این است که یک مقاله در مورد عدالت Ranjan Gogoi.

یکی از درخشان ترین قضات به ریاست دیوان عالی کشور (SC) او ممکن است برای اولین بار به موافقت با نگرانی که من بالا بردن. این است که در مورد نهادی فرسایش و تضعیف میراث ساخته شده است تا بیش از هفت دهه با رهبران مسئول قضات و دولت.

سیستم ما از حکومت کار می کند به دلیل آن است که بر اساس نظریه تفکیک قوا. بنابراین مقدس است که این تقسیم بین قوه قضائیه و دیگر ارگان های دولتی که SC بارها تکرار کرد که آن را به شکل بخشی از عملكرد طبیعت از قانون اساسی ما است.

ما قضائیه توابع بیشتر در ایمان و اعتماد و درک و باور نسبت به واقعیت و واقعیت است. هر یک از این ارکان متزلزل است به هسته اصلی توسط عدالت Gogoi را نامزدی به Rajya سبها. صرف نظر از محاسن این فرد از این انتصاب موظف است به درک که آیا منصفانه یا غیر منصفانه به عنوان یک علامت سوال در مورد استقلال قوه قضائیه از این موسسه است که در SC و از گذشته رئیس دادگستری هند (CJI). آن همچنین آشنایی وزن به درک که شده است به دست آوردن زمین است که وجود دارد روشن تضعیف قوه قضائیه.

تنها دفاع است که دولت می تواند پیشنهاد معمول یکی از گمراه کننده whataboutery یعنی که آن را در گذشته انجام شده است. هر یک از این نمونه است در حداقل قابل مقایسه با حال حاضر نامزدی. عدالت Hidayatullah منصوب شد معاون رئیس جمهور و نه سال پس از تصدی خود به عنوان CJI به پایان رسید. عدالت Ranganath Mishra منصوب شد و شش سال پس از بازنشستگی خود را. عدالت Bahraul اسلام به عنوان یک عضو از Rajya سبها چند سال قبل از او در بالا به SC. عدالت Subba رائو که رقابت برای این پست از رئیس جمهور (و از دست به Zakir Hussain) بود roundly برای تصمیم گیری که در آن زمان.

چه دو نمونه در مشترک دارند ؟ زمان بین نامزدی خود را به Rajya سبها و بازنشستگی خود را قابل توجهی بود. وجود دارد می تواند بدون تماس بگیرید برای هر گونه اتهام و یا شک.

مستقیم و بی واسطه و با عجله طبیعت حاضر با انتصاب به سختی چهار ماه پس از عدالت Gogoi بازنشسته موظف است به افزایش به سوالات در مورد خود متن. این یک تصدی است که الهام گرفته از خیلی موشکافی; تصدی که دیدم استفاده مکرر از پاکت مهر و موم شده محتویات آن شناخته شده بودند تنها به دولت و تصدی آن ثبت شده قابل توجه و مکرر تعدادی از قضاوت به نفع اجرایی. اگر مردم ارائه منصفانه نظر سوال دولت انگیزه آن تنها خود را سرزنش می کنند.

این Bharatiya Janata Party (BJP) را به خوبی به یاد داشته باشید احتیاط بیان شده توسط یکی از خود را دارد. آرون برآورده شدهاست هشدار داد در سال 2012 که “قبل از بازنشستگی قضاوت تحت تاثیر میل به پس از بازنشستگی شغل”. شاید این کلمات را هرگز مربوط تر از آنها هستند.

دیگری وجود دارد که بارها به نقل از ماکسیم در قانون است که قضات مانند همسر سزار باید بالاتر از سوء ظن است. ما واقعا می تواند می گویند که هیچ سوء ظن را بوجود آورده اند این وقت ؟

چند قرار ملاقات های اداری بدن نیاز به خنک کردن دوره برای افراد, بنابراین به عنوان برای از بین بردن احتمال یا ظن تضاد منافع و یا در عوض. مقامات که بازنشسته و از موقعیت حساس هستند و محروم از پذیرش هر وقت برای یک دوره از زمان به طور معمول دو سال است. این خنک کننده-off دوره در پست های استوار در خوراکی از رابطه بين قبلی تصدی و انتصاب جدید توسط این میان چیزهای دیگر گذارند از یک کافی فاصله زمانی.

در مقاله اخیر من گفت که دادگاه های ما در سلامت خوب نیست و به طور فزاینده ای وجود دارد که تمایل به تصمیم گیری سخت سوالات adjourning و یا اجتناب از آنها را. اضافه کردم: “دیوان عالی کشور در چند سال گذشته در مسائل وجود دارد و مخاطرات که نشان داده است تمایل به اقدام علیه دولت است. همواره وجود دارد در دادگاه تمایل به دولت یک دسته سه تایی اما قبل از آن که آن را واقعا اهمیت دیوان عالی کشور تا به حال پا به بررسی دولت است. در سراسر طیف گسترده ای vulture از مواردی است که مورد امروز…ترس من این است که قوه قضائیه از دست داده است برخی از آن استقلال و شهامت و بی باکی است که به آن نیاز دارد برای بررسی اجرایی و قوه مقننه است.”

در تمام سوابق بی جی پی را انتخاب و به استناد از کنگره مدت این دوره های خنک کننده خاموش شد بیش از راضی است. Jaitely تا به حال افزود: “دو سال پس از بازنشستگی وجود دارد باید یک فاصله (قبل از انتصاب) چون در غیر این صورت دولت می تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم تحت تاثیر قرار دادگاه و رویای باید مستقل و بی طرفانه و عادلانه قوه قضائیه در کشور هرگز actualise”.

به نظر می رسد بی جی پی نمی کند و به اشتراک گذاری این نگرانی برای حصول اطمینان از مستقل و بی طرفانه و عادلانه قوه قضائیه. به نظر می رسد که قوانین و اصول و اخلاق و موعظه متفاوت است بسته به اینکه آیا BJP است که در مخالفت و یا در قدرت است. این نامزدی است که زیانی بزرگ به میراث پر جنب و جوش ترین و پویا نهادی نظامی “ستون ابر” بزرگترین دموکراسی جهان — قوه قضائیه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im