چه هندوتوا ترول می تواند از گاندی

یاد بگیرند

من عادت دارم از ترول های بی جی پی سوء استفاده کنم. اما به نظر می رسید آنها به خصوص بدرفتار وقتی که من هفته گذشته نوشتم که معبد رام جدید در Ayodhya راه اندازی خواهد شد در نهایت تبدیل به یک رویداد جزئی با عواقب سیاسی چند. من گفتم هند در حال حاضر lakhs از معابد و یکی دیگر در Ayodhya را کمی تفاوت. این را غول های بی خدا به عنوان یک “بیمار” “بی خدا” که هیچ چیز از هندونمی دانست، می دانستند.

در پاسخ، اجازه دهید مادرم را معرفی کنم. او دو دهه آخر عمرخود را در سیواندا اشرام در ریشیکش به سر برد و تبدیل به یک sanyasin شد. اون يه هندوي ديندار بود اما اون اون اوباشي که در سال 1992 مسجد بابري رو نابود کرد رو تاييد ميکرد؟ نه، اون اونا رو ارابه مي گفت، يه رسوايي براي همه چيزي که در هندوييسم خوب و عالي بود.

رسانه ها به عنوان یک رویداد بزرگ برای همه هندوها، پوجان بومی معبد رام را تام تام تام کرده است. با عرض پوزش، اما این رویداد برای هندوتوا است، نه هندو. مادرم از تبليغات بزرگي که به معبد جديد ايوديا داده شده بود، سوال مي کرد برای اکثریت قریب به اتفاق هندوها، معبد جدید بسیار کمتر از معابد محلی اهمیت خواهد داشت، و نمی تواند با مراکز بزرگ هندوپرستی مانند Tirupati، Varanasi، Thanjavur، Badrinath، Puri، Vaishno Devi یا Shirdi رقابت کند.
مادرم می گفت معبد سازی یک عمل قابل ستایش هندوها است که جوامع در هر روستا انجام می داد. پدرم معبد گانش در دهلی نو ساخت. آیا این به سیاست یا سیاست مداران، یا پایین انداختن دین دیگری، ارتباط داشت؟ قطعا نه در طول شورش های پارتیشن در سال 1947، خانواده ما در Shimla بود. یک خانواده مسلمان به خانه ما می روند که توسط یک گروه هندو تعقیب می شود. مادرم به سرعت مسلمانان را در زیر شیرخانه قفل کرد و اجازه داد که اوباش هندو بیهوده از طریق خانه بیداد کند. چه کسی نماینده هندوی مُحِن، مادرم یا اوباش هندو بود؟

مادرم ترجیح می داد عمیقا مذهبی باشم، با این حال به بی دینی من لبخند می زد، و می گفت سنت های بی خدایی مانند مدرسه فلسفه چاروکا در درون هندوئیسم وجود دارد. هندوتاوا ترول ها به نظر می رسه که از این موضوع بی خبرن به هر حال، آنها کمتر نگران بی خداها هستند، که تعدادشان کم است، تا سکولارها، و دائماً ادعا می کنند که سکولاریسم ضد هندواست یا مستلزم نگاه کردن به آیین هندو است. اين يه سفر خالصه

Mahatma گاندی بدون سوال بود هندو منحرف. همچنین او یک سکولاریست بنیادی بود و هیچ تضادی بین این دو نمی دید. او گفت: مردم خدا را با نام های بسیاری نامیده و به طوری که ادعا می کنند که ادیان مختلف، اما همه به یکی از مقدس دعا. این پایه و اساس سکولاریسم و اعتقاد او بود که با همه ادیان باید با احترام مساوی رفتار شود. سکولاریسم عدم احترام به هندوگرایی نبود بلکه احترام به همه بود.

گاندیجی همچنین معتقد به حقوق فردی مسلم، و وظیفه احترام به اعتقادات دیگران و مجبور نکردن دیدگاه های فرد در مورد آن ها بود. از این رو، او از کشتار گاو توسط غیر هندوها حمایت می کرد. با وجود اینکه یک هندوی متدين که یک جلسه نماز روزانه برگزار می کرد، او به خاطر اینکه بیش از حد سکولار بود، توسط ناتورام گودسه مورد تیر قرار گرفت. آخرین کلماتش “هی رام” بود. اون يه بيماري بيماري هاست؟

امروز جمعیت هندوتوا ادعا می کنند که این تنها نشان دهنده هندوگرایی واقعی است. این نمی تواند سکولاریسم گاندیجی را تحمل کند و خدا را دوست دارد. BJP عضو پارلمان پراگیا تاکور، تحت محاکمه به خاطر کشتن 10 نفر در انفجار بمب Malegaon 2008، خدا را به عنوان یک میهن پرست بزرگ ستایش کرده است. او نمورد انتقاد و انضباط قرار گرفت برای این کار توسط مودی. با این حال جمعیت هندوتوا برای ساخت مجسمه های زیادی از خدا پررنگ شده و او را به یک الهه در معبد هندو در Gwalior ساخته شده است. Yogi Adityanath پیشنهاد کرده است تغییر نام Meerut به شهر Godse.

من فقط به فهرست بی دین انان هندی ویکی پدیا نگاه کردم. من خوشحال شدم که لیست شامل هر دو من و Vinayak Damodar سوارکار، بنیانگذار هندوتوا! سوارکار به شدت با باورهای سنتی هندومخالفت می کرد و هندوتوا را به عنوان یک پروژه سیاسی-فرهنگی می دید تا مذهبی. اون از مسلمانان متنفر بود در برخی سخنرانی ها او خود را بی خدا می نامد، هر چند به درستی تر او سنات دارما قدیمی را رد کرد و به دنبال مدرنیزه سازی عمده هندوبود. او گفت که هیچ چیز مقدس در مورد گاو وجود دارد و توصیه هندوها به دست از گیاه خواری. زندگی نامه نویسی سوارکار، دانانجای کیر، اشاره می کند که وقتی همسرش درگذشت، با وجود معاهده های پیروانش، او اجازه هیچ آیین هندوراید را نداده است. کاش هندوتاترول ها این موضوع رو برجسته میکردن

…ترول ها از سه نمونه مادرم، گاندیجی و سوارکار چه باید یاد بگیرند؟ اول اینکه هندوهای مُجدد می توانند کسانی باشند که مسلمانان را از دست اوباش هندو نجات می داد. دوم اینکه، منحرف ترین هندوها می توانند سکولارهای سرشناس سینه به سینه باشد. سوم، هندوتوا نه هندوگرایی مذهبی بلکه هندو را ترویج می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im