چه چیزی باعث یک اقتصاد ؟ – پول

که من جرعه من شب قهوه و نگاه در آن سال صرف در دانشگاه من به یاد داشته باشید که ضروری پولی اقتصاد معادله MV= PY. برای کسانی از شما که به هر حال قرار گرفتن در معرض به اقتصاد این حلقه آشنا زنگ. معادله اساسا می گوید عرضه پول در اقتصاد می تواند رشد. بنابراین برای همه ما به دنبال راه هایی برای reflate هند تولید ناخالص داخلی اسمی در اینجا یک راه حل ساده – افزایش عرضه پول است.

در واقع برای برخی از سال تا سال 1998 عرضه پول و در واقع متوسط هدف از RBI سیاست های پولی. این زیر سوال که هند آغاز شده و شاهد قابل توجهی شوک های خارجی در قالب سرمایه در جریان نوسانات نرخ ارز و غیره. پس از آن است که هدف قرار دادن خالص عرضه پول بر من دشوار شد و نرخ بهره شروع به ایفای نقش. به عنوان ما امروز ایستاده نرخ بهره مستقیم هدف سیاست پولی من.e, سیاست پولی تعیین مناسب نرخ سود بر اساس تورم و رشد اهداف. برای تمرینات نرخ های بهره پایین تر به طور غیر مستقیم هدف افزایش عرضه پول یا اقتصادی در طبیعت است. من دفاع هستم در حال حرکت به عقب به رژیم. با این حال, در این تست زمان, با وجود کاهش نرخ پول عرضه باقی مانده است و سیاست گذاران باید برای پیدا کردن راه مستقیم از افزایش آن است. ضرب و شتم در سراسر نرخ بهره ممکن است promptest راه حل به نیاز مبرم.

آنچه که عرضه پول? هنگامی که ما صحبت از عرضه پول در اینجا ما با اشاره به گسترده پول و یا M3. بیایید ببینید چه چیزی است! رزرو یا پول M0 است که تقریبا کل پول در گردش و بانکداران سپرده با RBI در مجموع INR 30 تریلیون. این زمان پایه پولی از هند است. اضافه کردن کل زمان و سپرده تقاضا برای این شماره و ما می رسند M3 INR 170 تریلیون. بنابراین اساسا M3 یا پول گسترده است که تقریبا همه پول شناور در اقتصاد به صورت نقدی و یا در حال حاضر پارک شده در سپرده. مفهوم آشنا برای دانشجویان اقتصاد این است که پول چند برابر و یا این واقعیت است که پول را به خود را تکثیر. این است چگونه M0 از INR 30 تریلیون می شود 5.6 بار به INR 170 تریلیون 5.6 بودن پول چند برابر هند است. این INR 170 تریلیون ارزش M3 بیشتر تقسیم عددی بر مضرب 1.1 بار به هند تولید ناخالص داخلی اسمی از INR 190 تریلیون دلار با 1.1 بودن سرعت پول است.

آن است که پس از Demonetization که ما عرضه پول کاهش یافته است خاموش آهنگ پس این است که قبل از Covid مشکل است. ما پول ذخیره است 15 درصد از تولید ناخالص داخلی در حالی که ما 20 درصد است. اگر پول ذخیره کرده بود ادامه داد: در قبل از demonetization رشد سطح تخمین من این است که ما را به حال INR 7 تریلیون دلار بیشتر از آنچه که ما امروز داریم. همچنین پول موفق به تکثیر خود را به ظرفیت کامل خود را در میان بحران وام و اعتبار. در واقع در زمان بحران (و بیشتر از آن در یک مستند که منجر به توقف فعالیت های اقتصادی) هر دو پول چند برابر و سرعت پول می افتد که تعداد معاملات در پاییز. راه حل است ؟ افزایش ذخیره پول و حتی بیشتر به شدت ، ما باید برای هدف بزرگتر پایه پولی ضرب با کوچکتر پول چند برابر (با توجه به بحران) است که منجر به ایده آل سطوح بالاتر گسترده پول است.

دو راه وجود دارد برای افزایش عرضه پول – افزایش ذخیره پول(M0) و یا افزایش پول چند برابر است. برای افزایش ذخیره پول بانک مرکزی می تواند به طور مستقیم افزایش دارایی پایه و در سمت مسئولیت چاپ پول برای افزایش پول در گردش است. وجود دارد بسیاری از راه برای انجام آن است و اساسا این چیزی است که کاهش کمی است. دو رایج ترین گزینه ها – افزایش خرید اوراق قرضه دولتی و افزایش خرید از فارکس(به عنوان طولانی به عنوان آن را هم راستا با نرخ ارز راحتی سطوح). من معتقدم که وجود دارد نیاز فوری به افزایش خرید اوراق قرضه دولتی برای تامین مالی GoI را استقراض پس از آن پیروزی است! برای افزایش چند برابر پول وجود دارد که نیاز به افزایش اعتبار است. این است که در آن نرخ بهره به تصویر می آیند. کاهش اعتبار هزینه ایده آل باید افزایش اعتبار است. این اتحاد موفق به بازی کردن در این سناریو فعلی افسرده درآمد و بانک ها در معرض خطر averseness. این یک بحران مشترک مانند پدیده است. پول به پایان می رسد تا ضرب کمتر کوانتومی در میان بحران با توجه به logjam در اعتبار. بنابراین گزینه قابل دوام باقی مانده افزایش ذخیره پول به شدت بیشتر از طریق خرید دارایی توسط RBI و چاپ و پمپاژ در اقتصاد است.

و به تمام کسانی که به دنبال به استناد ده اصل اقتصاد, من نمی تواند بیش از تاکید بر “بیش از حد” در “افزایش قیمت زمانی که دولت با چاپ پول بیش از حد”. من نمی خواهم به چاپ فوق العاده; من درخواست برای پر کردن بی جا سوراخ است که هند مکیده شدن به. کوتاه مدت تورم جهش پولي در چنین سناریویی بعید است. پول است و به آن نیاز دارد به تاج.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>