‘آنچه ما کمک’: مکزیک همسایه افزایش یکدیگر در همه گیر

شهر مکزیک شناخته شده است برای آن صدای ناهنجار و خشن از تلفن های موبایل منحصر به فرد برای هر دسته از خیابان فروشنده دوره گرد وجار زن: از بالا سخت تن به تن سوت از سیب زمینی شیرین فروشندگان; به thumping ضرب و شتم از بوق-بوق طبل تپش باند بازی برای راهنمایی و دینگ-a-ling از زباله جمع زنگ.

بسیاری از این فروشندگان در میان 60 درصد از مکزیک نیروی کار که کارگر در بخش غیررسمی اقتصاد – در ساخت آنها به ویژه آسیب پذیر به اقتصادی اثرات این بیماری همه گیر. در حالی که کشورهای سراسر جهان در حال عبور گسترده بسته های مشوق و ارائه کسب و کار معافیت مالیاتی مکزیک سمت چپ تا حد زیادی افراد را در بار خود را.

اما سابقه طولانی غایب دولت همراه با بلایای طبیعی است که خواستار اقدام فوری از شهروندان است ترکیب برای ایجاد حس انعطاف پذیری و حمایت جامعه در میان همسایگان است. از پشتیبانی آنلاین برای نوازندگان خیابانی با هیچ به, بازی, برای, به, سبزی بازار ارائه تحویل برای افراد بدون کارت اعتباری به کشورهای همسایه ارائه برای اجرای errands و یا داد و ستد کالا پخت و پز برای مراقبت از کودک – خلاقیت و سازگاری فراوان در میان همه گیر.

“در بسیاری از حمایت در میان خانواده ها و جوامع و من فکر می کنم که بخشی از کسانی که ما به عنوان مکزیکی می گوید:” Héctor Bialos داوطلب با کمک های متقابل سازمان است.

Mexico City

دانیل Castillo پرز مشغول به کار در یک تقاطع شلوغ در مرکز شهر مکزیک فروش گل برای 15 سال گذشته. سنگین ترافیک پا در محله پر با خانواده های جوان, کسب و کار مردم و گردشگران – به معنای یک درآمد ثابت و با وجود ذاتی precariousness از کار در بخش غیر رسمی اقتصاد است.

اما زمانی که coronavirus آغاز شده و سازندگان ساختمان های اداری و آرام, پیاده رو, گلفروش شروع به نگران باشید.

“من نفرت را به آن می گویند به دلیل آن را واقعا بسیار غمگین اما من هرگز انتظار می رود برای دیدن هر گونه کمک از دولت آقای Castillo پرز می گوید. او تنها نان آور خانواده اش از چهار و فروش روزانه اکثریت که به غرفه مالک کاهش یافت و از حدود 2,500 پزو ($112) به 750 پزو ($33) در اواخر مارس.

قبل از او می تواند وحشت همسایگان خود را در پا.

تا پایان ماه مارس به آقای Castillo پرز تماس گرفته شد با کمک های متقابل گروهی که مرتب به او بدهد اساسی جعبه از مواد غذایی است. توسط اواسط ماه آوریل او برجسته بود در یک Instagram حساب به نام Héroeslocales.mx یا محلی قهرمانان فراهم می کند که راه را برای مردم اجتماعی فاصله و یا ماندن در خانه را به خرید کالا از رسمی بازرگانان.

برخی از 60 درصد از مکزیک نیروی کار کارگر در اقتصاد غیررسمی. شهر مکزیک شناخته شده است برای آن صدای ناهنجار و خشن از تلفن های موبایل منحصر به فرد برای هر دسته از خیابان فروشنده دوره گرد وجار زن: از بالا سخت تن به تن سوت از سیب زمینی شیرین فروشندگان; به thumping ضرب و شتم از بوق-بوق طبل تپش باند بازی برای راهنمایی و دینگ-a-ling از زباله جمع زنگ.

در حالی که کشورهای سراسر جهان در حال عبور گسترده بسته های مشوق و ارائه کسب و کار معافیت مالیاتی مکزیک سمت چپ تا حد زیادی افراد را در بار اقتصادی این بیماری همه گیر خود – قرار دادن غیر رسمی کارگران در خصوص وضعیت مخاطره آمیز. برخی از 12 میلیون مکزیکی کاهش یافته و از نیروی کار در ماه آوریل با توجه به مکزیک ملی آمار آژانس و حدود 1 میلیون و رسمی-بخش مشاغل ناپدید شده بین ماه های مارس و آوریل.

اما سابقه طولانی غایب دولت همراه با بلایای طبیعی است که خواستار اقدام فوری از شهروندان است ترکیب برای ایجاد حس انعطاف پذیری و حمایت جامعه در میان همسایگان است. از پشتیبانی آنلاین برای نوازندگان خیابانی با هیچ به, بازی, برای, به, سبزی بازار ارائه تحویل برای افراد بدون کارت اعتباری به کشورهای همسایه ارائه برای اجرای errands و یا داد و ستد کالا پخت و پز برای مراقبت از کودک – خلاقیت و سازگاری فراوان در میان همه گیر.

“در بسیاری از حمایت در میان خانواده ها و جوامع و من فکر می کنم که بخشی از کسانی که ما به عنوان مکزیکی می گوید:” Héctor Bialos داوطلب با کمک Mutua♔. این کمک های متقابل سازمان شده است با ارائه سبد غذایی ماسک صورت و ضد عفونی کننده دست در سراسر مکزیک برای چهار ماه گذشته.

گالری: 1 از8

آلفردو Sosa/کارکنان

نه به تنهایی

الی پالما اجرا می شود یک تعداد انگشت شماری از محله گروه چت از طریق سرویس پیام رسانی WhatsApp و برای سال بوده است رسمی مدیر و رابط به مقامات محلی. قبل از COVID-19 وجود دارد گروه اختصاص داده شده به گزارش ساخت و ساز غیر قانونی و یا دیگر مظنون جنایت در یک تعداد انگشت شماری از مرسوم محله. چت دیگر متمرکز در جامعه منجر بستر تلاش های پاکسازی و یا انجمن برای پرسیدن سوال در مورد مرور محلی بوروکراسی دولتی.

اما در ماه های اخیر این گروه منفجر شد و با همسایگان درخواست کمک – و یا ارائه.

“یک جامعه است که مشارکتی و کار می کند که در مجموع آن را به تنهایی می گوید:” خانم پالما بود که به تازگی انتخاب شده به عنوان یک نماینده برای یک جامعه مشارکت کمیسیون.

استخدام یک همسایه به انتخاب کنید تا مواد غذایی به جای استفاده از خدمات مانند Uber می خورد, او می گوید. اگر شما به دنبال یک نجار یا نقاش و یا رسول او کردم یک لیست در حال رشد از مردم در حال حاضر مایل به کمک و یا داد و ستد کالا – حتی اگر آنها اختصاص داده شده خود را به زمینه های دیگر قبل از.

خانم پالما نیز شروع به ترویج کسب و کارهای محلی در توییتر به جای نسبتا باریک کانال های جامعه گروه های چت. او می گوید: اولویت قرار دادن یک نور افکن در کسب و کار تاسیس شده چرا که آنها در حال حاضر کارکنان, اجاره و خدمات به نگه دارید تا با.

“ما مردم ساخت کیک یا غذا در خانه خود را فروش لوازم تمیز کردن طلا و جواهر. همه ما با انگیزه ما نمی خواهید برای رفتن گرسنه و یا اجازه دهید ما همسایگان سقوط – ما می خواهیم برای کمک به یکدیگر,” او می گوید. “این یک جمعی پارچه پشتیبانی می کند.”

Geronimo که شغل خود را از دست شستن ظرف ها و مرتب کردن در مواد غذایی کوچک ایستاده در رم سور محله در ماه مارس آغاز شده است چیدن شغل های عجیب و غریب که بسیاری از آنها برای رسیدن به او از طریق غریبه در WhatsApp. او فکر می کند که شماره اش به اشتراک گذاشته شده توسط کلمه از دهان در ابتدا دست توسط کارفرمای سابق خود است. تقریبا هر روز کسی می نویسد بپرسید اگر او برای کارهای کوچک: برداشتن یک تایر یدکی, رها کردن لباس های شسته شده کثیف ارائه takeout مواد غذایی است.

“این احتمالا بهتر خواهد بود اگر من خانه را ترک کنند اما ممنون میشم درآمد. و آن همه مسافت های من می توانید مدیریت بدون حمل و نقل عمومی” او می گوید. “من مجبور به کار می کنند.”

“محلی قهرمانان”

برای بسیاری از افراد این است که فقط در آخرین رویداد نیاز به chilangosبه مکزیک ساکنان شهر شناخته شده به گروه با هم. از بلایای طبیعی به بیماری های همه گیر قبلی این نیست اولین اضطراری است. پس از سپتامبر 2017 زلزله بسیاری از کمک های متقابل سازمان و جامعه حمایت از تلاش های ظهور, ارائه غذا و لباس و حتی جستجو در آوار برای زندگی در شرایطی که فوری پاسخ دولت. حتی پس از آن ساکنان با اشاره به یکی دیگر از ارومیه در سال 1985 به عنوان منبع دانش و تمایل به گام تا.

“اگر وجود دارد, زلزله, شما لازم نیست صبر کنید تا دولت به گرفتن ابتکار عمل. اگر شما یک مشکل چه کار می کنیم [به عنوان مکزیکی] است که کمک می گوید:” کارلا Fernández, یک طراح مد. در چند ماه اول همه گیر او چرخد و کسب و کار خود را به تولید ماسک های صورت که به افتخار مکزیکی فرهنگ و نگه داشتن نمره از کارکنان در حقوق و دستمزد.

رسمی کارگران مانند آقای Castillo پرز هستند به خصوص در معرض خطر در این بیماری همه گیر: آنها در خارج از خانه گاهی اوقات در شلوغ بازار و تعامل نزدیک با مردم برای قرار دادن مواد غذایی بر روی میز است.

در اوایل این بیماری همه گیر او ملاقات Lianne Dorscheidt یک ملی هلند که به مکزیک نقل مکان کرد در ماه دسامبر گذشته پس از سقوط در عشق با این کشور در تعطیلات سال قبل.

زیر چتر کمک Mutua ♔ او راه اندازی HéroesLocales.mx یک Instagram صفحه ای که متصل به خیابان فروشندگان با مشتریان می باشد. تقریبا هفته ای یک بار او و یک دوست را پیدا خواهد کرد یک فروشنده جدید به مصاحبه و عکس, ارائه, کمی از خود داستان و اطلاعات تماس به طوری که مردم می توانید سفارشات از طریق تلفن. فروشندگان برفلد فروش همه چیز از بلیط بخت آزمایی به بافته شده سبد میوه برای گیاهان است.

این گروه همچنین راه اندازی مادر و روز پدر مبارزات انتخاباتی که در آن مردم می توانند سفارش گل یا هدیه سبدهای ساخته شده از محصولات مختلف از فروشندگان خیابانی. برخی مانند آقای Castillo پرز, قرار داده شده است در تماس با فروشگاه های آنلاین است که کمک به خود را رسمی کسب و کار دیجیتال حداقل به طور موقت.

“این زمان به چیزی به مکزیک می گوید:” خانم Dorscheidt. “بخش بزرگی از چرا ما عاشق این شهر و این کشور است زیرا مردم است. آنها فوق العاده استقبال مایل به شما نشان می دهد همه چیز و مفید,” او می گوید. “اکنون زمانی است که ما را مجبور به ایستادن و به اشتراک گذاری مهارت ها و منابع و همچنین کمک به گسترش عشق به مکزیک است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im