آنچه منتقدان PM مودی Aug 5 ایودیا Puja تصمیم به فراموش

است نخست وزیر نارندرا رفتن به استوک سیتی هندو triumphalism یا امتیاز منافع یک جامعه بالاتر از همه دیگران با حضور bhumi puja سازماندهی شده در آگوست 5 به طور رسمی راه اندازی ساخت و ساز از Ram Mandir?

برخی فکر می کنم تا. برخی فکر می کنم نخست وزیر است که نقض قانون اساسی خود را موظف به رعایت سکولاریسم با شرکت در چنین رویداد. کسانی که مخالف این دیدار از جمله اعضای اپوزیسیون باید اشاره به سابقه هند نخست وزیر Jawahar لعل نهرو. در سال 1951 نهرو مخالف تصمیم هند برای اولین بار رئیس جمهور راجندرا پراساد به افتتاح بازسازی Evellyn معبد. نهرو نوشت: به پراساد گفت: “من اعتراف می کنم من نمی خواهم این ایده از خود و ارتباط خود را با دیدنی افتتاح Evellyn معبد. این است که صرفا در بازدید از یک معبد… اما به جای شرکت در یک عملکرد قابل توجهی است که متاسفانه پیامدهای.”

پراساد در پاسخ گفت: “من معتقدم که در دین من و نمی توانم خودم قطع و دور از آن است.”

نهرو به دنبال دور کردن خود از رئیس جمهور پراساد حرکت با نوشتن نامه به رئیس وزرای اصرار آنها را در برابر تصمیمات “آمده است که در این راه دولت ما بودن و سکولار است.” و در حالی که مخالفان به نقل نهرو را استدلال بی جی پی خم در پراساد استدلال برای توجیه نخست وزیر حضور در mandir. این حزب نیز ناودان مخالفان نفاق متهم آن را به راحتی فراموش کرده اند که نخست وزیر ایندیرا گاندی همچنین شرکت در جشن سده اسلامی حوزه علمیه Darul-شود-دئوبند در سال 1966.

اما سوابق تنها در خدمت به قرعه کشی یک هم ارزی. آنها حل و فصل نیست بحث. برای که ما باید به بررسی آنچه در آن واقعا به معنی سکولار در قانون اساسی زمینه و چرا اعتراف سکولار و دارنده یک قانون اساسی پست مانند پراساد تا به حال هیچ compunctions در مورد افتتاح Evellyn معبد. در سال 1948 در پر سر و صدا و communalized پس از هند تولد از تدوین کنندگان قانون اساسی ما ارائه شد با یک معضل در حالی که بحث در مورد آنچه که باید در نظر گرفته شود ‘مقدس’ و ‘بی حرمتی’ زمانی که تعریف دولت در رابطه با ایمان است.

مجلس مؤسسان بحث سند که از بنیانگذاران جمهوری تلاش غربی برای تعریف از سکولاریسم است که ترسیم ریشه های آن را به پروتستان. این تعریف را پیشنهاد می کند مصون جدایی کلیسا و دولت است. بنیانگذاران ما نمی شد مشتاق در ترکیب اصطلاح سکولاریسم در مقدمه قانون اساسی است. معاون رئیس جمهور از تهیه پیش نویس کمیته HC Mookherjee خلاصه, محبوب, مشاهده, بهترین زمانی که او گفت: “ما واقعا صادقانه هنگامی که ما می گویند که ما به دنبال ایجاد یک دولت سکولار? اگر ایده خود را به یک دولت سکولار آن به شرح زیر ناچار است که ما نمی توانیم به رسمیت شناختن اقلیت های مبتنی بر دین.”

به عبارت دیگر دولت نمی تواند انجام هر گونه مداخلات مذهبی و یا اعطای اقلیت های مذهبی امتیازات ویژه. این قابل درک است داده شده هند می خواستم برای اطمینان آسیب پذیر اقلیت های مذهبی است که دولت را کمک به محافظت از آنها را پس از خشونت از پارتیشن. ریاکارانه است به تظاهر در غیر این صورت به عنوان بسیار غیر سکولار امتیازات امروز وجود دارد در شکل شخصی قوانین برای ادیان مختلف و کنترل دولت بر مکان عبادت است.

هند به غرب مفهوم سکولاریسم نیز نشان داده اند یک استراحت از یک سنت باستانی که دیدم تعاملات بین حاکم و مذهبی توده ها. هند بود که به سادگی آماده برای “رد واقعیت غیب روح و یا ارتباط از دین به زندگی…” به عنوان دولتمرد-فیلسوف Dr Radhakrishnan مشاهده شده است.

سازش زده شد. قانون اساسی را مقدمه ساخته شده هیچ اشاره ای به کلمه سکولار در ازای تعهد به احترام به همه ادیان و بدون نفع.

اما در سمت چپ متمایل به احزاب سیاسی از جمله کنگره از اولین روز جمهوری باید آگاهانه بیش از جبران اقلیت با ثبت نام به Nehruvian ایده از هند است. به مراتب از درمان همه ادیان به همان اندازه هندو شخصی قوانین مدون در حالی که شخصی قوانین اقلیت بودند به سمت چپ دست نخورده.

در طول اضطراری نخست وزیر ایندیرا گاندی که دولت رنج می برد از بحران مشروعیت معرفی کلمه سکولاریسم در قانون اساسی مقدمه به او ثابت کند که مخالفان او متعهد شد به روح قانون اساسی است. اما همانطور که همه ما می دانیم که این ثابت می شود توخالی نماد.

در واقع چپ مشتاق به نمره امتیاز سیاسی بر حق رفته اند در برابر نمادهای هندو جامعه با majoritarianism. بنابراین Ram, طلسم اخلاق و قوی نماد در برابر “غیر منطقی خشم” – بوده است کاهش می یابد به یک توتم هندو revivalism. آن را به این دلیل که بیش از هر زمان دیگر است که نخست وزیر دیدار است مخالف است.

در اوت 5, Narendra Modi است – بهانه جناس – خدا داده می شود فرصت برای اثبات خود منتقدان اشتباه است. با نماز خواندن به حافظه Ram در ظرفیت خود را به عنوان نماینده 1.3 میلیارد سرخپوستان نخست وزیر می تواند رایگان میراث رم از چنگال یک حاشیه است که باید با استفاده از الوهیت به “حفر acrimony”. رم ‘maryada purshottam’ نه فقط مسلمانان بلکه پیروان دیگر dharmic سنت مانند بودیسم جین سیک عرفا مانند کبیر و شاعر فیلسوفان مانند اقبال. جشن ‘Sabke Ram’, تجسم Ram Rajya می تواند در عین حال اثبات شود پادزهر به تفرقه گفتمان است که در آمد ما سیاست.

همانطور که برای چپ-لیبرال اجماع آنها را به خوبی به یاد داشته باشید متر منشی, یک وزیر در اولین نهرو کابینه که قرار دادن آن به این ترتیب است: “یک دولت سکولار است و نه یک بی خدا دولت است. هر دولتی که به دنبال یاغی خدا را خیلی زود به پایان رسیده است.”

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de