چرا این طراح سیاه ایتالیایی از هفته مد

مبادرت می کند

میلان

تنها طراح سیاه متعلق به شورای مد با نفوذ ایتالیا خواستار یک “اصلاحات فرهنگی طولانی به سر می بریم’ از همکاران خود تحت شعار: آیا زندگی سیاه ماده در ایتالیا؟

گفتگو به یک شروع سنگی آغاز شده است.

استلا ژان، طراح هائیتی ایتالیایی متولد و بزرگ شده در رم، درخواست تجدید نظر خود را در تابستان امسال آغاز کرد. او از اتاق ملی مد ایتالیا و نیروگاه های جهانی خواست که آن را هدایت کنند، از جمله پرادا، فراگامو و زگنا، به حمایت از تعهدات رسانه های اجتماعی خود در حمایت از جنبش ماده زندگی سیاه با بتن، تعهدات شفاف نسبت به تنوع نژادی بیشتر.

در پاسخ، خانم ژان نامه ای از رئیس شورا دریافت کرد که گفته بود که توجه به اختلاف نژادی در درون مد ایتالیا در حوزه مسئولیت بدن نیست، علی رغم اینکه اعضا از مانیفست تنوع در ماه دسامبر پشتکار داشته اند. بر اساس این نامه، چنین ابتکارات “به جای پارلمان، دولت، یا هر بدن دیگر است.

خانم ژان تصمیم گرفته است تا زمانی که “آگاهی از مشکل را نشان می دهند” پیش نمایش مجموعه باند در هفته مد میلان را پیش نمایش نکند.

وقتي باهاشون صحبت مي کني، اونا قصد بدي ندارن، من اونا رو مي شناسم. اما اونا يه چيزي مثل چي ميگن استلا؟ ما در مورد نژادپرستی در ایتالیا هرگز نشنیده بودیم. این یک داستان ایتالیایی نیست، آن را در مورد ایالات متحده، ایالات متحده، ایالات متحده، کشورهای دیگر است. نه ايتاليا،”خانم ژان به اسوشتيد پرس گفت. “پاسخ من این است: “چرا شما می بینید تمام این مردم پر کردن مربع از شمال به جنوب این کشور برای زندگی سیاه ماده، این نسل از ایتالیایی های نامرئی جدید؟ “”

فوتبال، یکی دیگر از نهادهای مهم فرهنگی ایتالیا، تشخیص داد که ایتالیا با نژادپرستی مشکل دارد و برای از بین بردن آن کار کرد.

به طور نژادی از خانه های مد ایتالیا به اتهام گاف های به خوبی مستند شده اند، از ژاکت صورت سیاه گوچی گرفته تا پرادا سیاه و سفید کم سامبو کیف جذابیت به فیلم دولچه و گابانا که توسط بسیاری به عنوان آسیایی مسخره دیده می شد. تابستان امسال، مارنی، یکی دیگر از خانه های بزرگ مد، پس از آن که به خاطر تصاویر خود را از یک مرد سیاه پوست با زنجیر در اطراف مچ پا خود را به نام عذرخواهی کرد.

خانم ژان و نویسنده ی همشهری تجدید نظر ش، ادوارد بیوکانان طراح آمریکایی مستقر در میلان، در مصاحبه ها گفته اند که این موضوع عمیق تر از طرح های ناحساس فرهنگی است. اما آنها می گویند که این gaffes برجسته عدم تنوع در خانه های مد ایتالیایی و “نژادپرستی فراگیر و تعصب” در صنعت با وجود ”بودجه قابل توجهی اختصاص داده شده برای ارائه آموزش های حساس است.

“این اشتباهات را می توان بهتر به رسمیت شناخت، برچسب گذاری شده، و خطاب به عنوان “تصمیم گیری،” خانم جین اظهار می کند.

فشار آنها این است که باز کردن درب به ایتالیایی های سیاه و سفید که می خواهم به کار در مد اما خود را نمی بینند و نشان داده و راه را نمی بینند. آنها همچنین خواستار داده ها در مورد پرسنل سیاه پوست شاغل در نقش تصمیم گیری در خانه های مد – مدل و یا کارکنان بازاریابی که آنها می گویند “متاسفانه بیشتر از نشان داده نشده است. ”

آقای بیوکانان گفت: «ما می خواهیم رزومه ای را به یک شکارچی سر بفرستیم و تعطیل ش کنیم چون شما طراح سیاه پوست هستید»

در درخواست خود ، آنها برای ده ها نفر دیگر که نام آنها ظاهر نشد اما شامل ایتالیایی و ایتالیا مبتنی بر سازندگان سیاه و سفید مانند میشل Ngonmo ، که راه اندازی AFRO هفته مد Milano در خود پس از شکست به پشتگرمی از صنعت مد ، و لوییپیپانو ، نویسنده و تاثیر گذار است که در مد ایتالیایی به مدت یک دهه کار کرده است. آقای پیزنو حوادثی را به این شکل نقل می کند که دعوت نامه های مد خود را در حالی که نفوذگرهای سفید پوست به وقایع موج می شوند، مورد بررسی قرار می دهد.

بسیاری دیگر از “مردد هستند به صحبت کردن از ترس از یک لینچ حرفه ای،’ خانم ژان گفت.

خودداری مکرر از خلاقان سیاه در مد ایتالیایی این است که آنها اغلب تنها فرد رنگ در محل کار. همچنین فرصت ها و دسترسی های محدود به رنگ پوست خود را می بینند.

آقای بیوکانان طراح برچسب لباس های بافندگی لوکس خود، سانسونو۶، بیش از ۲۵ سال پیش در ایتالیا آغاز به کار کرد و بیش از ۲۵ سال پیش در بوتیگا ونیزا آماده ٔ راه اندازی شد و با کالوین کلاین و دونا کاران کار کرده است. اکنون هنگامی که او برای شغل مشاوره نامیده می شود، آن را منحصرا برای لباس خیابانی یا مارک های شهری، با وجود اعتبار نامه های لوکس خود را. در همین حال، همکاران سفید پوست با رزومه های مشابه در حال حاضر در سمت های مدیر خلاق در مارک های بزرگ نگه دارید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im