عراق پایتخت بغداد شد فرش با نادر بارش برف روز سه شنبه. آن را آورده و مردم را به خیابان برای ساختن آدم برفی با هم و عضویت در دوستانه دعوا گلوله برفی. تجربه جمعی بود apt بازتابی از چهار ماه گذشته در عراق است. پس Oct. 1 دهها هزار نفر از افراد جوان باید حفظ شود بدون خشونت و رهبر اعتراضات در شهرهای بزرگ به امید دوباره تعریف معنای جامعه عراق است. تا کنون با وجود کشته شدن بیش از 500 تظاهرکنندگان نه اعتراض و نه خود چشم انداز مشترک ذوب دور.

با نزدیک به نیمی از عراقی ها زیر سن 21 معترضان به عنوان سخت به چشم پوشی به عنوان آرمان خود هدف. آنها تمرکز بر ایجاد یک دولت سکولار است که احترام به حقوق مدنی و پایان دادن به یک نوع از حکومت که در آن قدرت و ثروت نفت در حال divvied توسط گروههای قومی و مذهبی. آنها همچنین می خواهند قدرت های خارجی (یعنی ایران و ایالات متحده) برای جلوگیری از دخالت در امور عراق.

از جمله اهداف مشابه مطرح شده در طول ماه از تظاهرات در نزدیکی لبنان. در هر دو کشور قیام منجر به سقوط یک نخست وزیر و مضطرب تنش با نخبگان سیاسی بیش از خواهد شد که اجرای دولت است. در عراق و معترضان را یک متحد قدرتمند به احترام روحانی شیعه آیت الله علی سیستانی. او خواستار پایان دادن به کشتار معترضان و برای انتخابات آزاد و منصفانه “را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است.” دولت جدید او می گوید: باید کسب اعتماد مردم است.

چرا که عراق محوری در خاورمیانه آن تظاهرات ممکن است بیشتر قابل توجه از بسیاری از جوانی تظاهرات که فوران در سراسر جهان در سال 2019 از شیلی به الجزایر به دلار هنگ کنگ است. اگر یک عنصر متصل می شود این جنبش مردمی است و رد دولت چگونه باید سازماندهی شده و یک آغوش فراگیر دموکراسی بر اساس اصول جهانی.

در یک سخنرانی سه شنبه آخیم اشتاینر مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد توصیف این روند جهانی در وسیعترین معنای:

“از توده مردم برای کسب و کار جوامع به مردم با رای دادن پای خود را در اعتراض به, در دموکراسی و autocracies به طور یکسان در حال تجربه شکل جدیدی از جامعه امروز – شکل جدیدی از قدرت مردم – نمایندگی یک تغییر عمیق در چشم انداز جهانی از همکاری و مخالفت. …

“ما یک بار فکر یک جامعه به عنوان یک گروه از مردم که زندگی می کنند در همان منطقه جغرافیایی یا که به اشتراک گذاری اجتماعی و اقتصادی و قومی و زبانی و یا مذهبی ، در حال تکامل مفهوم جهانی از جمله میزان که فن آوری های جدید باید تقویت ارتباط و اشتراک گذاری اطلاعات در فرد-سطح ما نیاز به در آغوش مراتب گسترده تر از تعریف است.

“بسیاری از جوامع که درایو را تغییر دهید در حال حاضر قطع در سراسر مرزهای کلاس جغرافیا, زبان, دین و مذهب, سیاسی گرایش و هویت. آنها نمی ‘احترام’ نوع شناسی از گذشته است.

“آنچه آنها را به هم متصل است که تجربه مشترک, درک, باور, و مشترک سند چشم انداز و راه کار.”

توضیح خود را کمک می کند تا توجیه توجه به تظاهرات در عراق است. یک معنای جدید از جامعه ممکن است تشکیل یک است که می تواند تغییر شکل یک مشکل منطقه است. مانند یک پتو از برف جوان عراقی در حال آوردن یک کشور با هم در یک راه آن را به ندرت تجربه است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im