با کروناویروس خاموش شدن ناگهانی هواپیمایی یاد بگیرند به مدیریت بدون پرواز بسیاری از هواپیماهای

لوفت هانزا هواپیماهای پارک شده در یک بسته باند غربی فرودگاه فرانکفورت در آلمان است.

عکس: Uli عرشه/زوما پرس

خطوط هوایی جهان دیگر عامل جهان-پوشا طراحی رقص پرواز, مصرف, با کار جدید: مرور نجات دولت ارائه می دهد مذاکره با اتحادیه های پیدا کردن مکان برای پارک بیکار هواپیما و scrounging برای کسب و کار مانند پرواز باری و بازگرداندن marooned مسافران است.

طرح توسعه نه تنها در خود نگه دارد در میان coronavirus بحران; مدیران در حال توطئه عمده دیوان کیفری بینالمللی ارجاع شود آنها انتظار می رود به آخرین ماه.

“هیچ کس در سفر بعدی 30 یا 60 روز” گفت: Vasu بریج American Airlines Group , Inc.’s معاون ارشد رئیس جمهور برای شبکه استراتژی است. “اما هیچ کس واقعا ساخت هر گونه برنامه ای برای رفتن به سفر در آینده 90 تا 150 روز است یا نه.”

هواپیمایی اتحاد به کاهش پروازهای بین المللی برای تابستان, اولویت پروازها به مقصد لندن و مادرید و توکیو که در آن شرکای ائتلاف بر اساس هستند. که راه مسافران می هاپ پرواز اتصال با خواهر حامل.

مسیرهای که آقای رجا در حال برنامه ریزی برای راه اندازی این سال مانند فیلادلفیا به کازابلانکا, مراکش, شیکاگو به کراکوف, لهستان و سیاتل به بنگلور هند در حال تحت فشار قرار دادند به 2021. آمریکا و ایالات متحده دیگر حامل نشده furloughed کارگران اما تشویق شده اند بسیاری از به مرخصی با کاهش و یا بدون پرداخت.

در فرانکفورت دویچه لوفت هانزا AG مدیر اجرایی کارستن Spohr است که هنوز هم در حال آمدن به کار در این شرکت نزدیک به خالی ستاد. “من فکر می کنم کاپیتان باید بر روی پل تا کشتی است که در زیر سطح دریا,” او گفت:.

رئیس جمهور تهمت امضا تاریخی 2 تریلیون دلار لایحه به صورت قانون در اواخر ماه مارس با هدف تسکین کارگران و کسب و کار صدمه دیده رمان coronavirus بیماری همه گیر. وال استریت ژورنال می شکند چه در بسته. عکس: Ronald G. لوپز/زوما سیم

او فقط سابقه یک تماس از یک وزیر دولت, درخواست اگر لوفت هانزا می تواند پرواز در تامین ماسک از چین است. او موافقت کرد, با خوشحالی. او مرتب تازه خطوط اعتباری با هواپیمایی بانک ها و آغاز مذاکرات با دولت ها در آلمان و بلژیک و اتریش و سوئیس در مورد حمایت مالی. او همچنین شروع مذاکره کاهش ساعات کار با اتحادیه های کارگری.

“این فقط یک دکمه مکث. من فکر می کنم آن را یک توقف, معکوس و سپس راه اندازی مجدد در یک کندتر, سرعت,” آقای Spohr گفت. “وجود خواهد داشت هیچ تنظیم مجدد به حالت عادی است.”

آقای Spohr شده است صحبت کردن به وزرا از کشورهای دیگر که در آن شبکه خود را حمل بر مورد وعده کمک دولت است. گروه لوفت هانزا که همچنین شامل شرکت هواپیمایی اتریش بروکسل شرکت های هواپیمایی و خطوط هوایی بین المللی سوئیس است کاهش می یابد و ظرفیت آن 94 درصد. این پارک در حدود 700 از آن 763 هواپیما. در زمان عادی لوفت هانزا حدود 10 جت های پارک شده.

یک اولویت جدید برای آقای Spohr: پیدا کردن منابع از یک ماده شیمیایی است که نیاز به قرار دادن در داخل مخازن سوخت خود را پارک هواپیما برای جلوگیری از جلبک ها از در حال رشد است. شیمیایی نیز می تواند به عنوان یک ضد عفونی کننده—محدود کردن صادرات خود را از لوفت هانزا معمولی منابع در چین است.

تنها مسافر چک در خطوط هوایی آمریکا در سان فرانسیسکو در فرودگاه بین المللی در روز پنج شنبه.

عکس: دیوید پل موریس/مهر نیوز

جهان کوچکتر بیشتر در معرض خطر شرکت های هواپیمایی در حال گرفتن بیشتر desperate measures. یک اروپایی هواپیمایی تصمیم گرفتند در برابر پارکینگ idled هواپیما در فرودگاه یکی پس از تعیین طلبکاران می تواند بیشتر به راحتی در دست گرفتن این هواپیما وجود دارد, با توجه به یک فرد آشنا با این موضوع. آنها را انتخاب کوچکتر بیشتر-از-راه فرودگاه به جای آن.

“ما در حال گرفتن بسیاری از سوالات از شرکت های هواپیمایی در مورد حفاظت از دارایی های خود را از جمله حفاظت از تملک ثانوی گفت:” رجینا لی یک مدیر عامل در شرکت مشاوره Alix همکاران.

Girding برای چشم انداز ذخیره سازی طولانی مدت از هواپیما برخی از حامل ها مکیدن کردن هزینه های عملیاتی پرواز برخی از هواپیماهای به پرت و دور افتاده فرودگاه که در آن پارکینگ با نرخ ارزان تر هستند.

چند شرکت های هواپیمایی شده اند سخت تر آمار نسبت به Norwegian Air Shuttle ASA, دمدمی حامل که برنده بیش از دو سوی اقیانوس اطلس آگهی خود supercheap کرایه و جدید Boeing Co. 787 Dreamliners.

شرکت هواپیمایی قبلا ضربه توسط یک سری از موانع از جمله پایه بوئینگ 737 MAX. قبل از coronavirus زده نروژی بود که کاهش هزینه ها و بالا بردن پول نقد از جمله با فروش هواپیما. اوضاع بهبود و نروژ پیش بینی سود برای سال جاری تشکر به آنچه که به آن فکر خواهد بود بهترین تابستان تا کنون.

در مارس 11, ایالات متحده آمریکا صادر شده و ممنوعیت سفر برای غیر شهروندان ورود از نروژی به بازار اروپا است. روز بعد نروژی مبتنی 40 درصد از آن ناوگان حمل و نقل و لغو یک چهارم از آن کوتاه-مسافت عملیات. آن furloughed نیمی از کارکنان آن شکل که افزایش به 90% یا 7,300 کارکنان فقط چهار روز بعد.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

نروژ در حال حاضر دارای 13 حدود 160 هواپیما, عامل, همه در یک چند اسکاندیناوی و داخل نروژ مسیرهای. نروژی راه عملی تنها به این دلیل که دولت این است که پرداخت به آنها را نگه دارید در رفتن. برخی از پروازها باید فقط یک مسافر با توجه به یک فرد آشنا با این وضعیت.

نروژ ارائه به تسلیم و مالیات و ارائه سه میلیارد کرون نروژی (280 میلیون دلار) به این شرکت هواپیمایی در سه دسته. آن را امن برای اولین بار 300 میلیون کرون. برای دسترسی به مانده آن نیاز به امن امداد تضمین از تامین کنندگان خود و به طور بالقوه به فروش سهام خود در این شرکت است.

József Váradi مدیر عامل شرکت بوداپست-بر اساس Wizz Air منابع PLC است پیچ در پیچ پایین عملیات پرواز هم برش حقوق نصف و وادار کردن مدیران به چشم پوشی پرداخت.

او همچنین مدیریت کسب و کارهای جدید: ارائه به پرواز بازگشت ماموریت برای دولت ها در سراسر جهان و به کارگیری جت خود را به کشتی های باری. Wizz پرواز هواپیما به ایالات متحده را انتخاب کنید تا مجارستان و اسلواکی شهروندان و پرواز به چین به جمع آوری ماسک های پزشکی و دنده.

“بیش از 10 روز گذشته ما شد یک محموله هواپیمایی و بین قاره ای شرکت هواپیمایی پرواز بین لس آنجلس و پکن چین” آقای Váradi گفت. “من فکر نمی کنم من می خواهم که همیشه فکر می کردم که.”

Wizz می بالد نسبتا قوی نقدی موقعیت: حدود 1.2 میلیارد یورو (1.3 میلیارد دلار) که آقای Váradi گفت: می توانید نگه دارید هواپیمایی شناور 20 ماه بدون پرواز. او تقسیم شده است تیم خود را به دو گروه: یکی مدیریت نقدی شرکت از جمله renegotiating قرارداد با تامین کنندگان از جمله زمین گرداننده و هواپیما ساز ایرباس. دیگری است که به دنبال فرصت های پس از بحران عبور می کند.

تیم دوم جنگ-بازی fallout از ویروس برای شناسایی ظرفیت خلاء است که ظاهر خواهد شد و فرودگاه ها است که ممکن است از جان گذشته برای مسافران در هنگام سفر شروع به بهبود می یابند.

“این نشان می دهد که در واقع از جان گذشته, زمان, شما می توانید تکیه بر خلاقیت خود را” آقای Váradi گفت. “آیا شما قادر به انطباق? شما قادر به تغییر نسبی به محیط زیست به جغرافیای سیاسی? از آنجا که شما نمی تواند متوقف.”

نوشتن به بنیامین کاتز در [email protected] و آلیسون در Sider [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>