که در آن نوع دوستی آمده است ؟ دو مطالعات منتشر شده در هفته گذشته نشان می دهد مهربانی ممکن است عمیق تر تعبیه شده در انسان از آنچه قبلا تصور.

یک مطالعه نشان داد که 19 ماهه نوزادان را خود به خود سهم میوه با ناآشنا بالغ حتی اگر بچه ها گرسنه بودند. در مطالعه دیگر محققان به بررسی همکاری در کمیاب و اغلب خشونت آمیز در محیط های شمال غرب کنیا چوپان.

هر دو مطالعات پیچیده دیدگاه که طبیعت انسان ذاتا خودخواه آشکار این مجموعه که نقش فرهنگی و اجتماعی آموزش بازی در پرورش تعاونی صفات از گونه های ما.

“آونگ تمایل به نوسان در دانش بشر می گوید:” Rodolfo Cortes Barragan یک همکار فوق دکترا در موسسه آموزش و علوم مغز در دانشگاه واشنگتن است. “وزن شواهد و مدارک است که به طور فزاینده ای در کنار انسان و بسیاری از حیوانات که بسیار اجتماعی و نوع دوستانه در بسیاری از راه.”

تحقیقات نشان می دهد که انسان نوع دوستی است مشروط هر دو طبیعت و پرورش.

“ما نیاز به درک [همکاری] در پیچیدگی آن می گوید:” سارا Mathew استادیار در دانشکده علوم انسانی تکامل و تغییر اجتماعی در دانشگاه ایالتی آریزونا. “ما ظرفیت برای فرهنگ محصول تکامل ژنتیکی است.”

نوزادان به نظر می رسد امن می گویند خیلی خودخواه. آنها فریاد در شما هنگامی که شما لازم نیست به آنها توجه کنیم. آنها reflexively گرفتن همه چیز – پدر فنجان چای به عینک کرکی را دم – در دسترس خود را کمی چاق اسلحه. آنها تقاضا برگزار می شود تمام وقت. و فقط زمانی که شما فکر می کنید شما در نهایت قرار دادن آنها را برای چرت زدن آنها شروع به جیغ دوباره.

این جای تعجب نیست که این دیدگاه است که انسان اساسا خود علاقه مند کرده است لذت می برد از جمله حمایت مردمی در طول قرن ها. اما این دیدگاه در آمریکا برانگیخته بود ، و محبت انسان ممکن است بیشتر عمیقا ریشه دار تر از آنچه قبلا تصور. یک جفت از مطالعات منتشر شده در هفته گذشته نشان نوعدوستی در مکان های شگفت انگیز: در میان نوزادان و اغلب متخاصم تقسيم شدند.

“در 80s و 90s وجود دارد تاکید بر برجسته سمت رقابتی از طبیعت انسان می گوید:” Rodolfo Cortes Barragan یک همکار فوق دکترا در موسسه آموزش و علوم مغز در دانشگاه واشنگتن است. “اما آونگ تمایل به نوسان در دانش بشر ، و بنابراین در حال حاضر … من فکر می کنم که وزن این شواهد به طور فزاینده ای در کنار انسان و بسیاری از حیوانات – بسیار بسیار تعاونی و نوع دوستانه در بسیاری از راه.”

به عنوان برای نوزادان آنها ممکن است به عنوان خودخواه که آنها برای اولین بار به نظر می رسد.

دکتر Barragan نویسنده سرب از مطالعه است که به نظر می رسد در نوع دوستی در میان این سرازیر شدن آب دهان های کوچک انسان است. او و همکارانش ارائه شده خوشمزه, بچه دوستانه میوه – موز و زغال اخته و نیم-انگور – به گرسنه 19-ماه-ساله. زمانی که آنها زوج با یک نا آشنا بالغ که به نظر می رسد گرسنه بیش از نیمی از آنها را به اشتراک گذاشته و آن را با غریبه.

“[بچه ها]. روشن شد و مجذوب میوه. آنها سرازیر شدن آب دهان بیش از همه آن را,” او می گوید. “اما البته بسیاری از آنها هنوز هم به اشتراک گذاشته.”

این مطالعه گسترش در اوایل کار است که نشان می دهد که نوزادان به عنوان جوان 18 ماه را با بسیار کمی باعث باز کردن یک درب برای آشنا grownups و یا بازیابی یک مورد که آنها کاهش یافته است. انسان به نظر می رسد تبدیل به نشانهای برای آشکار نیازهای دیگران تقریبا از گرفتن بروید.

اما آن است که ژن? یا فرهنگ ؟

امروز یک نوار ظاهرا عمل فداکارانه در حیوانات – از زنبور عسل, شهادت, به بت دوستی – می توان توضیح داد که از یک “ژن دید چشم” از دیدگاه شیمیایی ترتیبات در مولکول DNA که تنها هدف این است که برای کپی کردن خود را دارند. زیست شناسان تکاملی اغلب بحث در مورد نوع دوستی در حال سقوط به دو اردوگاه های مختلف. برای اولین بار وجود دارد “قوم و خویش انتخاب” است که در آن آشکار محبت به خویشاوندان کمک می کند تا خود را ترویج ژن مشترک. پس از آن وجود دارد “نوع دوستی متقابل” است که در آن یک بدهبستان “شما خلاص شدن از حشرات از پشت من و من به شما خلاص شدن از حشرات از مال شما” سیاست مبنای روابط بین nonrelatives و یا حتی در میان نامربوط گونه است.

این ژن-محور چشم انداز اغلب نشان می دهد یک نمایش کم نور ذاتی ما اخلاقی دانشکده. به عنوان ریچارد داوکینز قرار داده و آن را در سال 1976 کتاب “ژن خودخواه,” “اجازه دهید ما سعی کنید برای تدریس به سخاوت و نوع دوستی چون ما به دنیا خودخواه.”

اما در سال های اخیر دانشمندان مانند دکتر Barragan شده اند با گرفتن یک نگاه دقیق تر در گونه ما را به عهده گرفت خودخواهی. و به نظر می رسد ما ممکن است بیشتر از یک میل برای مهربانی و همکاری از آنچه قبلا تصور.

برخی از ناظران گرفته اند مانند مطالعات خود به این معنی است که انسان ذاتا بخشنده است که در کنار ما خودخواه ژن که ترویج همکاری تنها زمانی که آن را حداکثر احتمال تکرار ما دارای یک “فداکارانه ژن” را تشویق می کند که مهربانی.

یا شاید نه. دکتر Barragan و همکاران خود را که مطالعه به نظر می رسد سه شنبه گذشته در مجله علمی, گزارش, پیدا کردم که همه نوزادان با هم برابر بودند كه. کسانی که با خواهر و برادر و مطالعه یافت شد به احتمال زیاد برای به اشتراک گذاشتن بیش از فقط کودکان بودند. بچه ها از آسیایی و خانواده های لاتین نیز به احتمال زیاد برای به اشتراک گذاشتن. در مقایسه با اروپایی ها این فرهنگ در نظر گرفته شده نسبتا “وابسته” می گوید: دکتر Barragan.

“این بسیار روشن است که برخی از نوزادان بيشتر آماده برای کمک به,” او می گوید. “ما لازم نیست که نسبت به یک دلیل ژنتیکی. ما نسبت دادن آن به تجربه اجتماعی است.”

ما به نظر می رسد تنها گونه به طور معمول به اشتراک گذاری با ارزش منابع با غریبه ها بدون تجربی مکانیزم می گوید دکتر Barragan. شامپانزه ها ما نزدیک ترین بستگان زندگی نیست به آسانی به اشتراک گذاری مواد غذایی مانند این و قطعا نه با غریبه ها.

هیچ یک از این انکار که ما گونه مجزا ظرفیت برای نوع دوستی است تکامل یافته صفت است. اما فرهنگ نقش اساسی در ساخت آن اتفاق می افتد.

“ما همه چوپان”

فوق العاده عمل می کند همکاری می تواند ظهور و حتی در برخی از جهان ترین چالش محیط.

در شمال کنیا زندگی در میان گرد دام کشاورزان مشخص شده است توسط خشونت است. به عنوان زمین های مناسب برای چرای ناپدید با توجه به تغییر آب و هوا آنها را در تعامل خطرناک مسلح گاو را خوانده است. اما در میان این محرومیت و جنگ درون گروهی محققان همچنین شمارش اعمال همکاری و نوع دوستی.

“این بسیار سخت به نقطه به نقطه و به دفعات مشاهده شده و می شود بسیار تجربی در مورد راه های ظریف است که به صورت روزمره ما همکاری می گوید:” انسان شناس کارلا Handley که افراد مورد مطالعه در منطقه برای 15 سال است. تیم او در دانشگاه ایالتی آریزونا اندازه گیری ارتباط ژنتیکی و تنوع فرهنگی در سراسر نه قبیله های مختلف پوشا چهار گروه قومی در کنیا. یافته های خود را منتشر شدند در طبیعت ارتباطات نیز سه شنبه گذشته.

به عنوان مثال دکتر Handley می گوید که اعضای Borana مردم گاهی رویکرد اعضای یکی از آنها مکرر آنتاگونیست های Samburu مردم درخواست آب و مرتع گاو خود را.

“‘در پایان روز مردم می گویند” ما همه چوپان,'” می گوید: دکتر Handley. “‘ما دچار تشنگی در راه همان است. همه ما از گرسنگی رنج می برند در همان راه است.””

پیدا کردن زمینه های مشترک

این نوع پیچیده و چند لایه نوع دوستی – که در آن برخی از منابع اما دیگران به اشتراک گذاشته شده و بسته های مختلف فرهنگی نشانگر – نمی توان توضیح داد به طور کامل از طریق انتخاب خویشاوند می گویند محققان. و از آنجا که این تعاملات گذرا هستند و با غریبه ها نمی تواند آنها را به طور کامل اختصاص یک متقابل نوع دوستی مدل یا.

در عوض محققان پیشنهاد می کنند که گروه فرهنگی انتخاب می تواند توضیح دهد که گونه ما را منحصر به فرد تمایل برای دوستی.

گروه فرهنگی انتخاب مسلم است که گروه رقابت با یکدیگر هنجارهای فرهنگی است که به یک گروه یک مزیت رقابتی را بوجود می آیند, و, بسیار در راه همان است که مفید فیزیکی و تقویت شده از طریق رقابت وجود دارد ممکن است یک اساس ژنتیکی. یکی از کسانی که هنجارهای فرهنگی است که همکاری است.

“ما نیاز به درک آن در پیچیدگی آن می گوید:” سارا Mathew استادیار در دانشکده علوم انسانی تکامل و تغییر اجتماعی در دانشگاه ایالتی آریزونا. “ما ظرفیت برای فرهنگ محصول تکامل ژنتیکی است.”

اگر بشریت گرایش برای دوستی جعلی توسط رقابت درون گروهی می گویند محققان این می تواند توضیح دهد که چرا در فرهنگ, انسان احساس موظف به همکاری با nonrelatives تا زمانی که آنها در این نمایشگاه همان هنجارهای فرهنگی.

گونه ما را تعاونی گرايش باریک به عنوان آنها ممکن است می تواند اهرمی برای حل مشکلات جهانی مانند تغییرات آب و هوایی نشان می دهد دکتر Handley. کلید او می گوید که برای پیدا کردن عام.

“وجود مشترکات است که می تواند در خدمت به عنوان سنگ پله به بهتر خود و حل مقیاس مسائل,” او می گوید. “این به من امید میده.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im