چرا ECE کلاه مهم است ؟

حوادث جاده ای قابل توجه مشکل بهداشت عمومی و یک علت عمده مرگ و صدمات در سراسر جهان است. در بسیاری از پایین و کشورهای با درآمد متوسط که در آن موتور سیکلت و دوچرخه به طور فزاینده ای محبوب در استفاده از سیستم حمل و نقل دو چرخ کاربران را تشکیل می دهند قابل توجهی از کسانی که زخمی یا کشته شدن در جاده ها. موتور سیکلت و دوچرخه سواران هستند بیشتر در معرض خطر درگیر شدن در یک برخورد. و آن را ممکن است در نتیجه یک جزئی مغزي; مانند ضربه مغزی به یک کشنده مغزي. اما این بسیار مهم است که هر عنصر از خود دنده را به شما ارائه راحتی و ایمنی خوبی در این مورد شکی نیست که کلاه خود را که مهم ترین را. این چیزی است که بسیار پیچیده است و نیاز به دنبال چند قابلیت اطمینان مورد نیاز است که به طور مستمر در حال تغییر پشت صحنه. ECE (کمیسیون اقتصادی برای اروپا) کلاه ایمنی استاندارد است که رایج ترین در جهان است. نه تنها که برای تقریبا تمام رقابتی motorsport حوادث است که نادیده گرفته شده توسط سازمان هایی مانند AMA, IRAN, FIM, CCS, فرمول, ایالات متحده آمریکا, Moto GP و بسیاری از این ECE صدور گواهینامه الزامی است. ECE پژوهش این است که به طور گسترده ای در نظر گرفته شده توسط بسیاری به عنوان به روزترین و جامع است.

این آزمون های اضافی که ECE (کمیسیون اقتصادی برای اروپا) گواهی کلاه متحمل به کسب گواهینامه یک عامل است که احتمالا منجر به درک ‘اضافی’ شهرت. یک ECE گواهی کلاه ایمنی نیز نیاز به تحت سایش مقاومت در برابر تست. چانه بند مواد برای بررسی لغزش و بالاتر, بار, است که بیش از 300 کیلوگرم نیز باید در حفظ دستگاه. در ECE کلاه شل برای بررسی تغییر شکل های زیر یک وزن 68 کیلوگرم و رودريها در نظر گرفته شده است به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از کلاه ایمنی تحت این قوانین است. دامنه این مقررات اشاره به یک کلاه محافظ برای موتورگازی و موتورسیکلت رانندگان و مسافران با یا بدون سمت ماشین 1/ و به پشت بام ها نصب شده یا برنامه ریزی شده می تواند متصل به چنین کلاه. برای ECE هر کلاه مدل باید به درستی آزمایش و صدور گواهی قبل از آن می رود در فروش در بازار است. به منظور تسهیل این تولید کننده به ارائه 50 تولید تنظیمات کلاه هدف از تست.

شخص ثالث آژانس انجام تست در خط با ECE دستورالعمل با نمایندگان از هر دو طرف در حال حاضر برای اطمینان از یک ارزیابی منصفانه.

جدید چک و معیارهای طراحی مانند اضافی بازتاب را شامل می شود در این پیشنهاد تجدید نظر به موجود ECE مشخصات. پیشنهاد قوانین نیز به درخواست لوازم جانبی شبیه به پشت بام ها, چادر و کلاه. جدید کلاه – معمولا اندازه گیری که چگونه به خوبی آنها را نگه دارید در هنگام پرتاب بر روی سندان – خواهد شد در معرض “فراز” در یک طیف وسیع تری از سرعت در تست های مرکز از جمله سرعت پایین تست برای ارزیابی چگونه به کلاه ایمنی در انجام جزئی یا اثرات ثانویه.

چرخشی چک برای آخرین تایید ECE استاندارد را نیز اضافه می شود. بررسی آخرین تاثیر داده های حاصل از تجویز بازدید در تعریف زوایای سندان بود بحث قابل توجهی کار جدید در اثر خطرناک زبانى ، سنسور می تواند محاسبه چرخش حرکت سر داخل کلاه در این مورد مهم است که به دلیل نیروی چرخشی جدی می شود بافت مغز آسیب و بدون هر گونه آشکار خارجی از تروما است. جدید روش های تست را نیز مورد بحث مدولار کلاه و چگونه آنها ممکن است تغییر تمامیت خود را هنگامی که چانه نوار برداشته شده است. جمع و جور کلاه ایمنی به عنوان آن را می توان بررسی و تایید شده و به صورت قفل و بسته شده است. جدید ECE R22.06 استاندارد اجازه می دهد تمام مدولار درب بسته و قفل شده است به عنوان به خوبی به عنوان خود را پوزیشن های باز به ملاقات و یا بیش از مقررات.

تلنگر به پایین چادر آزمایش در جای خود بررسی خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که آنها را مانع یا مانع گیر از حرکت. هر رسمی کلاه های خاص و لوازم جانبی ارتباط برقرار و/یا دوربین (فکر می کنم از سنا را “هوشمند” جاده-کلاه سواری) را نیز بررسی شود به منظور ارزیابی اثر خود را در پوسته و غشاء و فرآیندهای غشایی از زوایای مختلف در مورد اثرات. استفاده از هر گونه محصولات دیگر که باید بررسی نکرده در طول ECE تصویب خواهد ابطال گواهینامه استاندارد. در هنگام شلیک با توپ های فولادی در 60 m/s (134 مایل در ساعت) به تقلید رودريها ضربه جاده منتقله از راه باقی مانده و پشت بام ها ممکن است تحت آزمایش های دقیق تر از همیشه تنها عبور اگر آنها نمی خم کرک یا جدا کردن خود را دارند. از این رو لازم است برای تنظیم میکرو تولید کنندگان که به فروش با کیفیت پایین و بینام و کلاه از آنجا که دولت تعیین استاندارد و به دنبال آن به طور خودکار به مطمئن شوید که هر محصول در بازار با کیفیت خوب و در خدمت هدف هست.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>