ژنو

سازمان بهداشت جهانی در حال همکاری با گوگل برای اطمینان حاصل شود که مردم را از حقایق که برای اولین بار زمانی که آنها در جستجو برای اطلاعات در مورد این ویروس جدید است که به تازگی پدید آمده در چین است.

مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus گفت: باز که هیئت اجرایی در جلسه روز دوشنبه که سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Twitter, Facebook, Tencent و Infinite نیز اقدامات برای محدود کردن گسترش اطلاعات غلط و شایعات در مورد این ویروس و شیوع اول که پدید آمده در شهر ووهان در اواخر ماه دسامبر و در حال حاضر به 23 کشور دیگر.

“به این منظور ما کار کرده اند با گوگل به مطمئن شوید که مردم به دنبال اطلاعات در مورد کوروناویروس ببینید که چه کسی اطلاعات را در بالای نتایج جستجوی خود را,” او گفت:.

که مقامات مانند آقای Tedros را نشانه رفته ستایش در چین پاسخ بارها و بارها در مکان های عمومی, تکرار پکن تماس برای جلوگیری از وحشت به دنبال تقویت سیستم دفاعی ضعیف, سلامت, سیستم, کرده و برای برطرف کردن شایعات که ممکن است باعث بیگانه طعن علیه شهروندان چینی و حتی دیگر آسیایی.

سفیر Li, آهنگ, معاون نماینده دائم چین در ژنو به شدت انتقاد کرد در پرواز لغو ویزا رد و فسخ توسط برخی از کشورها به اعتراف شهروندان هوبئی استان که در ووهان واقع شده است گفت: کسانی که حرکت رفت و در برابر کسانی که توصیه.

آقای لی اشاره کرد که چگونه رئیس جمهور چین ملاقات با آقای Tedros هفته گذشته در پکن گفته بود coronavirus اپیدمی “‘شیطان است – ما نمیتوانیم اجازه دهیم شیطان پنهان.'”

“در همان زمان جامعه بین المللی نیاز به درمان ویروس جدید عینی نسبتا با آرامش و منطقی و نه بیش از آن تفسیر منفی و بدبینی و یا عمدا ایجاد وحشت” آقای لی گفت.

“ما باید حقایق ترس نیست. ما نیاز به علم و نه شایعات. ما نیاز به همبستگی و نه ننگ.”

آقای Tedros بازگو چگونه دوست دختر خود توصیه شده بود او را در برابر سفر به پکن و او سعی کردم به او توضیح دهید که “آن را در سراسر چین است.”

“حتی در چین این ویروس به طور مساوی در همه جا گسترش یافته و خطر نیست,” او گفت:. “زمانی که من در پکن آنچه که ما تا به حال بحث با مقامات این است که ما تلاش های متمرکز باید در فاصله و یا منابع ویروس.”

پس از وقوع آغاز شد تعدادی از ادعاهای گمراه کننده و مضر در مورد این ویروس را منتشر آنلاین. آنها عبارتند از نادرست تئوری های توطئه که این ویروس ایجاد شده در آزمایشگاه و واکسن شده اند ساخته مبالغه در مورد تعداد بیمار و مرده و ادعا می کند در مورد ساختگی درمان.

روز یکشنبه که اظهار تاسف کرد که شیوع و پاسخ شده اند و همراه “توسط عظیم ‘infodemic’ – بیش از حد بودن اطلاعات دقیق و برخی نه که باعث می شود آن را سخت را برای مردم برای پیدا کردن منابع قابل اعتماد و قابل اعتماد و راهنمایی های زمانی که آنها به آن نیاز دارند.”

این گزارش گفت که U. N. سلامت سازمان مشغول به کار بود “24 ساعت در روز برای شناسایی شایع ترین شایعاتی که به طور بالقوه می تواند آسیب به سلامت مانند کاذب اقدامات پیشگیری و یا درمان.”

“این اسطوره ها هستند و سپس رد با اطلاعات مبتنی بر شواهد” این گفت و اشاره کرد که که ارائه busters اسطوره در آن کانال های رسانه های اجتماعی در چین و فراتر از آن.

آقای Tedros همچنین تصریح کرد تصمیم خود را در هفته گذشته به طبقه بندی شیوع ویروس به عنوان یک اورژانس جهانی گفت: این حرکت باعث شده افزایش-انسان به انسان گسترش ویروس به کشورهای متعدد و ترس از آن می تواند تاثیر قابل توجهی در کشورهای در حال توسعه با ضعف سیستم های بهداشتی.

همانطور که از صبح روز دوشنبه آغاز تا به حال آلوده بیش از 17,300 مردم از جمله 17,238 موارد و 361 مرگ و میر تایید در چین, آقای Tedros گفت. خارج از چین وجود دارد 151 موارد تایید شده در 23 کشور و یک مورد مرگ گزارش شده در فیلیپین روز یکشنبه گفت:.

آقای Tedros گفت: های اخیر شیوع بیماری های جدید از جمله ویروس و ابولا نشان داده کاستی از “binary” سیستم اضطراری خواستار آن را “بیش از حد محدود بیش از حد ساده و مناسب برای هدف.”

“ما یک چراغ سبز و یک چراغ قرمز و هیچ چیز در میان,” او گفت:, و اضافه کرد که که با توجه به گزینه اجازه می دهد تا برای یک “متوسط سطح هشدار است.”

که هیئت اجرایی است که در شروع شش روز جلسه طرح برگزاری ویژه ویژگی های جلسه در coronavirus شنبه.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im