چرا محرک موفق به بلند کردن اقتصاد

هند است که از طریق آن (حداکثر سه سال دوره رشد پس از بحران مالی آسیا. رشد تولید ناخالص داخلی در حال حاضر حدود 6.1 درصد در 2018-19 5 درصد در 2019-20 و (با توجه به صندوق بین المللی پول) 5.8% در 2020-21. هند به دام افتاده در 5-6 ٪ رشد شیار?

برخی از منتقدان را متهم به وزیر دارایی Nirmala Sitharaman ناخالص مالی محافظه کاری و عدم استفاده از یک بودجه محرک برای افزایش رشد. دیگران را تبریک گفت او برای احتیاط مالی.

این بحث در fantasyland از دست رفته در دود و آینه. حد کامل از هزینه های دولت فراتر از درآمد خود را — چه اقتصاددانان مالی کسری بودجه است که به مراتب بزرگتر از آنچه در بودجه اذعان می کند. ترکیب کسری از دولت مرکزی و دولت به اندازه کافی بالا هستند که باعث بحران مالی در بسیاری از کشورها.

هند مشکل نیست کافی بودجه محرک. بلکه بودجه ارائه یک محرک (پردهی با بودجه خیالات) به مدت سه سال در یک ردیف و در عین حال رشد تولید ناخالص داخلی است نگهداری می کند. شکست چنین یک محرک به استوک رشد عمیقا نگران کننده است. آن را نشان می دهد هند مشکلات ساختاری هستند بیش از حد عمیق به تحریک دور.

مسئولیت مالی و مدیریت بودجه قانون سال 2003 پیشنهاد کاهش مرکزی کسری مالی به 3 درصد در سال 2008 به بررسی فراری افزایش بدهی های عمومی است. رونق اقتصادی از 2003-08 تولید بسیار درآمد که هدف نگاه دست یافتنی است. اما پس از رکود بزرگ سال 2008 اقتصاد و رشد درآمد کند. به جای آمده پاک پی در پی دولت fudged آمار و ارقام بودجه وانمود کند که آنها در مسیر برش کسری بودجه به 3 درصد هدف است.

حسابرسی و حسابرس کل (CAG) منفجر درب در این. او نشان داد که بودجه بودند درک کسری مالی که نزدیک به 5.5 درصد از تولید ناخالص داخلی از رسمی 3.5 درصد. او نشان داد که به جای وام گرفتن از خود دولت بود که افزایش وام از طریق اوراق متعلق به شرکت. دوم ترفند بود برای پنهان سازی واقعی کسری تعویق انداختن پرداخت به دلیل در یک سال به بعد. پس گفت: CAG دور از احتیاط دولت در یک خبر صرف ولگردی و قانونی شکنی.

دولت باید با استفاده از همان ترفندها. به طور رسمی ایالات متحده باید یک ترکیب کسری مالی 2.5 درصد از تولید ناخالص داخلی که با مرکز 3.5% اضافه می کند تا به تثبیت 6% دوم بالاترین در جهان است. اما اگر ما از طریق حسابداری, ترفندهای کامل کسری بودجه است که شاید 7.5-8 ٪ از تولید ناخالص داخلی هند قهرمان جهان در مالی ولخرجی.

یک محرک های مالی را می توان توجیه کرد اگر این منابع مالی زیرساخت است که بازده بلند مدت می گرداند. اما CAG نشان داده است که کسری مالی است که نه تنها بزرگ است اما بیشتر تلف درآمد صرف. علاوه بر پروژه های زیربنایی را سال به طرح دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و به دست آوردن زمین. زیرساخت ها صرف نمی شود افزایش سرعت. خرید زمین متوقف شده دو راه آهن اختصاص داده شده دالان حمل و نقل برنامه ریزی شده 15 سال پیش. ایضا برای پیشنهاد بمبئی-احمدآباد قطار گلوله و لوله پالایشگاه نفت در رتنگیری.

صادرات را با رکود مواجه کرده است. بدون پررونق صادرات هیچ کشور پایدار است معجزه رشد 7 درصد. در مقایسه با رقبای آسیایی,. هند هزینه های بسیار بالا برای زمین, سرمایه, کار, برق, حمل و نقل و تدارکات. بانک جهانی می گوید: چرخش لجستیکی زمان در هند دو برابر بنگلادش و سه گانه در چین. هند باید مقابله با هر هزینه و منطقه برای تبدیل شدن به رقابتی است و این را نمی توان یک شبه انجام شود. خطر این است که هند باقی خواهد ماند و در 5-6 ٪ آهسته رشد شیار برای برخی از زمان.

بسیاری از خوش را اختلاف نظر دارند. آنها فکر می کنم رکود است تصویری که به زودی از بین برود. یک تحلیلگر می گوید هند سوار بر اصلاحات عمده مانند کالا و خدمات مالیاتی است که در کوتاه مدت اجرا خواهد کشتن کسب و کارهای کوچک خواهد شد اما سرعت رشد در دراز مدت; که این حمله در پول سیاه و املاک و مستغلات اصلاحات عمل باعث خواهد شد خیلی درد کوتاه مدت اما در نهایت پاک کردن و dynamise املاک و مستغلات; که عجز از پرداخت دیون و ورشکستگی کد شده است صالح با رویه تاخیر اما به زودی عملکرد عمده سود. در این نظر دشوار اما ضروری اصلاحات را تولید کرده اند به طور موقت شیب که به زودی و پس از رشد شدید قیام فوری و ناگهانی در یک J-منحنی.

به من ادامه 5-6 درصد رشد به نظر می رسد بیشتر محتمل در آینده است. اما حتی اگر J-منحنی پایان نامه ثابت می کند درست است که خواهد شد یک پیروزی اصلاحات ساختاری و نه از بودجه محرک.

هند در سال مالی مشکل است. نه گمراه مشکوک بودجه آمار. برای سال های بسیاری از بودجه های ارائه شده در یک خبر محرک و در عین حال است که دوباره رشد. اجازه دهید ما رها که شکست خورده رویکرد و تمرکز بر اصلاحات ساختاری است که پرداخت خواهد شد با تاخیر.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im