Marcelo Rebelo de Sousa, پرتغال, رئیس جمهور برای بازدید از گوا این هفته است. در طول این دوره از سفر خود دولت را امضا موافقت نامه های که در ذهن مجسم انتقال فن آوری در آب و فاضلاب سیستم های مدیریت به دولت است. در تبادل با Indrani بگچیاو توضیح می دهد که فراگیر اهداف بازدید:

شما در حال بازدید از هند بسیار در مدت کوتاهی پس از نخست وزیر آنتونیو کوستا. چگونه توضیح می دهید تمرکز است که هر دو کشور به نظر می رسد قرار دادن در هر یک از دیگر ؟

این دیدار در واقع نشان عالی روابط سیاسی بین دو کشور و مردم و به طور فزاینده ای مربوط به موقعیت است که ما مایل هند به اشغال در چارچوب پرتغال سیاست خارجی. ما دو کشور به اشتراک گذاری قوی تاریخی روابط بر اساس پنج قرن-رابطه قدیمی است که از دو طرف تحت تاثیر ما که نباید فراموش شود. هدف ما در این نقطه است که اجازه می دهد تا برای تمدید و مدرن ارتباط شکوفا و به استفاده از موجود فرصت های گسترده ای به عنوان دوستان و همکاران ارائه یک مثال از هارمونیک همزیستی و درک متقابل از آن ما می تواند افتخار.

چگونه می توانم شما را در آینده از هند-پرتغال در روابط فعلی بین المللی زمینه ای ؟

در جهانی که در آن زندگی می کنیم هیچ کشور می تواند دستیابی متوازن, توسعه پایدار در انزوا. پرتغال اعتقاد راسخ است چند جانبه عمل سیاسی و گفت و گو به عنوان تنها مسیر برای هماهنگ همزیستی میان ملت ها و اقوام. ما خاصی است که هند سهام این چشم انداز است. ما شده اند سرسخت حامیان گسترده مبتنی بر رضایت طرفین اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل متحد که نیاز به تأمل جغرافیای سیاسی قرن 21 نیاز به حداقل حضور و هند و برزیل و آفریقا است. بنابراین ما قصد داریم به دنبال یک رابطه قوی با هند نیز در چند جانبه در سطح. بعلاوه, ما انتظار دارند که هند نشان داده شده است در بالاترین سطح در سازمان ملل متحد اقیانوس کنفرانس که برگزار خواهد شد در لیسبون این سال است.

شما را انجام خواهد داد تعدادی از وقایع کسب و کار در طول اقامت خود را در اینجا. کدام بخش آیا شما فکر می کنم باید مناطق تمرکز در کسب و کار ارتباط دو جانبه?

تنوع و بالقوه باور نکردنی از ما دو جانبه روابط با هند نیز منعکس شده در اقتصادی ما رابطه است. آخرین شماره های موجود نشان می دهد که وجود دارد این است متقابل و افزایش علاقه به پرتغال و شرکت های هندی برای سرمایه گذاری در صادرات و فرصت ها در هر دو کشور. بنابراین من اعتماد سفر من به هند کمک خواهد کرد که در پیشبرد ارتباط بین تجار و بازرگانان – به عنوان آنها واقعی نیروی ما رو به رشد روابط اقتصادی – و در شناسایی بخش های که در آن سرمایه گذاری می تواند به رشد و رونق. فروم کسب و کار برگزار می شود در بمبئی برگزار شد با این هدف در ذهن و من مطمئن هستم که همه شرکت کنندگان و سهامداران سود خواهد از این فرصت برای تقویت بیشتر اقتصادی ما رابطه است.

هند تنظیم مجدد روابط خود با اتحادیه اروپا, امید به تعمیق روابط. چه نقشی را در ذهن مجسم برای پرتغال ؟

پرتغال شده است یک قهرمان از روابط نزدیک تر بین هند و اتحادیه اروپا و از همکاری استراتژیک که ما را متحد می سازد. آن را در طول پرتغالی ریاست اتحادیه اروپا در سال 2000 که اولین اتحادیه اروپا-هند اجلاس سران برگزار شد. این یک میراث ما گرامی و به امید ساخت. چرا که برای ما روشن است که هر دو طرف برای به دست آوردن در پیشبرد یک رابطه مبتنی بر ارزش های مشترک دموکراسی حکومت قانون و احترام به حقوق بشر و تعهد به قوانین جهانی بر اساس نظم موثر multilateralism و توسعه پایدار. بنابراین زمانی که پرتغال طول می کشد بیش از این ریاست شورای اتحادیه اروپا در نيمسال اول سال 2021 من مطمئن هستم که دولت پرتغال در حال حاضر روشن ساخته است که اتحادیه اروپا و هند روابط خواهد شد از ویژگی های بالا در دستور کار است. ما می بینیم بسیاری از مناطق که در آن همکاری های دو جانبه را افزایش می دهد و به توسعه بیشتر و جایی که منافع مشترک با هم کار کردن.

به عنوان یک مستعمره سابق پرتغال تا به حال یک رابطه خاص با گوا. چگونه می توانم شما را ببینید پرتغال-هند ارتباط از طریق منشور از سنتی خود را در رابطه با گوا?

من معتقدم گوا نقش بازی در پرتغال و هند در ارتباط است. با تنوع و پرتغالی میراث گوا اثبات شده است که مردم مختلف می توانید چیزهای زیادی را با هم. از سوی دیگر پرتغال به یک جامعه بزرگ از هند منشاء بسیاری از آنها از گوا. آنها به طور کامل یکپارچه به پرتغالی جامعه و سهم بسیار قابل توجهی به کشور و اقتصاد آن است. به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا در حال حاضر هند یکی از اصلی شرکای تجاری – پرتغال نیز یک پلت فرم دسترسی به تثبیت بازار 500 میلیون مصرف کنندگان است. ما ممکن است در نتیجه استفاده از عالی روابط سیاسی میان دو کشور از یک کافی شبکه ای از موافقت نامه ها و پروتکل ها در مناطق مختلف – چند به طور مستقیم به گوا – و از اراده سیاسی اقتصادی و فرهنگی از عوامل فشار به رابطه ما بیشتر است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im