لابی Kenneth Glueck نشان داده شده پس از رسیدن به رئيس جمهور منتخب مغلوب ساختن پیشی جستن tech میزگرد در دسامبر 2016 با مدیر عامل شرکت اوراکل Safra Catz تمایل به خوب بکار بردن قدرت از پشت صحنه.

عکس: تصویر عکس: وال استریت ژورنال; عکس: گتی ایماژ

واشنگتن—Kenneth Glueck در زمان یک سفر جاده ای به Durham, N. C., چند سال پیش امید به اثبات گوگل شد مشابه به مراتب عمیق تر به زندگی شخصی مصرف کنندگان از آنها متوجه شدم.

او خریداری یک تلفن همراه جدید با سیستم عامل آندروید گوگل, قرار دادن آن در حالت هواپیما فعال فای گیر کرده و آن را در محفظه دستکش وانت خود را.

در طول تعطیلات آخر هفته سفر تلفن خود را دنبال کرده و نه فقط خود را در مسیر و مقصد اما reams اعم از اطلاعات با ارزش مانند فشار هوا است که می تواند تعیین کند چه طبقه و یک مرکز خرید او بود. زمانی که او متصل به اینترنت از سه روز بعد تلفن ها ارسال کاتالوگ از آن سفر بازگشت به گوگل. او به نتایج خود را با قانونگذاران فدرال که پیش نویس قانون حفظ حریم خصوصی در حال حاضر در انتظار است که می تواند به محدود کردن تکنولوژی غول’ توانایی استفاده از چنین اطلاعات مصرف کننده به فروش تبلیغات.

اوراکل ارشد واشنگتن لابی Kenneth Glueck.

عکس: اندرو کلی/ایسنا

آقای Glueck نیست یک مصرف کننده حمایت کند. او اوراکل Corp. بالا واشنگتن لابی—و یک نیروی اصلی در پشت دولت افزایش نظارت از پیشرو شرکت های فن آوری. آقای Glueck است بکند فدرال ضد انحصار رگولاتور به منظور بررسی اینکه آیا گوگل نقض قوانین رقابت. او در لابی کنگره برای جلوگیری از فراگیر حمایت های حقوقی شرکت فنی برای لذت بردن از اطلاعات جاری بیش از شبکه خود را. او کشف جنگ از منافع اتهامات که مانع Amazon.com Inc.’s تلاش برای برنده شدن در یک cloud-computing قرارداد از وزارت دفاع.

چندی پیش واشنگتن لابی برجسته جنگ تن به تن بین کسب و کار و اتحادیه های کارگری و یا گروه های مصرف کننده. در حال حاضر برخی از بزرگترین دعوا گودال شرکت در برابر شرکت. چند تسلط دارند بازی مانند اوراکل. تاسیس بیش از چهار دهه پیش توسط iconoclastic کارآفرین لری الیسون, شرکت های بزرگ-پایگاه داده پیشگام بوده است تحت الشعاع در اندازه توسط مصرف کننده-مواجهه با غول مانند گوگل, پدر و مادر, الفبا, Inc., آمازون و Facebook Inc. وقتی که می آید به نوسان در واشنگتن اوراکل مشت بالاتر از وزن خود را.

بر خلاف بسیاری از تکنولوژی شرکت اوراکل مدیران ارشد باید روابط قوی برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و قانونگذاران جمهوری خواه. دو بالا اوراکل مدیران—آقای الیسون و مدیر عامل شرکت Safra Catz—در حال دیرین جمهوری اهدا می کنند. خانم Catz در نظر گرفته شد برای کار بالا در آقای مغلوب ساختن پیشی جستن ، هفته آینده آقای الیسون میزبانی یک گلف جمع آوری کمک در رانچو میراژ کالیفرنیا املاک برای آقای تهمت مجدد انتخابات و کمیته ملی حزب جمهوری خواه.

اوراکل همچنین دارای یک سلاح قوی در آقای Glueck که موفق به دریافت خود را به رئیس جمهور انتقال تیم حتی اگر او یک دموکرات در دولت اوباما قبل از تغییر وابستگی خود را به حزب جمهوری خواه. دوستان و منتقدان به طور یکسان اذعان آقای Glueck است که در میان ماهر ترین و تهاجمی در متقاعد کردن سیاست گذاران برای مهار سایر شرکت فنی.

“شما می دانید که بسیاری از لابی در شهر که رابطه لابی” گفت: سابق AT&T Inc. بالا لابی باب کوین. “کن راه بیشتر اساسی [و] دست از بیشتر است.”

دیگران می گویند اوراکل باید بیشتر تمرکز بر رقابت در بازار است. اوراکل است که “کودک پوستر برای بسیاری از آنچه اشتباه با تکنولوژی وکالت در آمریکا” گفت: Tim Wu یک دانشگاه کلمبیا قانون استاد و سابق کمیسیون تجارت فدرال رسمی است که یک مدافع قوی تر ضد تراست اجرای. “آن را به مقدار با استفاده از دولت به عنوان یک سلاح برای به تاخیر آزار و استخراج ارزش از اشخاص دیگر.”

“اوراکل صرف قابل ملاحظه ای کمتر در لابی از گوگل, آمازون, مایکروسافت, یا Facebook,” retorts آقای Glueck. “بنابراین ما به وضوح راه رفتن در قدم به قدم از غول.”

گوگل سخنگوی جثه Castañeda گفت: “در حالی که ما سیاست حفظ حریم خصوصی روشن است—ما نمی فروش اطلاعات شخصی خود را به هر کسی—Oracle اجرا می شود یکی از بزرگترین کارگزاران داده و ادعا برای دسترسی به 3 تریلیون دلار در مصرف کننده معامله داده ها’ و ‘دو میلیارد دلار جهانی مصرف کننده در پروفایل.’ “

آمازون از شرکت مایکروسافت و Facebook کاهش یافته است به نظر.

برخی از دولتی و مسائل مربوط به سیاست آقای Glueck اتحاد در کار نیست به طور مستقیم تحت تاثیر قرار اوراکل مانند قانون مهار حمایتهای قانونی برای اینترنت سیستم عامل است. اوراکل آیا واجد شرایط به عنوان یک فینالیست در cloud-computing مناقصه نصب شده اما یک کمپین برای اسکاچ آمازون شانس با این وجود.

نماینده استیو کینگ یک جمهوری خواه از آیووا دارای یک اپل آی فون در حالی که بازجویی مدیر عامل گوگل Sundar Pichai در سال 2018 است.

عکس: اندرو Harrer/مهر نیوز

اخبار پارسیان, وال استریت ژورنال را صاحب است لابی برای برخی از همان تغییر سیاست به عنوان اوراکل از جمله اصرار اتحادیه اروپا به ضد تراست اجرای اقدام علیه گوگل.

آقای Glueck به سختی متناسب با کلیشه قدرتمند لابی. او به نفع شلوار جین و کفش ورزشی و درایوهای 2014 Ford F-350 وانت که با استفاده از او به مسافت دو اسب محصور در خانواده 6 هکتار مریلند گسترش یافته است. Puckish و خود effacing آقای Glueck است که به ندرت کشف schmoozing در فانتزی شام استیک.

فارغ التحصیل از دانشگاه هارتفورد آقای Glueck خود را شروع کردم در سیاست کار به عنوان زمینه مدیر برای اولین بار آمریکا کمپین سپس دموکرات جو لیبرمن. او کانکتیکات سناتور راننده و, بعد, تکنولوژی خود را مشاور.

برای او کار می کرد tech سازمان تجارت قبل از استخدام با اوراکل در سال 1996. که در اطراف آقای الیسون تشویق شد, دولت فدرال برای انجام تحقیقات ضد تراست به مایکروسافت.

خیلی از آقای Glueck کار در مایکروسافت پروب بود در پشت صحنه. بهتر شناخته شده است که یک قسمت به عنوان شناخته شده “trashgate.”

بیل گیتس چهره یک سال 1998 قضایی مجلس سنا جلسه کمیته در شرکت مایکروسافت قدرت در صنعت نرم افزار.

عکس: داگلاس گراهام/CQ رول تماس/گتی ایماژ

یک کارآگاه خصوصی مشغول به کار از طرف اوراکل پرداخت سرایداران و مایکروسافت در واشنگتن ساختمان اداری به او این شرکت را در سطل زباله بنابراین او می تواند به جستجو برای یافتن سرنخ هایی در مورد مایکروسافت استراتژی است. قسمت فرود در اخبار که خجالت اوراکل. آقای Glueck گفت: دامپستر غواصی غیر مجاز بوده. اوراکل تلاش به همراه داشت شواهدی وجود دارد که مایکروسافت مخفیانه اختصاصی اسمی تحلیلگران مستقل که علنا به حمایت از محاسبات شخصی پیشگام استدلال است.

مایکروسافت را از دست داد دادگاه حقوق بشر اروپا. حلق آویز بر روی آقای Glueck دفتر دیوار یک قاب, روزنامه, صفحه اول با تیتر “قاضی دستور مایکروسافت فروپاشی تماس شرکت ‘غیرقابل اعتماد است.’ “در دادگاه تجدید نظر به فروپاشی لغو شد اما محدودیت های تحمیل شده بود بر Microsoft.

سال بعد اوراکل مجموعه مناظر خود را در یکی دیگر از رقیب گوگل.

در سال 2010 اوراکل در زمینه کپی رایت نقض دعوی در دادگاه متهم گوگل از نادرست با استفاده از اوراکل کد برای ایجاد سیستم عامل آندروید گوگل برای گوشی شارژ گوگل را انکار می کند. این مورد است که میله میله به شنیده می شود توسط دادگاه عالی ایالات متحده در ماه آینده.

اوراکل نشده است خجالتی در مورد پرداختن به طرح دعوی در دادگاه و خارج از دادگاه. حدود یک ماه پس از سال 2016 انتخابات آقای ترامپ ملاقات مدیران ارشد در حدود دو دوجین شرکت های فن آوری در برج ترامپ در نیویورک است. در یک نقطه, Jared کوشنر آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در قانون شد با خانم Catz و لری پیج, گوگل, بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت الفبا.

زمانی که آقای کوشنر خواسته آقای صفحه اگر او می دانست که خانم Catz Google co-founder پاسخ داد: “بله او شکایت من” به گفته مقامات در گوگل و اوراکل که شنیده در مورد ارز.

خانم Catz پاسخ داد: “خوب دزد او از من است.”

آقای کوشنر گفت: آقای صفحه ای که اوراکل دشوار است و به او پیشنهاد کرد که حل و فصل این موضوع, مقامات گفت.

یک سخنگوی آقای کوشنر گفت که او نمی تواند به یاد بیاورید اما نمی مناقشه قسمت. سخنران برای خانم Catz و آقای صفحه کاهش یافته است به نظر.

آقای Glueck قرار دادند رگولاتور خارج از کشور به مورد مداقه قرار دادن گوگل رفتار است. در دیدار با استرالیا رگولاتور آقای Glueck انجام یک تظاهرات زنده از اطلاعات گوگل سیستم عامل جمع آوری شده است.

استرالیا رسمی در زمان یادداشت است ، “گوشی در حال اجرا بود برای 13 دقیقه در حالی که ما ملاقات شده بود و صحبت کرده بود به گوگل حداقل 418 بار خواند و می نوشت. “دوم دوم سنسور خوانش رفتن مستقیم به گوگل.”

در پاییز گذشته استرالیا کمیسیون گفته است که گوگل گمراه کاربران در مورد آن محل تلفن همراه ردیابی. برخی از مقامات اروپایی نیز در حال وزن, آیا گوگل ردیابی محل ضد رقابتی است. گوگل به طور کلی گفته است که کاربران آن حفظ کنترل بر خود را چگونه اطلاعات استفاده شده است و اشاره کرده است که افشای آن سیاست را به دست آورد ستایش از برخی از آنلاین طرفداران حفظ حریم خصوصی.

به اشتراک گذاری افکار خود را

باید دولت فدرال حرکت در برابر امریکا بزرگترین شرکت های فن آوری? پیوستن به مکالمه زیر.

مکرر در حال پرواز به بروکسل آقای Glueck یک نیروی با اتحادیه اروپا رقابت رگولاتور کمک به متقاعد کردن آنها را به مواردی که منجر به بیش از 9 میلیارد دلار جریمه علیه گوگل.

در حال حاضر آقای Glueck شده است لابی فدرال و مقامات دولتی در آمریکا برای باز کردن ضد تراست و حریم خصوصی تحقیقات از گوگل. او به طور منظم با آمریکا ضد تراست تنظیم کننده از جمله ماکان Delrahim اجرا می شود که وزارت دادگستری ضد تراست را بدست آورد و کسی که به طور خلاصه کار برای آقای Glueck به عنوان یک لابی گر در یک شرکت حقوقی.

گوگل آنتی تراست تحقیقات هنوز در مراحل اولیه آن. این ماه آقای Delrahim recused خود را از تحقیقات آنتی تراست چون از قبل کار قانونی او انجام داده بود برای گوگل در حالی که در عمل خصوصی است. او کاهش یافته است به نظر.

اوراکل و آقای Glueck همچنین در میان یک گروه کر از شرکت های فن آوری که باید تشویق وزارت دادگستری و FTC به بررسی چگونگی شرکت خریداری توسط بزرگ شرکت فنی کمک کرده اند آنها را تحکیم تسلط خود را. این هفته FTC اعلام کرد فقط یک پروب.

آقای Glueck می گوید موفقیت او می آید از انجام مشق شب خود را و در حال توسعه یک روایت برای تصمیم گیرندگان در دولت است.

آقای Glueck تلاش برای جلوگیری از آمازون از برنده شدن در پنتاگون محاسبات قرارداد تبدیل بوروکراتیک دولت-فرایند تهیه را به یک میدان نبرد. آمازون cloud-computing واحد است که غالب سهم بازار در بخش خصوصی موفق به کسب بسیاری از دولت فدرال ابر کسب و کار در سازمان های دیگر.

لری الیسون صحبت می کند در طول یک سال 2016 اوراکل کنفرانس در سان فرانسیسکو.

عکس: دیوید پل موریس/مهر نیوز

زمانی که آقای Glueck بخوانید پنتاگون درخواست برای پیشنهاد به اعتقاد او آن را مورد علاقه آمازون به دلیل آن را به نام خاص و قابلیت های است که تنها آمازون برخوردار مانند مراکز داده 150 مایل از هم جدا. “RFP طلا تا به حال صدای فش فش در این باره گفت: در مصاحبه ای با اشاره به آمازون لبخند آرم.

او آموخته است که چندین سپس-مقامات پنتاگون تا به حال اتهام وابستگی مالی به آمازون. یک کارمند, سکس مقعدی ایرانی Ubhi کار می کرد برای آمازون. در ژانویه 2017, در حالی که کار در وزارت دفاع آقای Ubhi ارسال یک صدای جیر جیر که به عنوان خوانده شده: “هنگامی که یک آمازون همیشه یک آمازون.” آمازون کاهش یافته است به صحبت در مورد آقای Ubhi که نمی پاسخ به یک جداگانه درخواست دهید.

این جنگ از منافع اتهامات فرود در طرح دعوی در دادگاه فدرال اوراکل در زمینه دسامبر 2018 به چالش کشیدن پنتاگون پیمانکاری روند. به تصویر کشیدن درگیری او طراحی یک صفحه نمودار جریان تحت عنوان “یک توطئه برای ایجاد یک ده سال DoD ابر انحصار است.”

آقای Glueck انتخاباتی موجب چهار جداگانه اقدامات قانونی اعمال محدودیت در پنتاگون قرارداد یک بازرس کل تحقیقات و حداقل ده نامه از اعضای کنگره به پنتاگون و کاخ سفید.

نامه ای از Rep. Steve Buckley یک آرکانزاس جمهوری خواه نشان می دهد که رشته های آقای Glueck کشیده.

آقای Womack نامه تدوین شد توسط یک عضو از آقای Glueck تیم جاشوا Pitcock. سابق بالا دستیار معاون رئیس جمهور مایک پنس آقای Pitcock چپ خود را از شواهد نویسندگی در خواص الکترونیکی سند بررسی توسط مجله. نامه شکایت کرده است که پیشنهاد رفتن به یک فروشنده و پرسید که چرا پنتاگون بود “عجله برای موضوع” نهایی درخواست برای مناقصه.

پیش نویس منتشر شد که در کاپیتول هیل توسط یک لابی کار برای مایکروسافت که مشترک هدف توقف آمازون است. “انجام این کار از طرف چند تن از مشتریان از جمله مایکروسافت” نوشت: Will Smith, the لابی.

آقایان Pitcock و اسمیت نمی تواند نظر رسیده است. آقای Glueck گفت که او تا به حال هیچ چیزی برای گفتن در مورد این نامه است.

با تغییرات جزئی آقای Womack و 13 همکاران فرستاده اوراکل-پیش نویس نامه به پنتاگون. چند ماه بعد آقای Womack سیاسی کمیته دریافت سهم حداکثر مجاز در یک چرخه برای افراد از آقای Glueck; رئیس خود خانم Catz; و همسرانشان در مجموع $10,800.

تشکر. Steve Buckley یک آرکانزاس جمهوری خواه با ارسال نامه ای خواستار پنتاگون به عجله به cloud-computing قرارداد آمازون به نظر می رسید به احتمال زیاد به نفع خود.

عکس: بیل کلارک/CQ رول تماس/Newscom/زوما پرس

آقای Womack را سخنگوی Alexia Sikora گفت: کنگره عمل کرده و تنها از او “نگرانی های جدی با بسیاری از مستند سوء ظن و معایب جدی در برنامه است.”

در ضمن آقای Glueck یک استراتژی است که داستان در مقابل رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن. در آوریل سال 2018 خانم Catz dined با آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در کاخ سفید با تکنولوژی سرمایه گذار و آزادیخواه Peter Thiel. در طول شام آقای Thiel یک Facebook عضو هیئت مدیره انتقاد قرارداد و آمازون مورد علاقه موقعیت. خانم Catz توافق, با توجه به یک فرد آشنا با این موضوع.

در اواخر سال 2018 Oracle شکایت کرد برای به چالش کشیدن روند مناقصه. یک قاضی انداخت از این مورد در ماه جولای سال 2019. اما آقای Glueck نمی دهد.

رنگی و درخشان سند آقای Glueck ایجاد کرده بود, برجسته, تصاویر دو مرد آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در نظر گرفته شود دشمنان: جف بزوس آمازون مدیر عامل و جیم Mattis سابق وزیر دفاع.

سال گذشته در جولای 18, آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: “من فوق العاده شکایت در مورد قرارداد با پنتاگون و آمازون است.”

چند روز بعد آقای مغلوب ساختن پیشی جستن را بازتوییت کرد یک بخش از یک فاکس نیوز نشان می دهد پخش انتقاد از آمازون بدون نظر.

در روز, وزیر دفاع علامت Esper اعلام کرد او را نقد و بررسی قرارداد. وزارت دفاع بازرس عمومی در حال حاضر بررسی روند مناقصه. آقای Glueck فرستاده آقای Esper 15-صفحه 6,200-کلمه نامه ای اعتراض خود را.

قبل از اینکه نتایج حاصل از آقای Esper بررسی شد و به این نتیجه رسیدند پنتاگون عقد قرارداد به مایکروسافت است.

در حال حاضر آمازون است که تحت پیگرد دولت با این استدلال که آقای ترامپ اعمال “نامناسب فشار” در پنتاگون و قرارداد نیست اهدا “عینی و در یک شیوه ای است که از نفوذ سیاسی.” روز پنجشنبه در یک دادگاه فدرال اعطا آمازون درخواست برای قرار دادن یک توقف موقت در قرارداد در طرح دعوی در دادگاه. دولت گفت: در یک پرونده که “ما به شدت اختلاف” آمازون اتهامات.

پیاده راه رفتن در مقابل مرکز Moscone West در طول Oracle OpenWorld 2017 کنفرانس در سان فرانسیسکو.

عکس: دیوید پل موریس/مهر نیوز

نوشتن به برودی در Mullins brody.mullins@wsj.com و John D. مک کینون در john.mckinnon@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su