عقل در احاطه شده توسط نیروهای منفی

توسط Anup Taneja

در Bhagwad گیتا آرجونا شگفتی چگونه حتی متانت از مردان از عقل و تبعیض می شود disturbed – به طوری که آنها را رها مسیر عدالت. حتی زهد زندگی می کنند که در انزوا و به دور از فشار و شلوغی از یک زندگی پر از حواس او را پرت و چالش های احساس تمایل به راه چشم پوشی و بازگشت به زندگی به عنوان سرپرست خانوار. آرجونا می خواهد بداند که از کریشنا واقعی طبیعت از نیروهای منفی که عذاب ذهن انسان ها را در مورد خود سقوط.

در گیتا سوم سوره ص 36-37, کریشنا توضیح می دهد که تمایل و خشم دو نیروهای منفی هستند که عاری از شفقت و به عنوان افعی در انبار دانش; فکرهای اشغال ذهن خود را به عنوان یک نتیجه از آن خود متانت آشفته است. آنها به نمایندگی از نیروهای شیطانی که در حال تقویت جهل و نقطه مخالف به حکمت معنوی و در مسیر عدالت. این نیروهای شیطانی اند حریص اشتها; زمانی که چنگال گرسنگی آنها حمله آنها به راحتی می توانید صدای بوقلمون در اوردن تا تمام جهان و هنوز هم ناراضی باقی می ماند. سانت Jnaneshwar می گوید که این نیروهای شیطانی آنقدر قدرتمند است که “کشتن آنها بدون سلاح اتصال بدون طناب و اعتصاب کردن یک مرد دانا به یه شرط.”

حصول معرفت است که در نتیجه یک وظیفه نسبت غول پیکر است. حکمت هرجور خالص ممکن است احاطه شده توسط نیروهای منفی; در نتیجه دستیابی به دانش الهی ارائه شده است عملا بسیار دشوار است اگر نه غیر ممکن است. بنابراین یک فرد آرزومند رسیدن به عالی دانش باید اول با استفاده از قدرت خود را از تبعیض و قدرت را – از میان بردن نیروهای منفی از مایا است که موانع در مسیر معنوی.

در تفسیر خود در گیتا سوامی شیواناندا اذعان قدرت حواس اما می گوید که حتی قدرتمند تر از حواس است و ذهن; ذهن ما می دانیم که در خدمت به هوش برتر که نمی تواند عملکرد مستقل از عالی حکمت واقعیت نهایی. بنابراین تبعیض آمیز سالک طول می کشد و در پناه عالی حکمت معنوی از طریق تکنیک های یوگا و مدیتیشن و بیش از یک دوره از زمان موفق در آوردن ذهن تحت کنترل است. و هنگامی که ذهن رندر خالص از همه گناهکار اقدامات تخریب. این به نوبه خود راه را برای نیل به خود-تحقق – هدف نهایی از زندگی انسان است.

بنابراین سالک که موفق به ارتباط گرفتن با گسترده عوالم درونی آگاهی فراتر از ذهن و حواس از طریق مدیتیشن عمیق است که قادر به غلبه بر نفس اماره به نفس است که علت ریشه ای ناشی از خواسته. هنگامی که سالک در کمال دولت برابری آگاهی پایین تر نیروهای جاذبه و دافعه مرگ مرگ طبیعی است. پس از به دست آمده وضعیت عالی حکمت است که خود تحقق سالک باید تمام تلاش خود را به اطمینان حاصل شود که او باقی می ماند بصورتی پایدار و محکم در لنگر که به برکت دولت است.

کریشنا هشدار آرجونا در فصل 3 آیه 43 که اگر سالک باقی نمی ماند هوشیار وجود دارد هر امکان او را در حال سقوط از رفیع دولت از سعادت الهی. سوامی شیواناندا می گوید: “حتی اگر تمایل سخت است برای تسخیر آن غیر ممکن است. ساده و مستقيم است به درخواست تجدید نظر به ساکن حضور الهی از طریق دعا و japa.”

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de