيمه حقيقت است، چرا که اقتصاد بازار آزاد نه به انتخاب بلکه با زور ايجاد شد.

به لطف داشتن یک جزیره سوسیالیستی که پنج سال از “گاریبی هاتائو” برای بازپس کردن حکومت کنگره برای حدود پنجاه سال گذشته، اقتصاد هند تا سال ۱۹۹۰ به طور کامل فروپاشيد.

از آنجا که دولت در آستانه پیش فرض کردن بدهی های بین المللی خود قرار داشت، این عزیزترین صندوق نظارت بین المللی ما بود که تصمیم گرفت دست دولت را به زور به زور بخواهد.

ایده ی حکومت کنگره در درگیر شدن مداوم با “گریبی هاتائو” بود و از این رو، ادامۀ گاریبی نیاز وجودی برای دولت بود، بنابراین می دانست که اجازه دادن به رشد اقتصادی می تواند فاجعه بار باشد و به نام اجتماعیسم (و زمانی که کوتاه شد، سکولاریسم) پنج دهه در برابر آن مقاومت کرده بود.

نتیجه خالص یک ملت میلیارد رشته ای بود که هیچ زیرساختی نداشت، هیچ فرصت اقتصادی و چند خانه تجاری انحصاری (نه به ذکر تعداد زیادی از موسسات دانشگاهی که برای توجیه وضعیت کار می کرد).

نه این که صندوق بین المللی پول واقعا ً به آنچه برای یک پنجم بشریت اتفاق می افتد، اهميت می داد، اما اوضاع به نقطه ای رسیده بود که سفیدپوستان ما که به ما «وام» می داده اند، نسبت به پول های سخت به دست آورده خود احساس نا امنی کرده اند.

تا سال ۱۹۹۱ هند معجزه (برای ملتی با نیروی انسانی و منابع طبیعی بسیار) را مدیریت کرده بود که دارای ذخیره عظیم فارکس ۵/۸ میلیارد دلار در مارس ۱۹۹۱ (امروز تنها با یک صد بار رشد کرده است) و مجبور بود ۲۰ تن طلا به بانک یونیون سوئیس و ۴۷ تُن به بانک انگلستان به عنوان بخشی از یک قرارداد نجات با صندوق بین المللی پول تعهد کند.

در این مرحله صندوق بین المللی پول (خواندن پسرعموهای سفید ما) به این نتیجه رسید که هند وظیفه خود را برای گرفتن مستعمره (و سرقت) ، بدهکار بودن (و بازو پیچ) و از این رو می تواند به سطح بعدی تبدیل به بازار که آنها می تواند کنترل (و غارت دوباره) فارغ التحصیل شد. بنابراین، ما الهام گرفته شد تا بازار خود را در زیر گردجهان سازی باز کنیم.

ایده بازار باز یک اکسی مورون فوق العاده است که آن را بر اساس مفهوم برابری و آن را از یک تشکل از نابرابر ترین است!

نتیجه خالص بازار آزاد، اولین دنیایی بود که از جهان سوم (که اکنون به عنوان بازار است) برای ثروتمند شدن استفاده می کرد، اما تأثیر وثیقه آن اجتماعی بود.

سومین کشورهای جهان که مجبور به پیوستن به “بازار آزاد” شدند، به جمعیت های جوانی ختم شدند که مزیت خصوصی سازی را می بینند و به این ترتیب آنها در یک تغییر جهانی (نه آن که صندوق بین المللی پول ممکن است می خواسته است) که هند بخشی از آن است، دست به دست شدند.

به عنوان ملت های مانند هند و چین به سرعت در دو دهه گذشته رشد کرده اند، جهان توسعه یافته در حال حاضر متوجه شده است که مزیت بازار باز است برای آنها خسته شده است.

چین به عنوان شروع به انجام آنچه آنها به جهان، جهان اول موظف به تغییر سیاست های اقتصادی خود را به عنوان ایده اصلی جهانی شدن است رشد از دیگران است هرگز رشد بیش از حد و بیشتر از ملت های توسعه یافته، و از، شانس آن را داشته باشد، Covid-19 همه گیر آمد و آنها را فرار شرافتمند.

واضح است که نظم جدید جهانی در جهان پس از جاوید انجام می شود همه چیز در مورد منافع تجاری دفاع برای اقتصادی.

به عنوان چین در حال حاضر به عنوان یک تهدید مستقیم که می تواند کنترل پویایی جهان توسط نیروی brute در حال ظهور, هند در یک جاده متقابل ایستاده است.

جهان اول شروع به بسته شدن خواهد کرد و از این رو بازار جهانی کوچک خواهد شد به عنوان سیاست هایی مانند سیاست اعلام شده توسط ترامپ خواهد شد توسط اکثر کشورهای توسعه یافته اتخاذ خواهد شد.

هند از این نزدیک به شرطی که دیده شود نقش مهمی در همکاری های دفاعی ایفا می کند، بیش از حد رنج نمی برد، اما این سود برای به وجود آورد رشد اقتصادی با سرعتی که ما نیاز داریم کافی نیست.

Atma-Nirbharata واقعی که ما باید تکامل به عنوان یک بازار است.

ما به اندازه کافی بزرگ ملت برای سوخت رشد مصرف کننده را ندهد بر اساس اقتصاد محلی و در نتیجه داخلی ما.

واضح است که ما انتخاب های زیادی غیر از اطمینان حاصل شود که ما از توانایی های دفاعی در جدول به بخشی از اتحاد ضد چین که در نظم جدید جهانی شکل می دهد و همچنین تمرکز بر کمک به رشد مصرف محلی ما را.

همچنین مشخص است که وقتی ما این کار را انجام می دیم، ما می بینیم که عزیزترین چپ ما در سراسر هند که توسط آرزوکنندگان ما تامین مالی خواهد شد. آنها اختلالات اجتماعی به راه حل های کلاسیک مانند حفاظت از محیط زیست و یا رشد فراگیر به ما در یک حالت از درگیری ایجاد کنید.

ما زمان های پیش رو را به مشکل انداختیم، اما چاره ای هم نداریم.

ما باید به عنوان یک اقتصاد و به عنوان شریک دفاعی قوی برای جهان دموکراتیک رشد کنیم.

تنها اگر ما بتونيم هر دو را مديريت کنيم و به زودي، قادر خواهيم بود از زنجيره استثماري که نه تنها قبل از استقلال بلکه پس از استقلال متحمل آن شده بوديم، فرار کنيم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im