چرا دوره بین سال های 2006 و 2016 شد منحصر به فرد برای هند

رشد اقتصادی است که به ندرت نقطه کانونی بحث های سیاسی. برای بیشتر قسمت ها این است که اتهامات فساد و, از اواخر سال, انواع ناسیونالیسم.

اقتصادی موضوع که احتمالا می شود اغلب ذکر شده توسط رهبران سیاسی است تورم است. قصد بازگشت به دوره بین 2005-06 و 2015-16 به احتمال بسیار زیاد یک نوارها نظرسنجی از شهروندان هند در هر بخشی از کشور به طور تصادفی انتخاب شده منجر به آنها را شناسایی افزایش تورم به عنوان top-of-the-ذهن موضوع اقتصادی است.

برای اطمینان از سطح بالایی از تورم بخشی از این دهه شد و یک موضوع اقتصادی است که تا به حال تاثیر منفی بر شهروندان است. این بود که مهم ترین توسعه اقتصادی دهه است.

تنها مهم ترین توسعه اقتصادی بود و پیشرفت هند ساخته شده در مبارزه با فقر است. نه تنها بهبود در رابطه با آنچه که حاصل شده است در دهه های قبلی آن چشمگیر بود feat که نسبت به آنچه به دست شده بود در کشورهای دیگر.

هند پیشرفت در مبارزه با فقر شد مفصل در گزارش جهانی چند بعدی فقر شاخص سال 2020 در این ماه منتشر شده توسط UNDP و آکسفورد فقر بشری و توسعه ابتکار.

چند بعدی فقر شاخصهای بهبود بیش از پیش از معیار با استفاده از شرایط پولی برآورد سطح فقر. چند بعدی اقدامات استفاده از یک کلاچ از شاخص های محرومیت را به تصرف خود در زندگی واقعی. UNDP شاخص به عنوان مثال با استفاده از 10 شاخص که آزادانه clubbed تحت سه سر: سلامت آموزش و استاندارد زندگی.

برجسته آنجا که هند نگران است از دو نوع هستند. یکی در دهه 2005-06 به 2015-16 هند بزرگترین کاهش در “multidimensionally” مردم فقیر (273 میلیون). دو هند یکی از چهار کشور که نصف آن چند بعدی فقر شاخص ارزش است.

هر دو این تحولات قابل توجهی به عنوان هدف اصلی از طراحی سیاست های شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی است که به بهبود شرایط مادی شهروندان هند. رشد یک معنی به پایان است.

این طول می کشد ما را به دیگر اقتصادی برجسته این دوره است. هند آن لذت بهترین اجرا از نظر رشد اقتصادی است. نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی بیش از 9 درصد سه بار و بين 8 ٪ و 9 ٪ در سه نوبت. نرخ رشد که در صدر 8% شش بار در دوره ارائه شده بنیاد برای بهبود شرایط مادی است. نه تنها نرخ رشد بالا ارائه فرصت به افراد آنها نیز ارائه شده دولت با منابع به گسترش شبکه های ایمنی.

مهم ترین غذای آماده از هند, عملکرد اقتصادی دوره است که آن را به بهترین دهه از نظر بهبود شرایط مادی و پایه ای برای این بود که سریع رشد اقتصادی است.

رشد اقتصادی همیشه مهم است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de