چه اتفاقی می افتد به حکومت قانون اگر قانون را نگه می دارد در حال تغییر است ؟

چهار سال پیش در هیچ زمان و در همه در زمین شناسی نسبتا سرعت بالا دادگاه – دادگاه عالی ایالات متحده در بر داشت تگزاس قانون اساسی در قرار دادن یک “بی بار” در حق زن به دنبال سقط جنین. اما از نظر رفت و بیشتر بیان یک تست است که قوانین و مقررات باید برآورده شود قانون اساسی.

برای امی Hagstrom میلر – رئیس کل سلامت زن سرب شاکی – آن “یک چیز خیلی قوی به شهادت.”

امروز دیوان عالی کشور شنیده استدلال در یک مورد مربوط به یک لوئیزیانا قانون عملا یکسان به قانون تگزاس آن را زده. یکی از ویژگی های است که همان: دادگاه خود با فقدان عدالت آنتونی کندی که بازیگران تصمیم گیری رای در سال 2016.

آن برگ قضات دست و پنجه نرم کردن با نه تنها یکی از ترین کشور پلاریزه مسائل بلکه با گسترده تر پیامدهای آن حاکم می تواند خود به خود نهادی قدرت و حکومت قانون است.

“مردم باید بسیار قوی احساسات و بسیاری از مردم از نظر اخلاقی فکر می کنم این اشتباه است و بسیاری از مردم فکر می کنم از نظر اخلاقی مخالف است گفت:” عدالت Stephen Breyer. “من فکر می کنم شخصا در دادگاه مبارزه با این مشکل از چه نوع حکومت قانون آیا شما در یک کشور که شامل هر دو نوع از مردم است.”

واشنگتن

زمانی که عدالت Stephen Breyer شروع به صحبت امی Hagstrom میلر به سختی می تواند آن را باور.

به عنوان او ادامه داد: او شروع به تعجب می کنم اگر او در دادگاه عالی ایالات متحده در همه, و یا اگر او خواب بود.

تیتر از عدالت Breyer را نظر اکثریت چهار سال پیش در کل سلامت زن v. Hellerstedt بود که از 5 به 4 تصمیم داشت تگزاس قانون اساسی در قرار دادن یک “بی بار” در حق زن به دنبال سقط جنین. اما از نظر رفت و بیشتر تبیین آزمون بالقوه مزایای پزشکی و بار است که قوانین و مقررات باید برآورده شود قانون اساسی.

برای خانم میلر رئیس جمهور و مدیر کل زن در سلامت منجر شاکی در مورد آن “یک چیز خیلی قوی به شهادت.”

“نه فقط نتايج واقعیت اما این استدلال در تصمیم گیری فراتر از هر چیزی من می خواهم جرات رویا” او می افزاید. “نشستن در آن دادگاه من می دانم که کشورهای دیگر در حال رفتن به از این بهره مند شوند.”

که چهار سال پیش در هیچ زمان و در همه در زمین شناسی نسبتا سرعت بالا دادگاه و مزایای آن در حال حاضر تحت بررسی. امروز دیوان عالی کشور شنیده استدلال در یک مورد مربوط به یک لوئیزیانا قانون عملا یکسان به قانون تگزاس رخ داد در سال 2016. یکی از ویژگی های امروز مورد است که همان چهار سال پیش: دادگاه عالی خود را با دو محافظه کار فقها, از جمله یکی در محل دادگستری آنتونی کندی تصمیم گیری رای در کل سلامت زن.

به عنوان بحث امروز در مورد ژوئن خدمات پزشکی v. Russo, مصور, برگ های آن قضات دست و پنجه نرم کردن با نه تنها یکی از مهمترین و حزبی و مسائل عاطفی امروز در کشور بلکه با گسترده تر پیامدهای آن حاکم می تواند خود به خود نهادی قدرت و حکومت قانون است.

“مردم باید بسیار قوی احساسات و بسیاری از مردم از نظر اخلاقی فکر می کنم این اشتباه است و بسیاری از مردم فکر می کنم از نظر اخلاقی مخالف است گفت:” عدالت Breyer در نزدیکی پایان امروز استدلال. “من فکر می کنم شخصا در دادگاه مبارزه با این مشکل از چه نوع حکومت قانون آیا شما در یک کشور که شامل هر دو نوع از مردم است.”

با استناد به هشت سوابق در سقط جنین او گفته معاون وکیل ژنرال جفری دیوار “شما واقعا می خواهید برای رفتن به عقب و بازبینی این اجازه بازگشت و بازبینی Marbury در مقابل مدیسون” در سال 1803 تصمیم گیری ایجاد دادگاه های فدرال’ قدرت قضایی را نقد کنید.

“چرا ترک از آنچه که بسیار روشن سابقه ؟” او ادامه داد.

Jacquelyn مارتین/AP

ضد سقط جنین حقوق تظاهرکنندگان پوشیدن نوار با کلمه “زندگی” بر روی آن نوشته شده به عنوان آنها اعتراض 4 مارس سال 2020 در خارج از دادگاه عالی در واشنگتن است.

چگونه متفاوت است ؟

ناگهانی تغییرات در تصمیم گیری ها مرسوم در قوه های مجریه و مقننه از دولت ایالات متحده. در دادگاه ها به آن می تواند خطرناک برای انشعابات حکومت قانون است.

“این بسیار دشوار است به عنوان یک مطیع قانون فرد اگر [قانون] دائما در حال تغییر است می گوید:” کنت ویلیامز استاد در جنوب تگزاس کالج قانون در هوستون.

“دادگاه به طور سنتی بسیار تمایلی و اقدام بسیار به آرامی در تغییر رویه” او می افزاید. “اما این محدودیت به نظر می رسد کاهش اخیرا به دادگاه تبدیل شدن به بیشتر های حزبی به عنوان قضات تبدیل شده اند بیشتر حزبی است.”

5 متحده مدار دادگاه تجدید نظر شده است یکی از محافظه کار ترین دادگاه استیناف. آن را تایید قانون تگزاس بعد زده در کل سلامت زن. قضات دیوان عالی کشور حکم داد که این قانون تا به حال “هیچ … مرتبط با سلامت مزایای” و خواهد شاتر نیمی از کلینیک سقط جنین در دولت است.

منطقه فدرال قاضی جان deGravelles به دنبال آن است که حکم در زمانی که در سال 2016 او مسدود عمل 620, لوئیزیانا قانون از رفتن به اثر. قانون او را “یک سرویس دهنده و یک درمانگاه” در کل دولت است. (مانیتور بازدید یکی از کلینیک های سال گذشته است.)

سه قاضی پنل 5th مدار معکوس که حکم نوشتن که عمل 620 بود “ملاحظه ای متفاوت” از تگزاس مورد. پس از اخذ اعتراف امتیازات در لوئیزیانا به عنوان مشکل نیست که در تگزاس به آنها گفت: قانون تنها به طور بالقوه یک درمانگاه و “تاثیر می گذارد و در بسیاری تنها 30 درصد از زنان است.”

قاضی جان رابرتز در نظر گرفته دادگاه ایدئولوژیک مرکز پس عدالت کندی بازنشسته شد – در پاسخ به یک سوال مشابه در طول چهار استدلال. به جای کل سلامت زن بودن استاندارد ملی او خواسته جولی Rikelman یک مرکز حقوق باروری وکیل باید مقررات در کشورهای مختلف به صورت جداگانه ارزیابی شود?

“شما باید به دادگاه منطقه بررسی در دسترس بودن خاص درمانگاه و اعتراف امتیازات پزشکان” در هر حالت او را ادامه داد. “نمی تواند نتایج متفاوت در کشورهای مختلف?”

آنها می تواند متفاوت در کشورهای مختلف خانم Rikelman پاسخ داد اما از آنجا که دیوان عالی کشور حکم در سال 2016 است که در تگزاس اعتراف امتیازات قانون “پزشکی غیر ضروری و آن بار بودند ناروا که برگزاری باید به وضوح اعمال لوئیزیانا یکسان قانون است.”

اندرو بیلبائو/AP

آلیسون Turkos از نیویورک, پمپ, کردن جمعیت در سقط جنین حقوق تجمع در خارج از دادگاه عالی در واشنگتن 4 مارس سال 2020 به عنوان دادگاه طول می کشد تا اولین عمده سقط جنین مورد تهمت و عصر جمعه.

“برای grabs”?

زمانی که دوباره ارزیابی سابقه دیوان عالی کشور قرار است به درخواست خیره decisis دکترین. به طور خاص قضات قرار است به در نظر گرفتن چهار عامل: کیفیت گذشته تصمیم استدلال آن قوام مرتبط با تصمیمات قانونی تحولات پس از گذشته تصمیم گیری و تکیه بر این تصمیم در سراسر سیستم حقوقی و جامعه است.

“در سقط منطقه [خیره decisis] کمی تا برای grabs می گوید:” جیلیان Metzger, یک استاد در دانشکده حقوق کلمبیا از حق سقط جنین شده است رقابت برای دهه – از قبل از دیوان عالی کشور اعلام آن در قانون اساسی در Roe v. Wade در سال 1973.

“اما من فکر نمی کنم کل سلامت زن مشخص شده خروج قابل توجهی از” گذشته سابقه سقط می افزاید: استاد Metzger که همکاری کوتاهی amicus در حمایت از گروه های به چالش کشیدن عمل 620.

مسن سابقه بیشتر به دادگاه ها و جامعه آمده اند به تکیه بر آن خیره decisis دکترین نگه می دارد. در این معنا, آن می تواند کمتر آسیب رساندن به تنظیم و یا واژگون نسبتا جدید سابقه.

از سوی دیگر “با یک تا سه سال یا چهار سال سابقه, شما تقریبا هرگز به شرایط مختلف که حکم واژگون شدن آن می گوید:” پروفسور ویلیامز.

که ممکن است در این مورد با یکی دیگر از سابقه چهار مورد بالا بردن ،

شخص ثالث ایستاده

به جای باریک یا overruling کل سلامت زن به قضات می تواند تمرکز بر روی یک دومین سوال مطرح شده در یک cross-درخواست از ایالت لوئیزیانا: آیا سقط جنین ارائه دهندگان “شخص ثالث ایستاده” برای به چالش کشیدن قوانین و مقررات از طرف بيماران ،

عدالت کلارنس توماس یکی از دادگاه محافظه کار ترین, اعضای, اغلب مورد انتقاد سقط جنین اجازه می دهد ارائه دهندگان به استفاده از آن و عدالت ساموئل Alito بیان افکار مشابه در طول امروز استدلال.

“این حق در قانون اساسی در موضوع است نه یک حق در قانون اساسی درمانگاه سقط جنین است ؟ این حق زنان است.” “می تواند وجود داشته باشد شخص ثالث ایستاده اگر وجود دارد هیچ مانعی بر سر راه آنچه به در آوردن کت و شلوار توسط افرادی که حقوق در معرض خطر هستند؟”

دیوان عالی کشور اعمال شخص ثالث ایستاده در سقط جنین و دیگر زمینه پزشکی برای تقریبا 50 سال است.

اگر سقط جنین کلینیک های مسدود شده از چالش برانگیز سقط جنین مقررات تنها زنان به دنبال سقط جنین قادر خواهد بود به. با انگ مرتبط با سقط جنین موارد همراه با این واقعیت است که دادخواهی معمولا طولانی تر از مدت زمانی است که در آن یک زن می تواند سقط جنین کسانی که شاکیان به احتمال زیاد خواهد بود دشوار است برای پیدا کردن میگه ملیسا موری یک استاد در دانشگاه نیویورک قانون است.

“بسیاری از مردم احتمالا نمی خواهد درک آنچه در آن به معنی برای پزشکان به عدم ایستاده” او ادامه می دهد “اما وکلا در این زمینه را بلافاصله می دانم که [آن را] آن را بسیار سخت تر را به این چالش است.”

سرکش مدارهای?

ممکن است که دیوان عالی کشور ترجیح داده اند به شنیدن نیست در این مورد در همه – و یا حداقل برای چند سال. مدار 5 تا به حال ایده های دیگر.

“با پیوستن به سابقه بسیار روشن [مدار 5] قرار داده دیوان عالی کشور در یک موقعیت که در آن تا به حال به این مورد حتی اگر آن را ترجیح داده اند صبر کنید و ببینید که چگونه قانون توسعه می گوید:” استاد Metzger.

و اگر قضات رعایت مدار 5 حکم او می افزاید: “این واقعا تحریک دیگر دادگاه های پایین که خیلی تمایل به مراحل مشابه و واقعا فشار مسائل بر روی دادگاه عالی دستور کار است.”

سقط جنین چند دهه است احساسی, پلاریزه موضوع است. که سیاسی گرما تشدید کرده است در سال های اخیر با نامزد دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن متعهد به معرفی قضات که “خودکار” واژگون کوچک.

دو انتصاب به دادگاه عالی – قضات نیل Gorsuch و برت Kavanaugh – هر دو توصیف Roe v. Wade به عنوان حل و فصل سابقه در طول خود را تایید جلسات. هر دو نیز نسبتا آرام در طول امروز استدلال (عدالت Gorsuch نمی بپرسید یک سوال).

اما “اگر دادگاه دیده می شود به عنوان شناسایی کردن کل سلامت زن تنها چهار ماه [بعد از آن] وجود دارد رفتن به یک مقدار زیادی از مردم … خواهد شد که این را به عنوان یک تصمیم سیاسی می گوید:” پروفسور موری.

“این چیزی است که رئیس دادگستری رابرتز است که مباشر از دادگاه نهادی صداقت است فکر کردن در مورد و یا باید به فکر کردن در مورد” او می افزاید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de