زمانی که اسلحه نمایاندن با گل: در مستند پرتغال به یاد

ممکن است بدخیم در فانتزی دسته گل اما میخک قرمز است پایدار نمادی از انقلاب برای پرتغال دموکراسی 46 سال پیش. در آوریل 25, 1974, سربازان قرار دادن گل در تفنگ بشکه و غیر نظامیان در خیابان ها پیوست بدون خشونت کودتای نظامی پایان دادن به حکومت استبدادی و شتاب پرتغال با استعمار آفریقا است.

در این سال روز آزادی نمی توان مشخص شده توسط عظیم جشن. اما سرهنگ واسکو لورنسو کلیدی افسر نظامی در کودتا حاضر به تسلیم خود را در تعطیلات ملی به کوروناویروس. در 3 p. m. خود را از پنجره او را می خوانم این ترانه که مخفیانه نشانه های شروع انقلاب در رادیو و تلویزیون.

زندانی سیاسی پیشین, Artur پینتو را بخوان از خانه خود را بیش از حد. “در حال حاضر با مستند ما آزادی مشروط است اما ما آزادی های اساسی تضمین شده,” او می گوید.

مورخ ایرنه پیمنتل امتیاز از آنچه شده است به دست آورد پس از پایان دیکتاتوری: دسترسی به آموزش و پرورش حقوق بیشتر برای زنان, رفاه اجتماعی. “با این همه گیر ما وابسته به سیستم مراقبت های بهداشتی ملی چیزی است که برنده شد با انقلاب می گوید:” دکتر پیمنتل. “این وحشتناک است به فکر می کنم که کسی می تواند رد مراقبت های پزشکی فقط به این دلیل آنها فقیر هستند. برای ما در حال حاضر از آن چیزی است که غیر قابل تصور است.”

پورتو, پرتغال

برای چهار دهه اخیر سرهنگ واسکو لورنسو صرف هر 25 آوریل در خیابان های لیسبون جشن روز آزادی. در این سال متفاوت خواهد بود. وجود خواهد داشت هیچ رژه هیچ کنسرت, هیچ جمعیت راه رفتن پایین خیابان آزادی حمل red carnations.

در سال 1974 سرهنگ لورنسو یکی از افسران جوان پرتغالی که منجر به خشونت پرهیزی در کودتای نظامی به پایان رسید که طولانی ترین در اروپا زندگی می کردند راست دیکتاتوری. امروز در 77 او را لغو کرده است فردا رژه و صرف وقت در خانه است. اما سرهنگ لورنسو حاضر به تسلیم خود را در تعطیلات ملی به کوروناویروس.

انقلاب ارزش ها “در حال اساسی به صورت همه گیر و مقابله با این لحظه از بحران جهانی” او می گوید. به عنوان رئیس مارس 25 Association – که نشان دهنده انقلاب افسران و سازماندهی جشن هر سال او را با اصرار مردم برای جشن گرفتن از صفحه اصلی.

سرهنگ لورنسو تسلط ویدئو کنفرانس و قصد دارد به صرف روز اتصال خود را با “رفقا” خانواده و دوستان است. او می خواهد هر کس به خواندن “گرندلا ویلا Morena” (گرندلا Swarthy شهر) در 3 p. m.

“ما خواسته ایستگاه تلویزیون و رادیو به بازی آهنگ و خواسته مردم به خواندن آن در هر کجا که هستند خود را از پنجره یا بالکن,” او گفت: از طریق ویدئو.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

چهل و شش سال پیش این آهنگ پخش شده در رادیو و تلویزیون در ساعات اولیه مارس 25 تا مخفیانه سیگنال شروع کودتا و سرنگونی رژیم استبدادی رژیم آوردن یک پایان به سه جبهه جنگ استعماری پرتغالی شده بود مبارزه در آفریقا پس از دهه 1960 است.

“سرزمین برادری” آهنگ می رود “در هر گوشه ای از یک دوست.”

در بعد از کودتای نظامی خواسته بود غیرنظامیان به باقی می ماند در خانه های خود را, اما مردم به خیابانها خواهند ریخت. نیروهای مسلح’ شورش تبدیل به یک قیام و خواستار دموکراسی و عدالت اجتماعی است. سربازان قرار می گیرد شکوفه در بشکه تفنگ و لباس و کودتا لقب گرفت میخک انقلاب است.

برای مورخ ایرنه پیمنتل یک زن جوان در طول انقلاب در این سال شعر به “گرندلا ویلا Morena” طنین انداز به شدت بیشتر. همسایگان خود را ارائه داده اند برای دریافت مواد غذایی و برای رفتن به داروخانه برای او.

همبستگی و خلاقیت به نظر می رسد به گسترش سریع تر از ویروس. بسیاری از در حال یادگیری چگونه به ماسک صورت برای خانواده و همسایگان. پرتغال مارس 18 مستند بسته غیرضروری کسب و کار – از جمله مغازه های گل – اما دکتر پیمنتل می گوید: برخی از مردم در حال ساخت سرخ از carnations کاغذ در خانه.

آزادی و دموکراسی نمی تواند گرفته شده برای اعطا ، “ما دیدن آنچه که اتفاق می افتد در سراسر جهان چگونه در کشورهایی مانند مجارستان این بیماری همه گیر است که استفاده می شود به عنوان بهانه ای برای سرکوب آزادی و حقوق.”

برای اولین بار تحت سیستم دموکراتیک پرتغال را فرمانداران توانمند هستند به حالت تعلیق حقوق و آزادی ها در حالت اضطراری. اعتماد به دولت به رهبری جناح چپ حزب سوسیالیست اما نسبتا بالا است. نخست وزیر آنتونیو کوستا با بهره گیری از محبوبیت رو به رشد برای راه او است که دست زدن به این بحران است. پرتغال اولین مورد از COVID-19 کشف شد در اواخر اروپای غربی و کشور است که تا کنون ثبت شده میزان بالایی از coronavirus تست با تحت 23,000 موارد مثبت و 854 مرگ و میر – کمتر از آن نزدیک ترین همسایه.

اکثریت حمایت کرده است وضعیت اضطراری. بسیاری در نظر گرفته شده اعمال محدودیت بر آزادیهای فردی توجیه مقیاس و شدت بیماری همه گیر.

“در حال حاضر با مستند ما آزادی مشروط است اما ما آزادی های اساسی تضمین شده می گوید:” یکی از زندانیان سیاسی سابق آرتور پینتو.

آقای پینتو دستگیر شد و در سال 1965 و صرف نزدیک به دو ماه در 3-توسط-6 1/2-پا همراه در Aljube زندان است. هزاران نفر زندانی و شکنجه توسط PIDE راز پلیس کمک کرد که رژیم استبدادی برای باقی ماندن در قدرت برای چهار دهه است. برخی را از زندان زنده است.

پس از میخک انقلاب Aljube زندان بود به موزه تبدیل شد.

“هر سال در آوریل 25 ما دریافت هزاران بازدید کننده اما در این سال به دلیل همه گیر ما مجبور به بستن درب می گوید:” Aljube مقاومت و آزادی موزه سخنگوی فرانسیسکو Ruivo. “اما بیماری های همه گیر نمی خواهد ما را فراموش اهمیت مبارزه برای آزادی است.”

آقای پینتو می گوید که با وجود خشونت صدا او را به آواز خواندن از بالکن با همسرش که او نیز به عنوان زندانی سیاسی مخالف. خود دختر و نوه در نزدیکی زندگی می کنند و آواز می خواهد بیش از حد. قادر به در آغوش گرفتن آنها است و نوع دیگری از زندان است. اما او می گوید: تعطیلات باید جشن گرفت.

“ما باید برای حفظ و به خاطر سپردن آن و یادآوری نسل جوان. آنها یادآوری می کنند که ما استفاده می شود برای زندگی در یک کشور که در آن وجود دارد هیچ آزادی که در آن تقریبا یک سوم از جمعیت بود و بی سواد.”

دکتر پیمنتل یک محقق در موسسه تاریخ معاصر در لیسبون امتیاز از آنچه شده است به دست آورد پس از پایان دیکتاتوری: دسترسی به آموزش و پرورش حقوق بیشتر برای زنان, رفاه اجتماعی, جهانی, مراقبت های بهداشتی.

“با این همه گیر ما وابسته به سیستم مراقبت های بهداشتی ملی چیزی است که برنده شد با انقلاب می گوید:” دکتر پیمنتل. “این وحشتناک است به فکر می کنم که کسی می تواند رد مراقبت های پزشکی فقط به این دلیل آنها فقیر هستند. برای ما در حال حاضر از آن چیزی است که غیر قابل تصور است.”

برای بسیاری از این سال روز آزادی نیز یک آرزو برای بهتر روز. سرهنگ لورنسو آواز می خواهد خود را از پنجره امید که سال بعد او را در خیابان با یک میخک در دست است. “همبستگی عدالت اجتماعی و آزادی … امید من این است که این ارزش ها پیروز خواهد شد,” او می گوید.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru