ژوهانسبورگ و کیپ تاون آفریقای جنوبی

سی سال پیش نلسون ماندلا منتشر شد از 27 سال حبس توسط آفریقای جنوبی رژیم آپارتاید و فورا گالوانیزه کشور و جهان, برای از بین بردن, وحشیانه, سیستم نژادی و ظلم و ستم.

بالا بردن یک گره-مشت سلام و striding به صورت هدفمند از دروازه ویکتور ورستر آقای ماندلا پس 71, روشن ساخته است که او متعهد به پایان دادن به آپارتاید و برقراری حکومت اکثریت و حقوق برای همه در آفریقای جنوبی.

آزادی خود را به بسیاری از آفریقای جنوبی اولین نظر آقای ماندلا از آنجا که در دوران زندان رژیم ممنوع از انتشار تصاویری از او و سخنرانی های خود را. و سپس ناگهان او همه جا بود.

“رفقا و هموطنان آفریقای جنوبی, من به شما خوش آمد می گوید همه به نام صلح و دموکراسی و آزادی برای همه” آقای ماندلا گفت ساعت پس از آزادی صحبت به جمعیت کثیری از هواداران در کیپ تاون شهرستان سالن.

در روز سه شنبه رئیس جمهور فعلی سیریل Ramaphosa برگزار شد که میکروفون در طی آقای ماندلا آدرس به طور چشمگیری بازگشت به شهرداری برای رسیدگی به این کشور گفت: آقای ماندلا تکان دهنده آدرس یک “گفتار که birthed یک ملت است.”

فقط بیش از چهار سال پس از آزادی آقای ماندلا رئیس جمهور انتخاب شد در این کشور در همه نژاد در انتخابات پیشرو در آفریقای جنوبی از دهه ها خشونت اعمال تبعیض است. تحت رهبری او آفریقای جنوبی تدوین و تصویب یک قانون اساسی به طور گسترده ای مورد ستایش برای حفظ حقوق همه تبدیل شدن به یکی از اولین به صراحت حمایت از حقوق همجنسگرایان.

یک حقیقت و آشتی کمیسیون آفریقای جنوبی در یک, قانع, درد مقعد مسیر هوایی بی عدالتی مرتکب در طول بیش از 40 سال حکومت آپارتاید.

آقای ماندلا و آفریقای جنوبی رئیس جمهور F. W. de Klerk که فرید او برنده جایزه صلح نوبل در سال 1993 “کار خود را به صورت مسالمت آمیز پایان آپارتاید و تخمگذار پایه و اساس برای یک جدید دموکراتیک آفریقای جنوبی است.”

کلیسای آنگلیکان اسقف اعظم دزموند توتو خود را یک جایزه صلح نوبل, برنده جایزه مشخص شده به مناسبت 30 سالگرد آزادی ماندلا.

“نلسون ماندلا آمده از زندان به خیره آفریقای جنوبی و دنیا با خود گرما و ارزش های انسانی” نوشت: آقای توتو و همسرش لیه در یک بیانیه کوتاه. “شرایط و اولویت ها در طول زمان تغییر, اما خوب ارزش نیست بیرون رفتن از مد. ما او را از دست ندهید. عشق و نعمت است.”

آیةالله کاریزماتیک و فراگیر خود را در طول یک دوره ریاست جمهوری به پایان رسید که در سال 1999 آقای ماندلا رهبری آفریقای جنوبی به دوره جدیدی از دموکراسی است. در دوران بازنشستگی او باقی مانده فعال در تشویق حقوق برای همه است.

امروز آفریقای جنوبی است گل نشسته و با مشکلات جدی از نابرابری و فقر و خشونت تا حد زیادی نتیجه خیره میراث آپارتاید. برخی از آفریقای جنوبی به انتقاد آقای ماندلا برای ساخت بیش از حد بسیاری از سازش به ویژه به اقلیت که همچنان به لذت بردن از رفاه.

ایستاده در کنار یک مجسمه ماندلا در شهر کیپ تاون هال رییس جمهور Ramaphosa گفت: این کشور هنوز مبارزه با اختلافات نژادی و نابرابری و تلاش برای زندگی کردن به میراث ماندلا.

“میلیون ها نفر از مردم ما همچنان در فقر زندگی می کنند … شکاف بین دارا و ندار همچنان به گسترش” گفت: آقای Ramaphosa.

آقای Ramaphosa گفت: آزادی ماندلا “بود لحظه ای تعیین کننده در راهپیمایی پیشروی به سوی دموکراسی” در بیانیه ای به مناسبت سالگرد.

اما “نابرابری به خصوص به عنوان تعریف شده توسط نژاد و جنسيت باقی مانده است در میان بالاترین در جهان است. بیکاری تعمیق و فقر گسترده است. خشونت از جمله خشونت که مردان مرتکب علیه زنان همچنان به تاخت و تاز جوامع ما” آقای Ramaphosa گفت.

وی آفریقای جنوبی با الهام از میراث ماندلا به با هم کار کنند برای کمک به حل این مشکلات است.

رئیس جمهور سابق de Klerk همچنین با تاکید بر چالش هایی که در آفریقای جنوبی چهره از جمله “آموزش و پرورش ناکافی سلامت و خدمات شهری” و “غیر قابل قبول سطح از نابرابری و فقر و بیکاری است.”

آخرین رئیس جمهور از آپارتاید گفت که “آفریقای جنوبی در سال 2020 است یقین در جاده اشتباه است: رهبری نه به سمت ‘جدید سحر’ اما نسبت بسیار تاریک و تهدید طوفان ابرها.” وی آفریقای جنوبی به دنبال ماندلا را مثال و “بازگشت به جاده از آزادی و تسامح و غیر racialism.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

آموزش سئو