چرا تا این حد استوار بر برنده شدن امتحان قرعه کشی

CBSE نتایج اعلام شد, آوردن برخی از تشویق خوب به این تلخ بار. تصویب درصد بالا هستند. علائم شده اند شناور مانند بالن هلیوم در طول سال و تعداد دانش آموزان به ثمر رساند بیش از 95 درصد دو برابر این سال است. خانواده مقایسه اعداد به طور معمول افراد جوان احساس ارزش خود را که توسط این اعداد تصادفی.

اما موفقیت نسبی است و نیز غم و اندوه و حسادت و احساس شکست است. هر سال شما می شنوید از آسیب پذیر نوجوانان و حتی کشتن خود و پس از نتایج ناامید کننده. در پاسخ به این نتایج جنون شما دیدن برخی از رشد یو پی اس در تلاش برای آوردن چشم انداز و گفت که علائم مهم نیست. استاندارد امتحانات هستند یک راه خوب برای مرتب کردن مردم را ندارد و یا mar زندگی خود را بدون توجه به چگونه یک معامله بزرگ به نظر می رسد آنها در حال حاضر.

اما این توصیه های مفید هنگامی که آن را می آید از یک وضعیت از بزرگسالان سهولت به نظر می رسد که از راه دور به تلاش دانش آموزان. علائم مهم وحشتناکی برای برخی از آهنگ های پیشرفت است. آنها تعیین میکنند که دروازه های آموزش عالی برای شما باز. برای برخی از, آن را تعیین می کند که آیا آنها مطالعه بیشتر در همه, آیا سرمایه گذاری در توانایی های بالقوه خود را توجیه شده است.

مشکل این است که داستانی که علائم هدف نشانگر شایستگی راه برای اندازه گیری تعالی بگویید برندگان و strivers و بازندگان جدا و به مجموعه ای استاندارد. بسیاری از ما اذعان دارند که این quantifications هستند خام و ناقص است. امتحان و مطلوب marksheet نشان می دهد هیچ چیزی در مورد یک فرد جوان و خلاقیت خود را به سفر و یا به شکل ضمنی دانش و مهارت به رسمیت شناخته نشده توسط درسی. تفاوت چند علامت را ندارد یک دانش آموز باهوش تر از دیگری است و ما می دانیم vagaries از مارک سیستم.

اما بدتر از آن — اغلب آن است که توانایی های خود را, اما فرصت های خود را که در حال آزمایش هستند. توده بررسی است تنها آنچه educationist کریشنا کومار به نام “نمادین اصلاحی”. آن است که یک راه سهمیه بندی منابع کمیاب (آموزش عالی) اجتماعی در شیوه ای قابل قبول به یک جمعیت بزرگ. ایدئولوژیک خود را تابع این است که عمل به عنوان رقابتی اقدامات شایستگی در پایان از انواع مختلف مدرسه تجربیات.

نقطه تمام از امتحانات بود را به شایستگی به جوامع از مقام و منزلت. در هند آن را جرم امتحان برای خدمات ملکی که پیشنهاد ‘انصاف’ به طبقه متوسط هند به عنوان مخالف به انتخاب شدن توسط افسر مافوق روده احساس شخصیت و تحلیل و….

اما آنچه که شایستگی? آن است که خود را خالص و منحصر به فرد, موفقیت چیزی است که چشمه از پیشانی خود تنهایی ؟ و یا آن را نیز یک مصنوع از خانواده خود پس زمینه, شما در یک شهر بزرگ و یا کوچک ایجاد کرد که آیا شما تا به حال خوب تدریس و آموزشی آیا شما تا به حال اوقات فراغت به مطالعه بی وقفه با وظایف دیگر.

آموزش و پرورش است قرار است شانس شما را مجبور به شکستن رایگان خود را اجتماعی ریشه. اما می کند که باز پرواز واقعا اتفاق می افتد در چنین طبقه ای تحصیل ، داستان های موفقیت است که ما را جشن می گیرند در مورد کودکان محروم از وارد شدن به تجارت و غيره معمولی نیست, آنها معمولا نقل مکان کرد و از مسیر خود را زودتر با موسسات مانند Navodaya Vidyalaya یا Shanti Bhavan یا طرح مانند سوپر 30s, افزایش, موسسه و…. آمار تحرک اجتماعی نشان می دهد که چگونه سخت آن هنوز هم برای گروه های محروم — عقب طبقات اقلیت های دختران برای بالا رفتن از هر پله از آموزش و پرورش نردبان.

سیستم آموزش و پرورش ما است که هنوز تا حد زیادی فقط تکثیر امتیاز به تمرکز بر مزایای از سمت راست شروع. آموزش و پرورش مدرسه به نظر می رسد کاملا متفاوت در یک وضعیت مدرسه خصوصی و بودجه مدرسه خصوصی متعلق به دولت و کمک به مدارس از انواع مختلف است. این همه گیر و به نوبه خود به آموزش آنلاین نشان داده است این ترک های عمیق — یک بخش کوچکی از دانش آموزان به توجه معلمان و پدر و مادر اختصاص داده شده دستگاه و اتصال در حالی که بیشتر در مناطق روستایی هیچ دسترسی دیجیتال در همه. در این زمان بسیاری از خانواده ها حتی از دست داده و درآمد خود را و توانایی برای نگه داشتن فرزند خود را در مدرسه. چگونه می توانید همان آزمون سخت برابری فراموش عدالت واقعی برای این متلاشی واقعیت?

با آموزش عالی ما با وسواس اعتبار — موسسه آیت چگونه انتخابی یک موسسه است که چه تعداد زیادی از دانش آموزان این است که رقابت برای چه کوچک تعداد از نقاط. اما چرا دروازه باید خیلی باریک و gatekeeping بنابراین وحشی? کمبود است نه برتری.

انتظار عمومی دانشگاه ها برای خود سرمایه گذاری با هزینه افزایش و شایع خصوصیسازی تنها تقویت این اجتماعی تقسیم. تا زمانی که ما تمرکز زیادی بر منحصر به فرد آموزش و پرورش و این معابد شایستگی به جای باز کردن فرصت های بیشتر برای دانش آموزان برای یادگیری و رشد امتحانات احساس خواهد شد دلخراش پر مخاطره رقابت هستند.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>