چه دهه تجربه با مثال تمرینات به ما بگویید که در مورد چشم انداز تدوین سراسر کشور NRC?

برخی از سرخپوستان از جمله برخی در دولت در حال حاضر بر این باورند که یک رجیستری شهروندان باید وجود داشته باشد و باید مورد استفاده قرار گیرد به حکومت. هر کس نیاز دارد به درخواست برخی از سوالات اساسی: چگونه قادر است که دولت هند در طراحی دقیق لیست? چه دهه تجربه با لیست بر اساس سیاست عمومی و مدیریت به ما بگویید که به احتمال زیاد به رخ می دهد در این زمان ؟

اینها سوالاتی است که دانشمندان علوم اجتماعی – از جمله کسانی که در درون دولت – را مطالعه کرده اند از نزدیک. پاسخ به این پرسش مهم به کارمندان خواهد شد که وظیفه اجرای ثبت نام برای سیاستمداران که ممکن است یک روز می خواهید به دفاع از این تصمیم به رای دهندگان و رای دهندگانی که هنوز تصمیم گیری به چه فکر کنم. پس چه اتفاقی می افتد زمانی که دولت هند در تلاش برای لیست خود مردم ؟ نمونه های بسیاری وجود دارد به درک این.

یک مکان برای شروع است که در آن زندگی شروع می شود: گواهی تولد. چگونه بسیاری از سرخپوستان ثبت نام در هنگام تولد? نه همه تولد ثبت شده اما ملی هند بهداشت خانواده بررسی 2015-16 (NFHS) در سراسر کشور نماینده بررسی نظارت توسط وزارت بهداشت و درمان به ما یک ایده از کسری از کودکان زیر پنج سال که دارای شناسنامه. حتی در این دوران از digitisation’, هر, پنجم, هندی, کودک زیر سن پنج ثبت نشده است در هنگام تولد. جای تعجب نیست ثبت نشده تولد بسیار بالاتر در فقیرترین quintile که در آن هر فرزند سوم ثبت نشده است در هنگام تولد. همچنین مهم است به اشاره است که این پوشش از تولد ثبت نام به احتمال زیاد بسیار کمتر در میان مسن سرخپوستان.

یکی دیگر نسبتا اخیر در مقیاس بزرگ لیست ورزش Aadhaar ثبت نام. این NFHS داده ها از 2015-16 تخمین می زند که 20 درصد از بزرگسالان نیست و Aadhaar کارت. در موارد متعدد دولت نیز پذیرفته شده است که Aadhaar پوشش است نه 100%. این به این معنی است که در مقیاس بزرگ جمعیت ثبت نام تمرینات که در آن دولت سرمایه گذاری سال های بسیاری است و عمده منابع مالی شده اند قادر به پوشش کل جمعیت.

یک سوم ثبت نام ورزش که به ما اطلاع آنچه انتظار می رود در سراسر کشور شهروند ثبت نام لیست رای دهندگان. با وجود تلاش های از کمیسیون انتخابات میزان رای دهندگان ثبت نام جدید در میان رای دهندگان واجد شرایط کم شده در کشور. مثلا مستقل برآورد نشان می دهد که در کارناتاکا از مارس 2018, 13.3 درصد از رای دهندگان واجد شرایط ثبت نام نکرده بودند. علاوه بر این داشتن نام خود را در فهرست رای دهندگان یک بار به این معنا نیست که آن را ادامه خواهد داد وجود دارد برای انتخابات بعدی. نادرست حذف نام از لیست رای دهندگان رایج است و به وضوح قابل مشاهده پدیده قبل و در روز انتخابات.

ما صحبت در مورد روند ثبت نام است که اتفاق می افتد در هنگام تولد و در طول یک شهروند بزرگسالی بنابراین در حال حاضر اجازه دهید بحث در مورد مرگ ثبت نام. دفتر ثبت عمومی از هند (RGI) مسئول حفظ مدنی سیستم ثبت نام است که در نظر دارد برای حفظ ثبت نام از تمام مرگ و میر در کشور است. با توجه به RGI 2016 را گزارشبیش از 20 درصد از مرگ و میر در کشور ثبت نشده است. این نشان می دهد یک مثال دیگر از بزرگ و مهم محرومیت در سراسر کشور رجیستری ورزش.

اگر چه این رجیستری فرآیندهای مجزا از یک دیگر همه آنها یک چیز مشترک دارند: آنها همچنان به حذف تعداد زیادی از شهروندان از ثبت نام. تجارب گذشته از این در سراسر کشور لیست-ساخت تمرینات پیشنهاد می کنم زیادی محرومیت رای دادن. اگر ما این درخواست به پیشنهاد شهروند ثبت نام کرور سرخپوستان می تواند تبدیل به بی وطن. در یک سناریوی بسیار خوش بینانه که در آن دولت ماشین آلات موفق به آوردن این محرومیت رای را به 5 ٪ است که هنوز هم به معنی یک جمعیت دو بار به عنوان بزرگ به عنوان آن جیپور لکنو یا پونا می تواند خود را شهروندی و حقوق است که با آن می آیند محروم از آنها.

آیا دولت هند باید نیاز شهروندان خود را به ثبت نام یک سوال از ارزش ها و اهداف سیاست های عمومی. اینجا رای دهندگان مخالف با یکدیگر است. آنچه که به احتمال زیاد اتفاق می افتد این است که یک سوال از واقعیت است. آماری و شواهد تاریخی روشن است. اگر دولت هند با حمایت از برخی از رای دهندگان تصمیم می گیرد برای رفتن به جلو با یک شهروند رجیستری, رجیستری خواهد بود نادرست است. آن را به ناچار به آسیب بسیاری از سرخپوستان.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im