با اتهامات جاسوسی بحران در آمریکا و چین روابط عمیق تر

ماه گذشته شهروند چینی تانگ ژوئن به طور ناگهانی متوقف شد و تحقیقات خود را در دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در دیویس. مقامات ایالات متحده ادعا در دادگاه اسناد ثبت شده در هفته گذشته که او به دنبال پناه در چینی کنسولگری در سان فرانسیسکو. دادستان فدرال محرمانه خانم تانگ است یک عضو فعال از افراد ارتش آزادی بخش و استخدام شد برای ورود به ایالات متحده به عنوان یک پژوهشگر وظیفه با سرقت آمریکایی مالکیت معنوی و پژوهش است. خانم تانگ بود و انتظار می رود به نظر می رسد در دادگاه فدرال دوشنبه به اتهام تقلب ویزا.

خانم تانگ داستان بخشی از آشکار سرکوب چینی فعالیت های جاسوسی در آمریکا در یک نماد نگرانی عمیق آمریکا و چین, روابط ایالات متحده آمریکا دستور تعطیلی چینی کنسولگری در هوستون و چین دستور بسته شدن کنسولگری های ایالات متحده در چنگدو.

بسیاری می گویند آن زمان گذشته ایالات متحده به حرکت فراتر از لفاظی و گفت و گو با چین به عمل است. برخی از کارشناسان چین در ایالات متحده موافقت پکن شده است هدف قرار دادن آمریکا مالکیت فکری با استفاده از شهروندان چینی در آمریکا تفاوت آنها را مشاهده کنید در حال حاضر این است که برگ برنده دولت است تمایل بیشتری برای مقابله با پکن است.

مانند بسیاری از بازدید از محققان در ایالات متحده شهروند چینی تانگ ژوئن به نظر می رسید به رهبری یک زندگی بدون حادثه در دیویس پردیس دانشگاه کالیفرنیا نه چندان دور از پایتخت ایالت ساکرامنتو.

با توجه به اف بی آی که تصویر به دور از واقعیت است.

ماه گذشته خانم تانگ – شاید spooked بازدید از ماموران اف بی آی – او را متوقف پژوهش در دانشگاه UC Davis دانشکده پزشکی بخش انکولوژی تشعشع. مقامات ایالات متحده ادعا در دادگاه اسناد ثبت شده در هفته گذشته که او فرار کرد و به سن فرانسیسکو به دنبال پناه در چینی کنسولگری.

دادستان فدرال محرمانه خانم تانگ عضو فعال مردم را ارتش آزادی یک شاخه نظامی چینی. او استخدام شد توسط دولت او برای ورود به ایالات متحده به عنوان یک پژوهشگر وزارت دادگستری مدعی با هدف به دست آوردن دسترسی به و سرقت آمریکایی مالکیت معنوی و حساس پژوهش است.

به عبارت دیگر با توجه به دولت ایالات متحده خانم تانگ های جاسوسی است. پنج شنبه گذشته خانم تانگ تبدیل خود را به مقامات فدرال و روز جمعه فارغ التحصیل از یک دانشگاه نظامی زندانی بوده. او می رود به نظر می رسد در دادگاه فدرال دوشنبه به اتهام تقلب ویزا.

خانم تانگ داستان یک تکه از آشکار سرکوب چینی فعالیت های جاسوسی در آمریکا یک عمل جراحی است که همچنین منجر به هفته گذشته دستور بسته شدن چین کنسولگری در هوستون. پکن انتقام سفارش کنسولگری ایالات متحده در چنگدو به تعطیل.

فوق العاده tit-for-tat تعطیل – غیر معمول و حتی با جنگ سرد استاندارد – نشان دادن شتاب زوال در ایالات متحده-روابط چین که برخی از نگرانی می تواند منجر به اشتباه خطرناک و همچنین به تضعیف بیشتر از دو اقتصاد ملی و همچنین teetering اقتصاد جهانی است.

وزارت دادگستری/AP

این عکسي ارائه شده توسط وزارت دادگستری نشان می دهد تنگ خوان یک پژوهشگر مهمان در دانشگاه UC Davis دانشکده پزشکی در چین مردم را ارتش آزادی ، وزارت دادگستری می گوید دانشمند دروغ در مورد او نظامی وابستگی در یک درخواست ویزا در ماه اکتبر گذشته.

“بسته شدن کنسولگری یک قدم بزرگ می گوید:” دین چنگ ارشد محقق و متخصص در امور سیاسی و نظامی در بنیاد میراث در واشنگتن است. “حتی در سخت ترین روز های روابط بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی دو طرف به طور معمول اخراج دیپلمات های جاسوسی,” او می افزاید: “اما در اینجا برگ برنده دولت در حال رفتن به طور قابل توجهی بیشتر است.”

وزارت امور خارجه چین پیش بینی ممکن است معادل پاسخ به بسته شدن هوستون کنسولگری. آنچه به آن گرفتار کردن گارد برخی از مقامات می گویند بود دستور بسته شدن کنسولگری های ایالات متحده در چنگدو – این مجمع الجزایر از پنج کنسولگری آمریکا در سرزمین اصلی چین و نزدیک به سین کیانگ و تبت در کشور آمریکا بوده است و از نزدیک نظارت و صحبت کردن در مورد نقض حقوق بشر است.

هنوز هم بسیاری می گویند آن زمان گذشته ایالات متحده به حرکت فراتر از لفاظی و گفت و گو به عمل است. گذشته دولت باید با تمرکز بر چین در تلاش برای به دست آوردن دسترسی به فن آوری آمریکا از طریق شرکت های آمریکایی در چین عامل برخی کارشناسان می گویند در حالی که توجه کمتر به چین در حال گسترش فعالیت ها در خاک ایالات متحده آمریکا.

برخی از مقامات ایالات متحده ادعا می کنند هوستون کنسولگری در حال توسعه به عنوان یک مرکز فرماندهی برای یک شبکه جاسوسی ساخته شده از چینی-نظامی-ارتباط دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سایر اتباع چینی در بیش از دو دوجین شهرستانها ایالات متحده است.

جمهوری خواه ایالت و سناتور ” مارکو روبیو از فلوریدا توییتی در روز پنج شنبه که “چین کنسولگری در هوستون است نه دیپلماتیک تسهیلات [اما] به گره مرکزی حزب کمونیست را شبکه گسترده ای از جاسوسان & نفوذ عملیات” در آمریکا

چین “سایبری و سرقت در ایران بوده است یک مشکل برای یک زمان بسیار طولانی می گوید:” شرلی کان مستقل چین متخصص که تا همین اواخر مشغول به کار در خدمات تحقیقاتی کنگره در واشنگتن است. “تفاوت در این است که چگونه این دولت مبارزه می کند. بر خلاف برخی از دولت های قبلی, [این یکی] ترس از اصطکاک” با چین است.

در واقع وزیر امور خارجه مایک Pompeo گذاشته وسرد چشم انداز در یک سخنرانی در هفته گذشته در کتابخانه نیکسون در یوربا لیندا در کالیفرنیا.

“اگر ما می خواهید به رایگان در قرن 21 و نه چینی ها قرن از آن [چینی رهبر] Xi Jinping رویاهای قدیمی پارادایم کور تعامل با چین به سادگی نمی توانید آن را انجام,” او گفت:. “ما باید ادامه آن را و ما نباید به آن بازگشت.”

هنوز هم برخی تعجب می کنم که چرا ایالات متحده اقدام شد “دیر” به عنوان سناتور روبیو و دیگران می گویند دولت است و نه عمل کرده تا حالا.

“قطعا وجود دارد این است که دلیل خوبی برای مقابله با چین است. نگرانی من این است که افزایش این تنش است که واقعا در مورد مقابله با چین و یا آن را به چیزی برای انجام با یک انتخابات در چهار ماه است؟” سناتور. آنگوس کینگ مستقل که در خدمت در کمیته اطلاعات و قفقاز با دموکرات ها گفت: در سی ان ان در هفته گذشته.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و خود را presumptive دموکراتیک حریف سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن اخیرا سخت در چین است.

دیگران باید تعجب اگر شبکه های جاسوسی بودند و تماشا می کردند اما قابل تحمل برای جلوگیری از اخلال در مذاکرات برای آقای تهمت فاز اول تجارت ایران رسید و در ژانویه.

آقای چنگ می گوید: این یک امکان انتخابات یک عامل است. “اما این نیز درست است” او می گوید: “که هوش و تحقیقات خود را شما باید قادر به پخش کردن مدارک و شواهد است که می تواند ارائه شده در دادگاه.”

خانم Kan اشاره می کند که دیوید Stilwell, معاون وزیر امور خارجه برای دفتر شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت امور داخله گفت: در نظرات به هوستون کنسولگری این پژوهش تلاش های سرقت کرده بود شتاب بیش از شش ماه گذشته است و ممکن است مربوط به تلاش برای توسعه یک coronavirus واکسن.

او می گوید وزارت دادگستری نشان داد که FBI در دست بررسی ارتباط بین هوستون کنسولگری و آنچه که نیویورک تایمز گزارش داده بودند که “تلاش برای غیر قانونی انتقال تحقیقات پزشکی و دیگر اطلاعات حساس از موسسات در این منطقه است.”

آقای چنگ می گوید او امیدوار است وزارت دادگستری درآمد حاصل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هوستون کنسولگری و به تعویق افتاد.

“من فکر می کنم آن را کمک می کند تا در مورد ما می گویند: ما یک قانون از قانون کشور ما نه تنها به طور تصادفی اتهامات و این دقیقا همان است که چرا ما در حال انجام آنچه که ما در حال انجام’,” او می گوید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de