چرا اسرائیل به نظر می رسد متفاوت به برخی از رهبران عرب

در نظرسنجی پس از بررسی، نزدیک به نیمی از جوانان جهان عرب می گویند که ترجیح می دهند در یک کشور کوچک خلیج متحده عربی زندگی کنند. و به دلايل خوبي از بهار عربی 2011-12، هیچ کشور عربی بهتر در ایجاد ناامیدی در میان جوانان خود موفق به منظور حفظ رهبران خود را در قدرت است. امارات متحده عربی که فدراسیونی از شیخدم ها است که توسط یک سلطنت مطلقه اداره می شود، ثروت نفتی خود را به جزیره ای از صلح و رفاه در خاورمیانه تبدیل کرده است.

در ۱۳ اوت، جاه طلبی امارات متحده عربی برای کاهش اختلاف جوانان – و همراه با آن هر گونه حمایت از اسلام رادیکال – جهش بزرگی به خود گرفت. در معامله ای که آمریکا با آن میانش کرده بود، امارات متحده عربی موافقت کرد تا روابط با اسرائیل را عادی کند. در عوض، اسرائیل موافقت کرد که طرح الحاق بخش هایی از ساحل غربی را به حالت تعلیق دراورد و در آینده به فلسطینیان یک میهن امید موقت داد.

حرکت امارات بیش از ۲۵ سال پس از آن انجام می شود که اردن اسرائیل را به رسمیت شناخت و بیش از ۴۰ سال از زمانی که مصر این کار را انجام داد. چند کشور عربی دیگر مانند بحرین و عمان ممکن است به گفته مقامات اسرائیلی از پیشتازین امارات پیروی کنند. با کم رنگ شدن فلسطین در میان اعراب و با افزایش ایران به عنوان یک تهدید، برخی از رهبران عرب اسرائیل را به عنوان یک شریک بالقوه، به ویژه در تجارت و سرمایه گذاری می بینند.

در واقع امارات امیدوار است روابط رسمی خود با اسرائیل با افزایش رشد و نوآوری فرصت ها را برای جوانان «گسترش دهد» . اسرائیل در منطقه برای صنایع با تکنولوژی بالا مورد تحسین قرار می شود. و با قیمت های همه گیر و پایین نفت به چالش کشیدن بنزین مانند امارات متحده عربی، اسرائیل بیشتر شبیه یک فرصت به نظر می رسد تا حریف.

صلح جوها همچنان در اولویت های بالای حاکمان خودسر خاورمیانه قرار دارد. تظاهرات اخیر در الجزایر، مصر، عراق، اردن، لبنان و سودان نشان داده است که روح دموکراسی از بهار عربی زندگی می کند. قریب به اتفاق 89 درصد از جوانان عرب نگران پیدا کردن شغل هستند، بر اساس 2019 بررسی جوانان عرب. دو سوم می گویند دین نقش ی خیلی بزرگی در خاورمیانه دارد.

در همین حال، استفاده از رسانه های اجتماعی در پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است. نیمی از جوانان عرب در فیس بوک اخبار دریافت کنید. در امارات متحده عربی، ۳۳٪ از افراد بین ۱۸ تا ۳۴ سال روزانه به اسنپ چت تکیه می کنند.

چنین دسترسی مردم به اخبار ی در مورد شورش های عربی، همراه با توانایی سازماندهی ناهمخوان، در حال شکستن قرارداد اجتماعی بین خودپراکنان و شهروندان شان است. برای مثال عرب ها خواستار حقیقت در مورد شیوع COVID-19 هستند. و با اقتصاد جهان در رکود اقتصادی، بسیاری از اعراب نیاز به باز بودن و شفافیت برای مقابله با فساد رسمی را می بینند.

امارات به اندازه کافی اختلاف سیاسی دارد که ده ها فعال را زندانی کرده است. قابل توجه ترین زندانی، مدافع حقوق بشر احمد منصور است. او ۱۰ سال را به اتهام «توهین به منزلت و منزلت امارات و نمادهای آن از جمله رهبران آن» خدمت می کند.

بهار عربی رهبران خاورمیانه را در توجه قرار داده است که تهدیدهای اصلی آنها داخلی است. نزدیک به یک دهه بعد، جوانان هنوز آرزوی زندگی در رفاه تحت دموکراسی های صلح آمیز را می کنند. پیمان گذاری با اسرائیل یکی از راه های گوش دادن به آن آرزوهاست.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im