چرا ما با توجه به زمین به عنوان مادر ما

توسط Radhanath سوامی

جهان در جشن 50 سالگرد روز زمین امروز مراسم سالانه برای نشان دادن حمایت برای حفاظت از محیط زیست و به برجسته کردن اهمیت احترام و حفظ طبیعت.

هندی فرهنگ و سنت venerates زمین به عنوان مادر خود. برای اولین بار اذعان زمین به عنوان یک فرد نشان می دهد که ما نسبت به آن بی تفاوت اما درک نیازهای خود و نگرانی از توافق به آن بالاترین احترام و افتخار فقط به عنوان مادر مورد احترام جهانی در تمام فرهنگ ها و سنت. به عنوان یک مادر, تغذیه کودک, زمین تغذیه تمام موجودات زنده با ارائه آنها را نیازهای مختلف و سرپناه و بدون تبعیض و جدول زمانی.

پنج عنصر زمین و هوا و آب و اتر و آتش –همه اذعان به عنوان شخصیت در Indic فرهنگ نیز که در وداها و Puranas. به طور سنتی, قوانین مختلف گذاشته شده بود را برای برخورد با هر یک از آنها به منظور رعایت احترام به آنها. برای مثال نباید آلوده است که اجابت مزاج در یک رودخانه در حال اجرا. امروز این اصول به نظر می رسد به فراموشی سپرده شود و وجود دارد که در مقیاس گسترده ای بهره برداری از منابع طبیعی است. به جای مراقبت در مورد بلند مدت رفاه جهان, محیط زیست این است که با گستاخی و پیامدهای جدی آن قابل مشاهده هستند در راه الگوهای آب و هوایی در حال تغییر گونه ها و زیستگاه های در حال تهی شدن و بیشتر.

شخصا اگر ما در برخورد درستی با آگاهی ما پس از آن ما در واقع می تواند در مقابله با مشکلات از این جهان است. علت فیزیکی تمام آلودگی های آلوده آگاهی چون ذهن ما آلوده به سمی حرص و آز است که هرگز نمی تواند راضی باشد. ما در حال تلاش برای سیر کردن ما حرص و آز را از طریق بهره برداری از طبیعت است. ودایی راه حل این است که به یاد بگیرند که چگونه به محتوا و راضی با چیزهای ساده – ساده و تکرار – برای تغییر آگاهی ما از اینکه کمی Ravanas برای تبدیل شدن به کمی Hanumans … از بهره برداری از زمین برای اهداف خود ما به حمایت و ارج نهادن به زمین برای اهداف الهی.

وجود دارد هیچ راه حل دائمی. تمام راه حل های دیگر از محیط زیست سازمان ممکن است خوب لازم و حیاتی است اما ما باید درک کنند که مگر یک تغییر در آگاهی کسانی که راه حل های پایدار نیست.

سال پیش من ملاقات وزیر محیط زیست هند است. او را مورد سوال من چه خوب مانتراها sadhus انجام شد برای محیط زیست است. من پاسخ داد که این مانتراها پاک کردن قلب است. اگر شما تمیز کردن رودخانه ها اما نه قلب و سپس مردم را فقط آلوده رودخانه ها دوباره حتی اگر شما آنها را پاک صدها بار. ما باید برای تمیز کردن رودخانه ها و همچنین ما باید برای آموزش مردم در مورد نحوه پیدا کردن رضایت در ساده هدیه الهی است که خدا به ما داده است و چگونه به احترام کسانی که هدایای الهی.

زمین مادر است و بدن است که بسیار شبیه به بدن ما است. هنگامی که یک مشکل وجود دارد او خودش بهبود می یابد. اما مانند ما بدن اگر بدن او است بهره برداری دوباره و دوباره و پر شده با بیشتر و بیشتر سموم و هرگز با توجه به زمان برای دوباره پر کردن خود را, سپس آن را نمی توانید خود را التیام بخشد و در نتیجه بیماری های جدی است. هنگامی که مادر زمین می شود یک بیماری است که نتایج آن در بلایای طبیعی.

لازم است برای تمیز کردن محیط زیست از آگاهی ما و ساده ترین و قدرتمند ترین عامل برای حذف آلودگی از ذهن ما و قلب به عنوان در هر سن-سنت قدیمی است که شعار کریشنا نام مقدس. آن را می توانید بازگرداندن عشق و محبت و رضایت درونی است که ما همه اشتیاق به آن را در محله ما زندگی می کند و آن نیز کمک خواهد کرد که بازگرداندن سلامت از این سیاره است. (نویسنده گورو در انجمن بین المللی کریشنا آگاهی)

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de