یهوشفات کیست و چرا می پرد؟

عبارت “jumpin’ Jehoshaphat!” از کجا می آید؟ یک خواننده نوشت تا بپرسد و من زمان دوست داشتنی ای داشتم که سعی می کردم آن را بفهمم. هیچ مطمئن نیست که چگونه نام یهوشفات در این تقاطع به پایان رسید، یا چرا او می پرد، اما چندین احتمال جالب وجود دارد.

این سوگند خفیف برای اولین بار در رمانی از سال ۱۸۶۶ ظاهر شد، زمانی که یک گاوچران-backwoodsman از آن برای انتقال شگفتی و تحسین خود استفاده کرد که یک اسب (و سوارکار زیبای آن) تا چه حد پریده بود: «توسط گیهوسوفات جهنده، چه دختری مطمئناً انوف را هوا می کند!» بعدها به یک گفته مورد علاقه از کابوی کارتونی یوسیمیتی سام، دشمن باگز بانی تبدیل شد.

جهنده یهوشاپات! (و فقط ساده Jehoshaphat!) سرچشمه در ایالات متحده در طول شوق قرن 19 برای “سوگند چرخ کرده،” شبه سوگند که جایگزین کلمات فحش و یا کفر آمیز با آنهایی که توهین آمیز است. این سوگندهای نه کاملا می تواند کاملا شاعرانه: آنها قافیه (مولی مقدس!), استفاده می شود alliteration (jumpin’ مشتری!), و سرگرم کننده بودند برای گفتن (gee willikers!). جهنده یهوشاهات کت و شلوار را دنبال می کند.

یهوشفات مورد نظر پادشاه کتاب مقدس یهودا است. ممکن است عجیب به نظر می رسد به او به عنوان “پریدن” اشاره می کنند، از آنجا که او بیشتر برای ایستادن هنوز شناخته شده است. در ۲ کرونیکل، یهودا تهدید به تهاجم می شود و یهوشاپات و مردمش برای کمک به خدا دعا می کنند. خداوند به آنها می گوید: «نبرد مال شما نیست بلکه خداست … موقعیت خود را، ایستادن هنوز، و دیدن پیروزی پروردگار از طرف شما” (20:15، 17 نسخه استاندارد تجدید نظر شده جدید). یهودا پیروز ظهور می کنند. یکی ممکن است انتظار Jehoshaphat ثابت قدم برای شروع جهش در اطراف، بنابراین jumpin’Jehoshaphat! ممکن است نیروی اضافی حمل، به این معنی چیزی شبیه به “من به عنوان شگفت زده به عنوان اگر پادشاه Jehoshaphat شروع به پریدن!”

به راه دیگری نگاه کرد، هر چند، یهوشافان و پریدن دست به دست هم می دهند. پادشاه مردانی را به خواندن و ستایش خدا منصوب می کند چرا که سربازان برای دیدار با دشمنان خود راهپیمایی می کنند. چنین دعایی ممکن است به خوبی درگیر جهش و رقص بوده باشد، چرا که جهش با شادی و ستایش خدا در سراسر کتاب مقدس همراه است. در آواز سلیمان، محبوب می آید “جهش بر کوه ها، محدود بر تپه ها” (2:8)؛ دیوید از استعاره پریدن برای اعتبار دادن به خدا برای موفقیتش استفاده می کند: «به خدای من می توانم بر فراز یک دیوار جهش کنم» (مزام ۱۸:۲۹). و عیسی مسیح به پیروانش می گوید که اگر دنیا آنها را نفرین کند، باید «شاد … و جهش برای شادی” برای “پاداش خود را در بهشت بزرگ است” (لوقا 6:23). یکی از کلمات یونانی که گواه جدید برای شادی به کار می گیرد، آگالیو است که از ریشه هایی می آید که به معنای واقعی کلمه «بسیار» و «پرش» است.

اگر من مجبور به انتخاب منشاء بیان به احتمال زیاد، من می خواهم بگویم که آمریکایی های قرن 19 در تلاش بودند از کلمات مختلف برای سوگند خفیف، و که jumpin’Jehoshaphat! هر دو مناسب کتاب مقدس و سرگرم کننده برای گفتن بود.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو