که ماهر است?

هنگامی که شصت داخلی کارگران تشکیل یک ملی میزگرد در ژوئن 16, بین المللی کارگران داخلی آنها تولید یک مانیفست از مطالبات آنها به عنوان چهره پریشانی تحت این بیماری همه گیر. شرکت های برگزار شده توسط مارتا فارل بنیاد SEWA, Jagori, PRIA, Samarthan و دیگران خدمتکاران خواستار به رسمیت شناختن کار خود را در خانواده می توانید به درستی به عنوان در صلاحیت و مسئولیت. تجربیات خود شده اند که به آنها داده می شود و نه حتی حداقل دستمزد مقرر برای ‘ماهر’ کارگران است.

Badlu و همسرش راما بازگشت به روستای خود را در Palamu منطقه Jharkhand در ماه مه پس از مستند به حال تعطیل آجر کوره آنها شاغل در خارج سونیپات (Haryana). هر دو آنها مشغول به کار به عنوان یک تیم در قالب بارگذاری و شلیک فر مراحل ساخت آجر. به آنها گفته شد که دستمزد پرداخت خواهد شد برای ریخته گری در نیمه ماهر کارگر رای و برای عملیات دیگر به عنوان کارگر ماهر رای دادن. در حال حاضر Badlu و همسر خود را در حال انتظار برای دریافت برخی از کار تحت MGNREGS برنامه که در آن دستمزد روزانه حتی در زیر حداقل دستمزد ثابت برای ‘ماهر’ کارگر.

در حال خدمتکاران مشغول به کار در خانه خود را (حدود بیش از یک کرور) ماهر? در حال آجر کوره کارگران (تخمین زده می شود یک کرور) ماهر? چگونه کارگران به عنوان طبقه بندی شده غیر ماهر و نیمه ماهر و ماهر ؟ چه معیار مستقر هستند توسط دولت و صنعت ؟

در تصویب قانون کار در حقوق و دستمزد وزارت کار و اشتغال, دولت هند صادر شده و پیش نویس قوانین برای مشاوره در اواخر سال 2019. این قوانین برای ارائه دقیق ضوابط و روش برای رفع حداقل دستمزد برای دسته های مختلف از کارگران است. اما آنها فراهم نیست و صریح معیارهای طبقه بندی ماهر و نیمه ماهر یا ماهر کارگران است. پیش نویس این پیشنهاد طبقه بندی مشاغل مختلف در دسته بندی مهارت. جالب روب و peons قرار داده شده در ‘ماهر’ رده.

خواهد اخیر تجارب کرونا ویروس و نقش حیاتی ایفا روب و پاک کننده ها در حفظ بهداشت و ایمنی بیش از چهار ماه گذشته در حال حاضر این تغییر طبقه بندی? خواهد روب بود در حال حاضر به عنوان برچسب ‘ماهر’?

بر چه اساس چنین طبقه بندی ماهر و نیمه ماهر و کارگر ماهر ظهور در گذشته ؟ جهانی کار (ILO) به ارائه یک چارچوب طبقه بندی مشاغل. با توجه به این طبقه بندی سلسله مراتب مهارت ایجاد شده است در درجه اول بر اساس آموزش و پرورش رسمی و مدارک فنی. بنابراین همه ‘ابتدایی,’ مشاغل طبقه بندی شده در پایین ترین سطح مهارت. بر اساس ILO چارچوب دولت هند آن تجدید نظر سیستم ملی طبقه بندی مشاغل در سال 2016.

با توجه به این طبقه بندی سیستم های داخلی کارگران و آجر کوره کارگران طبقه بندی شده در ابتدایی’ دسته مشاغل. آنها هر دو قرار داده شده در پایین ترین مهارت دسته بندی تعریف شده به عنوان …”به طور معمول شامل عملکرد ساده و معمول فیزیکی و یا کارهای دستی” با سطح اولیه آموزش و پرورش رسمی. در این شیوه همه مشاغل نیاز به ‘دستی’ کار می شوند کم مهارت و از این رو کارگران به عنوان طبقه بندی شده ‘ماهر’.

همه “یقه سفید’ شغل (با استفاده از مغز و عقل) در مقایسه با همه “یقه آبی’ شغل (با استفاده از دست و پا) طبقه بندی شده به عنوان ‘عالی’ ماهر. بنابراین اگر شما تکمیل مدرک دانشگاهی شما می تواند به عنوان ‘ماهر’ کارگر.

بیشتر تعاریف مورد استفاده توسط آژانس های استخدام شاید تحت تاثیر مشابه تفاسیر :

  • “یک کارگر ماهر یک کارمند که استفاده نمی کند و استدلال و یا توانایی های فکری در خط خود را از کار. این کارگران به طور معمول در بر داشت در موقعیت های که شامل دستی کار مانند packager همگذار و یا شاگرد و یا مزرعه کارگر”.
  • “ماهر کارگر تعریف: یک کارگر که ندارد هیچ مهارت های خاص و یا آموزش”

فوق انتساب ماهیت کار با مهارت های مورد نیاز برای انجام همان چند تناقض است. اول از همه نیاز به دستی کار می کند و مستلزم استفاده از یک ذهن. حتی زمانی که از دستگاه استفاده می شود برای انجام این کار برخی از فرد است که با استفاده از ذهن و عقل بیش از حد. را مورد ماشین لباسشویی بودن عمل توسط یک بی سواد خدمتکار; آیا او با استفاده از ذهن خود را و یا نه ؟ چنین طبقه بندی بیش از صرفا آموزش و پرورش رسمی و مدارک فنی. یادگیری از تجربه در زندگی و کار است که ارزش در این رویکرد است. بنابراین مشاغل و طبقه بندی شده به عنوان ‘ابتدایی’ و ‘رسمی’ همیشه استخدام ‘ماهر’ کارگران در نتیجه آنها پرداخت حداقل دستمزد. سوم دوگانگی سفید و آبی ساخته شده است در یک سیستم سلسله مراتبی است که امتیازات کالج آموزش و پرورش و صلاحیت های حرفه ای. این “neo-طبقه’ سیستم ایجاد کرده است غیر ضروری تقسیم بین رسمی-غیر رسمی روستایی-شهری و تجربه باشند.

آیا همه گیر و همراه آن مستند در حال حاضر نشان می دهد ربطی چنین طبقه بندی? خط مقدم سلامت کارگران با هیچ پزشکی رسمی صلاحیت شد بیشتر مفید در صرفه جویی در زندگی از سوپر-پزشکان متخصص. نیمه سواد زنان و کارگران محلی ابداع دست بشویید و ماسک به سرعت قبل از طراحان مد ‘آمار’ بازار. Bablu آموخته است اندازه گیری با کار در کوره های آجر است که می تواند مورد استفاده در panchayat تحت MNREGS (هر چند او هیچ گواهینامه رسمی و در عین حال).

صدها میلیون نفر از کارگران بخش غیر رسمی در هند مشغول به کار در مناطق شهری و روستایی باید دانش و مهارت های لازم برای انجام انواع مختلفی از مشاغل است. دانش و تجربه خود به دست آورد از طریق آموزش از جمله از اجداد خود باید به رسمیت شناخته شده و تایید شده است. این آنها را ‘ماهر’ کارگران با عزت.

ملی انکشاف مهارت ها و طرح های دولت هند (و دولت) را ارائه ‘تشخیص قبل از آموزش’ (RPL). آن روش نیاز به طراحی به عنوان “bottom-up’ به طوری که میلیون ها نفر از کارگران می تواند به زودی. دانش محلی, محلی شغلی مورد نیاز و محلی فرآیند صدور گواهینامه می تواند خیلی بیشتر مربوطه در این زمینه است.

ما نیاز به دور انداختن مفهوم ‘ماهر’ کارگر; هیچ کس بله هیچ کس, ماهر است. سیستم نمی داند که چگونه به رسمیت شناختن و ارزش و استقرار مهارت پس در اختیار هر فرد است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>