کارتاژ تونس; و کازابلانکا, مراکش

دو هزار سال پس از رومی ها آن را به آتش کشیدند به زمین باستان دولت کارتاژ یک بار دیگر چهره تخریب – این بار از دریا.

در سراسر شمال آفریقا و تغییرات آب و هوایی تهدید میراث هر دو باستانی و مدرن به زندگی در حال تبدیل در سراسر جوامع که تاریخ قرن ها به عقب.

آن را به عنوان ظهور در خط مقدم بحران آب و هوا و شمال آفریقا ساکنان در حال مسابقه برای انطباق با کمی حمایت از منابع و یا توجه است.

در تونس ماهیگیران از Ghar ال-Melh هستند که در آن شما همیشه می توانید آنها را پیدا کنید این روزها در کافه پایین اسکله.

این شهر در 30 مایلی شمال تونس تونس پایتخت بود یک بار شلوغ ماهیگیری hub معروف آن فراوان آب عمیق خوراک و آب شیرین گونه از این شهر تالاب.

کارن نوریس/کارکنان

اما با درجه حرارت گرمتر و با آن بالاتر بادها و طوفان صعودی – تعداد “ماهیگیری روز” در هر سال کاهش یافته از شش ماه فقط 60 روز است.

به جای ماهیگیران در حال استعفا داد و به همان روال: بررسی قایق گشودن شبکه و برای ساعت ها نشستن در کافه. تکرار.

به عنوان ماهیگیران جرعه اسپرسو عکس آنها یاد و نام بزرگ گونه است که پس از رونق در این منطقه که پناهگاه دیده شده است و برای سال ها: دریای مدیترانه باس, اره ماهی هشت پا.

“نسل های آینده در اینجا تنها به دیدن این ماهی در کتاب های تاریخ می گوید:” کاپیتان Yas باره یک ماهیگیر از 44 سال و سر از ماهیگیران محلی شورای.

اگر چه 60 نوع از ماهی ها و سخت پوستان استفاده می شود به رشد در این منطقه ساکنان در حال حاضر تعداد 25. دریایی متخصصان معتقدند بسیاری از این گونه ها منطقه را ترک کرده اند به صورت عمیق تر و سردتر آب به عنوان محلی دریا و درجه حرارت افزایش یافته است.

“این همان زمان از سال چند سال پیش ما خواهد بود با پوشیدن کت زمستان ژاکت و دستکش” آقای باره می گوید: حرکتی به خود تی شرت و شلوارک در این روز آفتابی در اواخر اکتبر.

اما این تغییرات موثر بر بیش از دریا.

با افزایش سطح دریا, زمین مانع جدا اقیانوس و تالاب است که به سرعت در حال عقب کشیدن. تنها چند متری از زمین جدا دریا از 10 مایل مربع تالاب و اکوسیستم آن از مارماهی های آب شیرین و ماهی.

“خط ساحلی تبدیل شده است نازک تر هر روز” می گوید: Mustapha Jebril شهردار سابق و مشاور زیست محیطی به دنبال به دریا فراتر از آن. “دریای مدیترانه عبور می توانید به این تالاب هر روز و تغییر اکوسیستم برای همیشه لطفا برای. ما یک طوفان به دور است.”

تیلور موفق باشید

Yas باره یک ماهیگیر از 44 سال و سر ماهیگیران محلی شورا آماده قایق خود را برای یک روز دیگر در حوض خالی در Ghar ال-Melh تونس در اکتبر. 22, 2019. با توجه به تغییر آب و هوا تعدادی از “ماهیگیری روز” هر سال در اینجا کاهش یافته از شش ماه فقط 60 روز است.

باید تالاب نقض می شود افزایش آب دریا تا 200 خانه می تواند آب گرفتگی و یک طوفان می تواند به تبادل نظر و کل شهر است.

Ghar ال-Melh یک علامت هشدار دهنده برای تونس است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر در طول تاریخ به عنوان اولین خط دفاعی برای بقیه تونس; ضبط آن حیاتی بود در رومیان’ کمپین به کارتاژ.

در قرن 16 نیروهای عثمانی قرار می گیرد پادگان و قلعه و مستقر 10,000 سربازان برای جلوگیری از ناوگان اسپانیایی از رسیدن به تونس.

در حال حاضر این عثمانی دفاع حفاظت از تونس پایتخت از افزایش سطح دریا.

باید دریا شکستن تالاب و تبادل نظر Ghar ال-Melh عمده طوفان یا سیل می تواند غرق زمینهای پست تمام راه را به آریانا در شمال غربی حومه تونس از بین بردن بی شماری مزارع و خواص در طول راه.

“این نیست پیش بینی های” آقای Jebril می گوید. “ما آن را دیده اند اتفاق می افتد.”

مزارع در خط مقدم

تغییر آب و هوا را مطرح کرد چالش های خاص به شمال آفریقا کشاورزان بسیاری از آنها شده اند با استفاده از شیوه های کشاورزی و تکنیک از طریق نسل منتقل قدمت آن به اسپانیایی تفتیش عقاید.

علی عرض مزرعه در نزدیکی بنزرت تونس با استفاده از این تکنیک.

در حدود 2 هکتار مزرعه حصار نی شفت است که با دقت قرار داده شده بین قطعات. فاصله بین هر یک از نی است که در عرض سه انگشت اجازه می دهد معتدل و ملایم برای رسیدن به محصولات کشاورزی اما جلوگیری از سنگین دریا باد و یا شن و ماسه-لادن gusts از شکستن و یا خرد محصولات.

با مزرعه اش نشسته تنها در حدود 20 اینچ بالاتر از سطح دریا او متکی سیمان ستون مستغرق برخی از 2 پا به جدول آب برای خیس کردن نمک از هر گونه پتانسیل آب دریا نفوذ – یکی دیگر از قرن تکنیک قدیمی است.

هنوز آب دریا آب گرفتگی جدول آب و wreaked ویران کردن. این درختان انجیر نداده میوه در سه سال است. به منظور صرفه جویی در محصول خود را باقلا آقای عرض است که با اضافه کردن حدود 8 تا 12 اینچ از خاک به مزرعه خود را به طور منظم به مطمئن شوید که ریشه رها نمی کند به افزایش آب. متری از مزرعه اش را لبه شمالی شده اند اصلاح شده توسط دریا. دیگر تونس مزارع خال خال با sinkholes.

“مزرعه من است ناپدید می گوید:” آقای عرض که بازنشسته و از آموزش به تمایل به خانواده اش در مزرعه.

در حالی که تونس کشاورزان در حال مبارزه برای نگه داشتن آب مزارع در نزدیکی مراکش در حال اجرا خشک است.

با رکورد شکنانه دما و کاهش بارندگی مراکش را تحمل کرده است یک سری از رکورد خشکسالی بیش از پنج سال گذشته ویرانگر محصولات کشاورزی و اقتصاد ملی است.

کشاورزان احساس کرده اند به ویژه آسیب پذیر است. بیش از 40 درصد از مردم مراکش با تکیه بر کشاورزی و بیش از 90 درصد از مزارع متعلق به خانواده و اندازه گیری کمتر از حدود 12 هکتار.

تیلور موفق باشید

علی عرض نشان می دهد که چگونه او را افزایش می دهد سطح خاک در هر هفته در مزرعه اش در نزدیکی بنزرت تونس برای مقابله با تغییر آب و هوا در Oct. 22, 2019. بالا بردن سطح خاک کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که ریشه رها نمی کند به افزایش آب.

برای Azziz Hassine قطره بارندگی بیش از دو سال گذشته منجر به 70% کاهش در تولید حبوبات در 2 1/2 هکتار مزرعه خارج کازابلانکا.

“این غیر ممکن است به دست آوردن سود. فرزندان من خواهد بود بدتر از من بود می گوید:” آقای Hassine که مبارزه با هر دو خاک salinization و خزنده دادهاند. “ما نمی دانیم که چه باید بکنید.”

“کشاورزان به حال دانش محلی و می تواند در ادامه فصل و می دانم که چگونه و چه زمانی به رشد و چگونه به آماده شدن برای خشک سال می گوید:” Abderrahim Ksiri یک درهم زیست محیطی متخصص و رهبر مراکش آب و هوا تغییر داد. “در حال حاضر کشاورزان در مراکش نمی دانم که برای گیاه و زمانی که به پرورش – و یا چگونه است.”

میراث جهانی در معرض خطر

با توجه به این اتحادیه برای مدیترانه (UfM) با افزایش درجه حرارت حد 1.5 درجه سانتیگراد تنظیم پاریس توافق شده است پیشی گرفتن در منطقه مدیترانه است. در زیر روند فعلی – اگر سیاست های آب و هوا در سراسر جهان تغییر نیست – این منطقه می تواند 2.2 C افزایش دما در 20 سال آینده.

در سراسر مدیترانه سطح دریا در حال حاضر رو به افزایش به طور متوسط 3 میلی متر در سال است. در برخی از مناطق ساحلی جوامع دیده می شود به اندازه 10 سانتی متر افزایش یابد. دانشمندان و محققان در حال کار تحت نظارت UfM و اتحادیه اروپا پروژه ای است که سطح آب دریا در شمال آفریقا می تواند به افزایش در 1 متر با 2100 موثر بر 16,000 کیلومتر مربع خط ساحلی و جابجایی به 37 میلیون نفر.

همچنین در معرض خطر: سومین شهر-دولت از جهان باستان است.

تیلور موفق باشید

کارتاژ سایت متصدی Moaz Achour امتیاز به هوازدگی از بناهای تاریخی در Antoninus حمام با توجه به افزایش تبخیر و نمک-لادن بادها در Oct. 22, 2019. تغییر آب و هوا به ارمغان آورده است در مختلف باد و تبخیر.

قبل از جنگ کارتاژی با رم و کارتاژ بود به 300,000 نفر – و تا زمانی که به تازگی آن بیشتر بازدید سایت باستان شناسی در تونس.

سایت پونیک بندر جزیره ای در درون یک تالاب بود که سایت از سوم پیش از جنگ است که در حال حاضر فرسایش به دریا.

“که سقوط بیش از وجود دارد فقط اتفاق افتاده است می گوید:” کارتاژ سایت متصدی Moaz Achour با اشاره به cliffside از بندر جزیره که به تازگی هم پاشیده به تالاب. “و آن را به اتفاق می افتد و بیشتر و بیشتر.”

این اثر به سرعت در حال تغییر آب و هوا هستند و حتی بیشتر قابل مشاهده در کارتاژ ساحلی Antoninus حمام, بزرگترین حمام رومی در خارج از سرزمین اصلی ایتالیا.

افزایش تبخیر آب دریا به دلیل افزایش درجه حرارت در تابستان منجر به بادهای چیدن نمک و دیگر مواد معدنی و شن و ماسه و کوبیدن آنها را به دریا مجسمه ها و ستون ها و بناهای تاریخی در یک رکورد سرعت.

با بسیاری از بناهای ساخته شده از ماسه سنگ و یا سنگ آهک این بادها هستند dimpling و فرسایش دور خود Corinthian طرح مانند امواج کوچک گلوله سوراخ در سنگ.

یونسکو خواست مقامات تونس به آمده تا با یک استراتژی برای حفاظت بهتر از این سایت در سال 2012 اما با توجه به پست-2011 انقلاب تحول سیاسی تونس دولت تنها قادر به روشن کردن آن مناظر در کارتاژ در سال گذشته است.

زمان مداخله طرح شامل سنگ-دیوار مانع شکستن امواج دورتر در سواحل قبل از رسیدن به سایت, در حالی که کارشناسان زمین شناسی در حال توسعه پوشش های محافظ به محل آثار تاریخی به کمک به آنها را به مقاومت در برابر افزایش هوازدگی.

آن است که نه فقط کارتاژ; 40 سایت های میراث جهانی یونسکو در منطقه مدیترانه هستند در معرض خطر افزایش سطح دریا, 10 در شمال آفریقا. صدها نفر از دیگر سایت های باستان شناسی نیز در معرض تهدید در سواحل شمال آفریقا.

“این است و نه فقط منافع ملی ما می گوید:” آقای Achour. “ما باید در حفظ این سایت برای نوع بشر است.”

خرید زمان

چند کشور در حال کار سریع تر تغییر آب و هوا از مصر; آن را گنجانیده است آب و هوا اقدام به هر وزارت, نمونه کارها ساخته شده است 1,650-مگاوات نیروگاه خورشیدی و مشغول به کار در یک سری از سوخت زباله و مدیریت پروژه ها.

مقامات مصری ساخته شده اند طوفان موانع برای کمک به صرفه جویی در اسکندریه و حتی آماده سازی 13 جدید مراکز شهری در نزدیکی دلتای نیل به نقل مکان جوامع است که می تواند تحت تاثیر جاری شدن سیل.

اما با این کشور فقط در حال ظهور از یک بحران اقتصادی آن – مانند دیگر شمال آفریقا متحده – محدود است به آنچه در آن می توانید انجام.

“شما نمی توانید بپرسید کشور هستند که در انتقال اقتصادی و به دنبال خود توسعه اهداف – در اینجا به خصوص در شمال آفریقا – خود را به انجام برسانند آب و هوا تعهد زمانی که احزاب دیگر انجام نمی شود ایشان می گوید:” مصر وزیر محیط زیست یاسمین فواد.

درک بی عدالتی در ملی آب و هوا تعهدات بوده است موانع عمده در هش کردن یک rulebook برای پاریس مورد آب و هوا. نقش کشورهای ثروتمند در بودجه انتقال انرژی و کاهش آب و هوا تلاش در کشورهای در حال توسعه بوده است, خاصی نقطه چسبیده. تلاش برای تدوین چنین طرح هایی در 2019 تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در کنفرانس مادرید شکست خورده است.

دانش سطحی از ad hoc برنامه شروع به ظهور در عدم وجود یک هماهنگ جهانی برنامه.

ClimaMed پروژه راه اندازی شده توسط UfM و اتحادیه اروپا در حال تلاش برای پیوند بین المللی تامین مالی برای 100 آب و هوا-پروژه های مرتبط در سراسر منطقه مدیترانه.

این UfM نیز جمع آوری پول برای ایجاد یک $250 میلیون مدیترانه منطقه انطباق آب و هوا صندوق برای تامین مالی پروژه ها در سراسر جنوب مدیترانه که در آن تهدید فوری و منابع در سطح دولت وجود ندارد.

صندوق را حمایت از پروژه در منطقه ای شهرستان و محلی سطح کار به طور مستقیم با شمال آفریقا نوآوران و رهبران جامعه به خیاط راه حل برای جامعه خود نیاز دارد و آنها را از نظر مالی امکان پذیر است.

“اگر این صندوق آثار replicability و مقیاس پذیری از این ابتکار عمل بی حد و حصر است می گوید:” ناصر Kamel, UfM دبیر کل.

تا آن زمان شمال آفریقا هستند و در انتظار باقی مانده و تقلا برای راه حل های کوتاه مدت.

صاحبان رستوران ساحلی و خانه در سیدی علی ال Mekki, ساحل, نزدیکی Ghar ال-Melh نگاه به عنوان نوجوان کارگران عجله کردن خط ساحلی با شن بیش از شانه خود را برای سرپا نگه داشتن در برابر ساختارهای نیمه مستغرق با تجاوز به دریا.

“می آیند تا بامی نمی صرفه جویی در ساختمان; آن است که یک راه حل واقعی می گوید:” Oathman بن گوارا شهری, محیط زیست, مشاور تکان دادن سر خود را disapprovingly.

“اما از آن اقدام به خرید آنها را در زمان.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im