هنگامی که طبیعت بازدید دکمه آنتروپومک

توسط نراياني گانش

دانشمندان حیات وحش در حال حاضر در حال تحقیق در مورد اثرات ‘آنتروپومک’ – اثرات مفید بر حیات وحش به دلیل کاهش چشمگیر فعالیت انسان در طول همه گیر Covid-19 و پس از قفل، می گوید: گزارش اریک Stokstad در مجله علوم به تازگی. مطالعه، با بودجه بنیاد ملی علوم، ایالات متحده آمریکا، به عنوان مثال، نشان داد که با قایق کمتر ترافیک زیستگاه نهنگ هستند پر رونق و نهنگ ها شروع به حرکت در اطراف آزادانه، بدون ترس از آسیب.

بنابر این گزارش، بیش از 300 محقق نشان داده اند که آنها داده های مربوط به ردیابی حیوانات از 180 گونه از پرندگان، پستانداران، خزندگان، ماهی ها و کوسه ها در سراسر تقریبا 300 جمعیت مطالعه از تمام قاره ها و اقیانوس ها. همه مطالعات نشان می دهد که با حرکت و مداخله کمتر انسان، گونه های دیگر شروع به نمایش ترس و استرس کمتر است.

ما با حس استیجاز بسیار زیادی فعالیت می کنیم، با این نگرش که همه چیز در این سیاره و همه منابع برای مصرف انسان وجود دارد، و همه گونه های دیگر از گونه های انسان اهمیت کمتری دارند. بیشتر ما زمین، محیط زیست و گونه های دیگر را برای اعطا می کنیم.

افزایش پاها در مناطق حساس تنوع زیستی از جمله اقیانوس ها – به دلیل افزایش در سفر های جهانی توسط افراد بیشتری در چند دهه اخیر – شده اند آلوده به اکوسیستم. در طول همه گیر، پاها توریستی و هوا، جاده و ترافیک دریا به حال abated و بنابراین حیات وحش شروع به تنفس آسان تر است.

جالب توجه است که کلمه آنتروپوپاست که به معنی توقف فعالیت انسان است، صداهای شبیه به آندروپوز که به یائسگی مردانه اشاره دارد. اندروزومک با کاهش سطح تستوسترون اتفاق می افتد. تستوسترون هورمونی است که بیشتر در جنس مرد یافت می شود تا جنسیت زن، و این هورمون با پرخاشگری و فضیلت همراه است. سطح بالای تستوسترون شده اند به سطوح بالایی از پرخاشگری و توانایی های جنایی مرتبط است. کاهش هورمون مردانه, تستوسترون, قطع احساسات از پرخاشگری و بی پررویی.

شاید حالا که ما از مزایای آنتروپوماز خبر داریم، ما هم باید شرایطی را تا مقداری شبیه به آندروپوز بدانیم، تا رفتار بی پروای خود را در رابطه با گونه های دیگر، محیط زیست و همچنین در رابطه با گونه های خودمان قطع کنیم. که باعث می شود ما در رفتار کمتر جنایی، استثماری و تهاجمی و کمک به ما در پرورش صفات مثبت مانند شفقت، نوع دوست، و مهر و لطف.

رهبر معنوی تبت یکم دالایی لاما، از نیاز به مقابله با تغییرات آب و هوایی و دیگر چالش های زیست محیطی با کمک مطالعات علمی و آموزه های معنوی صحبت می کند. کتاب اخیر او با عنوان ‘تنها خانه ما: تجدید نظر در آب و هوا به جهان’ با هم نویسنده با روزنامه نگار آلمانی محیط زیست فرانتس آلت، درخواست سیاست گذاران، عموم مردم و جوانان به پرداخت توجه به این موضوع و کار کردن راه حل. در سال ۲۰۱۸، جلد ،”اکولوژی، اخلاق و وابستگی متقابل”، نتیجه گفتگوی ذهن-زندگی را که در دارامسالا در سال ۲۰۱۱ برگزار شد، با دانشمندان، راهبان و موهن ها در میان گذاشت. دالایی لاما مدافع آموزش جامع برای ایجاد آگاهی بیشتر از ارتباط متقابل و وابستگی متقابل زندگی، با دانش علمی و ارزش های مبتنی بر است که ما را به مواجه شدن با آینده تجهیز می کند.

در کنار ادیان یکتاگرا و غیر یکتاگرا، ما به دین سوم، عقل مشترک، می گوید دالایی لاما، در ویژگی او، راه. زمین خانه ماست و خانه ما در آتش است. و این عقل مشترک است که برای خاموش کردن آن آتش اقدام لازم را انجام دهد. ما نکرديم و طبيعت دکمه ي “آنتروپومک” رو زد

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im