چرا جین Curtis هنوز مبارزه برای عدالت در 102

هنگامی که جین Curtis متولد شد, زنان ندارد حق رای. به عنوان یک نوجوان او را به پیاده روی بروید با مادر در Appalachian Trail خیساندن تا بوی سنبه و زیبایی اطراف آنها. او به خاطر مادرش گفت: “این کاملا فوق العاده است, اما آن را تا به شما برای مراقبت از آن است.”

در حال حاضر 102 خانم کورتیس هنوز اعتراض – به صورت سیاه و سفید زندگی می کند, ماده, محیط زیست و عدالت و گرفتن رای دادن.

“شما فقط باید به” او می گوید: در یک ماه جولای مصاحبه در خانه او بود. “به عنوان یک شهروند یک مسئولیت بزرگ است. شما فقط نشستن در اینجا و خوردن مواد غذایی و رانندگی یک ماشین. شما باید سعی کنید برای این کشور کار می کنند.”

کشتن جورج فلوید در مینیاپولیس آورده در بزرگترین موج اعتراضات پس از جنبش حقوق مدنی و خانم کورتیس می گوید: او الهام گرفته شده است برای دیدن نسل جوان معترض هر دو در ورمونت و در سراسر ایالات متحده

دولت دموکراتیک بهداشت ، آلیسون Clarkson اتحاد پیوست خانم کورتیس در چند تظاهرات و تجمعات. “او یک الگو برای همه ما به هرگز متوقف مراقبت.”

Woodstock, Vt.

زمانی که Woodstock معلوم شد برای یک زندگی توجه به تجمع در ماه ژوئن جین کورتیس و دخترش برای اولین بار در یک خط طولانی از اتومبیل.

خانم کورتیس در حال حاضر 102, صرف یک عمر مبارزه برای عدالت است. او دفاع و پشتیبانی زنان حقوق محیط زیست, علل و گرفتن رای دادن. به صد ساله بود و یک کودک نو پا زمانی که زنان حق رای 100 سال پیش در ماه اوت است.

“شما فقط باید به” او می گوید: در یک ماه جولای مصاحبه در مورد طول عمر خود از فعالیت. “به عنوان یک شهروند یک مسئولیت بزرگ است. شما فقط نشستن در اینجا و خوردن مواد غذایی و رانندگی یک ماشین. شما باید سعی کنید برای این کشور کار می کنند.”

کشتن جورج فلوید در مینیاپولیس آورده در بزرگترین موج اعتراضات پس از جنبش حقوق مدنی و خانم کورتیس می گوید: او الهام گرفته شده است برای دیدن نسل جوان معترض هر دو در ورمونت و در سراسر ایالات متحده

“وجود دارد یک کتری از آتش است که بخار و مردم مضطرب به عمل” او می گوید.

در نظر گرفتن مسئولیت برای کشور چیزی است که خانم کورتیس آموخته در اوایل زندگی است. او را به پیاده روی بروید با مادر در آپالاچی نوین در کوه های نیوهمپشایر به عنوان یک نوجوان خیساندن تا بوی سنبه و زیبایی اطراف آنها. او به خاطر مادرش گفت: “این کاملا فوق العاده است, اما آن را تا به شما برای مراقبت از آن است.”

مادر او راه می رفت ، خانم کورتیس به یاد می آورد او اعتراض درخت حذف توسط شهر سکیتوات ماساچوست که در آن خانم کورتیس متولد و بزرگ شده و اختصاصی از فعالان محیط زیست باعث می شود.

برای خانم کورتیس و دو او در آلمان با خانواده اش در اوایل دهه 1930 شکل گیری بودند. او به یاد می آورد مشاهده از راه دور هنگامی که او به خانه بازگشت نازی ها رشد خود را با قدرت و دیکتاتورها در زمان بیش در اسپانیا و ایتالیا است.

“به آنها اجازه دهید خودشان بود راه می رفت با کسی که رفتن به ‘همه چیز را حل کند,'” خانم کورتیس می گوید.

قبل از جنگ جهانی دوم خانم کورتیس با حضور در کالج اسمیت در Northampton و فارغ التحصیل شد و در سال 1939 با تحصیل در رشته تاریخ هنر. پس از ازدواج خواهد کورتیس که او می خواهم شناخته شده از دوران کودکی این زن و شوهر مطرح گوسفند در ماساچوست در حالی که آقای کورتیس مشغول به کار برای خانواده اش کفش کسب و کار. آنها به رهبری به ورمونت در سال 1953 جایی که آنها در نهایت خرید یک مزرعه در شهر هارتلند. در سال 1962 آقای کورتیس انتخاب شد برای یک دوره به عنوان نماینده در مجلس قانونگذاری ایالتی.

این Curtises نیز خریداری یانکی کتابفروشی در وودستاک در اوایل 1960s و فرار از آن تا سال 1973; آن است که هنوز هم به عنوان عامل ورمونت طولانی ترین در حال اجرا مستقل کتابفروشی. هر دو Curtises بودند نویسندگانی که همکاری از جمله در بسیاری از خواهد کورتیس’ معروف “طبیعت” تفسیر در ورمونت عمومی رادیو.

پس از جنگ ویتنام آغاز شد, خانم کورتیس شد سرسخت ضد جنگ فعال هستند. او پیوست فعالان در نزدیکی وودستاک و آنها خواهد مارس هر یکشنبه بعد از ظهر به عنوان برخی از عبور رانندگان فریاد زد در آنها.

“من فقط نمی تواند نشستن و تماشای این حماقت و بدون اعتراض” خانم کورتیس می گوید.

جنگ و تاثیر آن نیز شخصی است. شوهرش برادرزاده اش کشته شده در جنگ و خانم کورتیس می گوید: خلیج فارس عمیقتر بین او و شوهر خود را بسیار محافظه کار و خانواده است.

“آن را به نقطه که در آن ما می تواند هر یک از دیگر,” او می گوید. “این یک زمان بسیار ناراحت کننده فقط وحشتناک است.”

در مه 6, 1979 خانم کورتیس یکی از 125,000 مردم معترض تکثیر سلاح های هسته ای در واشنگتن بیش از یک ماه پس از Three Mile Island فاجعه هسته ای در پنسیلوانیا است. تنش ها بالا بود و او می تواند احساس آن است.

“من به یاد داشته باشید ایستاده وجود دارد در پارک واقعا می ترسم به دلیل وجود دارد بسیاری از مردم که عصبانی بودند” او به یاد می آورد. اما خانم کورتیس در اولین عمده اعتراض مواجه ترس او ایستاده بود و او را زمین.

او باقی ماند و آواز در ورمونت و همچنین پیوستن به راهپیمایی در پایتخت دولت از مونپلیه و مکان های دیگر.

در کنگره ایالات متحده پیتر ولش یک دموکرات و ورمونت تنها کنگره به جین و کورتیس به عنوان همسایه در هارتلند زمانی که او یک جوان مدافع عمومی در اواسط 1970s. از شروع به آقای ولش تحسین جین کورتیس’ فعالیت و می گوید: او یک صدای قوی برای زنان به ایستادن برای عدالت است.

“او می دانست که او قدرت” او می گوید. “او فقط سقوط و نقل مکان کرد به آینده. او برای درخواست اجازه او عمل کرده است.”

این صد ساله می گوید که عزم به عمل آمده افزایش پس از انتخابات دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. او پیوست و زنان آوریل در مونپلیه در همبستگی با واشنگتن, دی سی, مارس و بسیاری در سراسر جهان روز بعد از آقای تهمت افتتاح در سال 2017. برخی از 15,000 تا 20,000 مردم نشان داد تا آن روز او می گوید: طراحی چنین جمعیت که مقامات تا به حال به چندین بزرگراه در نزدیکی خروجی ورمونت پایتخت به کمتر از 8000.

“من فکر می کنم آنها در حال تحقق در نهایت چه قدرت آنها” خانم کورتیس می گوید در مورد شخص او زنان است.

“آنها باید گفت که آنها در حال قدرتمند” خانم کورتیس می گوید. “شما نه تنها یک همسر و یک مادر شما باید یک وظیفه است. یک شهروند و عمل می کنند.”

در سال 2018 خانم کورتیس تاسیس محلی Woodstock گروه به نام زنان برای تغییر است که “متعهد به حفاظت از حمایت و ترویج اساسی ارزش های دموکراتیک آزادی و عدالت برای همه است.” گروه سازماندهی یک اعتراض در وودستاک در برابر تهمت و دولت را بازداشت کودکان مهاجر در مرز ایالات متحده و مکزیک.

ان هرمس/کارکنان

جین کورتیس حق نشسته با دخترش کیت Curtis Donahue, در خانه اش در ژوئیه 12 سال 2020 در وودستکک ورمونت. جین و کیت با حضور سیاه و سفید زندگی می کند توجه به تجمع در ماه ژوئن.

کیت Curtis Donahue می گوید که برای دیدن مادرش ادامه فعالیت به 100s است جای تعجب ندارد.

“او شده است این مدل نقش در وودستکک و او الهام بخش بسیاری از مردم” خانم Donahue می گوید.

یکی از این افراد است که دولت دموکراتیک بهداشت ، آلیسون کلارکسون که اتحاد پیوست خانم کورتیس در چند تظاهرات و تجمعات.

“شور و شوق خود را برای حمایت از زنان در سیاست برای حمایت از همه فقط باعث مسری است, این بخش, الهام بخش,” خانم کلارکسون می گوید. “او یک الگو برای همه ما به هرگز متوقف مراقبت.”

خانم کورتیس به مدت طولانی تشویق زنان به اجرا است. او شده است یک قدم حامی برای ورمونت فصل از ظهور, یک سازمان است که استخدام و آموزش دموکراتیک زنان به نامزد. در 2019 در ورمونت حزب دموکرات او به رسمیت شناخته شده سال های مدنی با سهم سالانه خود را Curtis-Hoff جایزه رهبری ارائه شده به او توسط خانم کلارکسون. یک سال قبل از آن آقای ولش افتخار خانم کورتیس’ میراث در یک فرمت از سخنرانی در کنگره رکورد فقط قبل از تولد 100. در میان دهه از دستاوردهای او اشاره کرد او سال تعهد به حفاظت از رودخانه کنتیکت آبخيز.

خانم کورتیس قدردانی تمجید و نوع کلمات, اما آن را به مراتب مهم تر برای او را به نگه داشتن کار برای عدالت است. او نگرانی در مورد این بخش در آمریکا گفت او همان “احساس مضطرب” او تا به حال در هنگام مشاهده 1930 اروپا با دیکتاتورها ساخت وعده های بزرگ و میلیون ها نفر اعتقاد به آنها.

“چیزهایی که در حال شکستن از هم جدا و در حال حاضر ما باید به قانون” خانم کورتیس می گوید. “این یک ایده عالی است,” او می گوید ایالات متحده “اما در آن طول می کشد حسن نیت است.”

برای خانم کورتیس که شامل اطمینان از زنان رای در این سال با وجود انجام همه گیر. اطمینان مردم در مورد رای گیری از طریق پست نیز مهم او می افزاید.

“رای گیری که کردم به چیزی بزرگ است,” او می گوید: قبل از اینکه به دخترش. “من فکر می کنم ما واقعا باید برای انجام برخی از کار بر روی این کیت.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im