Covid-19 به وضوح نشان داده است که ما بهداشت عمومی زیرساخت باید غنی و بهداشت روانی زنان به فوریت نیاز به یک اولویت است. Covid-19 تحت تاثیر زنان بسیار بیشتر عمیقا حتی اگر چینی ها مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (john marshall) نشان داد که نرخ مرگ و میر برای مردان در 2.8% بيشتر از زنان در 1.7%.

پس چرا باید ما به خصوص تمرکز بر سلامت روان زنان در طول این جهانی همه گیر? به علت های مختلف اجتماعی و فرهنگی و عوامل اقتصادی زنان رو به یک افزایش شدید در, مراقبت, مسئولیت, با حتی کمتر از آزادی فضا و یا امنیت اقتصادی است.

در سال 2000 سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد جنسیتی به عنوان یک مهم تعیین کننده سلامت روانی و بیماری روانی است. آنها گفتند که “جنسیت تعیین دیفرانسیل قدرت و کنترل مردان و زنان باید بیش از اجتماعی و اقتصادی از عوامل مرتبط با سلامت روان و زندگی”. پس از شیوع کروناویروس Inter-agency کمیته دائمی (IASC) نیز نامیده می شود “جنسيت حساس” به کارگیری بهداشت به خصوص بهداشت روان.

بنابراین در اینجا برخی از جنبه های به نگه داشتن در ذهن به تقویت ضرورت نگه داشتن زنان در جلو و مرکز سلامت روان سیاست.

دوباره موقعیت یابی فضای داخلی را سبکبار کردن زنان

مستندات و خود قرنطینه اقدامات در سراسر جهان افزایش یافته و زنان حجم کار همانطور که بیشتر مردم خانه محدود برای ادامه یک دوره از زمان و مراقبت وظایف را افزایش داده اند. داده ها از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) نشان می دهد که زنان در هند به انجام نزدیک به شش ساعت و یا مراقبت های پرداخت نشده کار هر روز. مردان در هند از سوی دیگر صرف کمتر از یک ساعت به طور متوسط انجام همان. در سطح جهانی زنان انجام 76.2 درصد از کل ساعت از مراقبت های پرداخت نشده کار می کنند. با توجه به یونسکو 300 میلیون کودک در حال از دست رفته مدرسه در سطح جهانی با توجه به زمان شیوع ویروس افزایش مسئولیت های زنان است. با توجه به “زمان به مراقبت از” یک گزارش آکسفام زنان و دختران صرف 3.26 میلیارد ساعت از مراقبت های پرداخت نشده کار می کنند و هر روز از ساخت یک سهم به اقتصاد هند روپیه 19 لاخ کرور روپیه در سال است که معادل 20 برابر کل بودجه آموزش و پرورش از هند است.

این است که می گویند که زنان نباید درگیر در مراقبت کار می کنند. در واقع بسیاری از زنان گرامی و ترجیح می دهند فعالیت های مراقبت که آن را به فرزندان و دیگر وابستگان. اما واقعیت این است که زن درخواست آشکارا برای استراحت و یا پشتیبانی با کارهای داخلی است که با مشاهده مخالفت در بهترین حالت و چهره عاطفی / سوء استفاده فیزیکی در بدترین حالت. این می شود به خصوص ناراحت کننده در طول برخی مراحل زندگی زنان مانند دوران یائسگی / یائسگی و بارداری و یا بلافاصله پس از زایمان ناراحت کننده قاعدگی و بیشتر. در حال حاضر آسیب پذیر با توجه به فیزیکی انتقال غیر منتظره مسائل بهداشتی و ناراحتی کمبود داخلی و حمایت عاطفی می تواند پیامدهای بلند مدت بر سلامت روان خود را.

به ارائه یک راه حل برای این ممکن است آن را مفید به نوبه خود به جسیکا DeGroot کیفیت زندگی نظریه پرداز و بنیانگذار ThirdPath موسسه. او معرفی مفهوم “مشترک مراقبت” یک رادیکال فراموش شده اجتماعی مطبوع صادقانه های داخلی کار می کنند و عاطفی کار بین همکاران به طوری که هر دو ممکن است رشد در خانه و کار باقی می ماند و سالم و شاد. آن را در مورد از بین بردن جنسیت به عنوان یک عامل تعیین کننده است که آیا مراقبت بیشتر کار می کنند اما اجازه می دهد تا زوج صادقانه نمودار کردن اهداف به همان اندازه به اشتراک گذاری مسئولیت و افزایش قدردانی است.

تعمیرات اساسی سیستم های ارزش در محل کار را شامل زنان

با توجه به Covid-19 مستند بسیاری از زنان در حال کار در خانه و همچنین کار از خانه. شیوع ویروس به ارمغان آورده است زنان ناامنی اقتصادی به خط مقدم. بر اساس یک نظرسنجی که توسط بنیاد خانواده کایزر, تعداد زیادی از زنان نگران از دست دادن درآمد به علت اختلال در کار ناشی از Covid-19 نسبت به مردان است. تحت “عادی” شرایط زنان در حال حاضر به صورت قابل توجهی دستمزد شکاف. یک سال 2016 مطالعه از دانشگاه کلمبیا نشان می دهد که زنانی که دارای درآمد پایین تر از همتایان مرد (زمانی که همسان در سراسر سن, آموزش و پرورش, صنعت, وضعیت تاهل و عوامل دیگر) هستند دو برابر بیشتر احتمال دارد به افسردگی و شش برابر بیشتر احتمال دارد به از اضطراب رنج می برند.

زنان در موقعیت های رهبری به احتمال زیاد به رنج می برند از “افسردگی, تنش های اجتماعی و انزوا” با توجه به برداشت های منفی در اطراف زنان در قدرت است. این مهم است دوباره به این دلیل که افراد در موقعیت های رهبری باید درآمد بهتر و کنترل بهتر وضعیت اجتماعی و اقتصادی. در عین حال در مورد زنان این عوامل هستند بیشتر احتمال دارد به آنها بیشتر تاکید کرد.

زنان از ورود به محل کار enmasse پدیده ای جدید و با نگرش فرهنگی هنوز به میدان با این تغییر. برای چند زنان در محل کار می تواند یک تقویت مثبت برای خود عقل مستقل هویت و خودکفایی اقتصادی وجود دارد باقی می ماند برخی از شفقت موانع به موفقیت همراه با تعادل دشوار عمل می کند. باید آن را یک ماده از جمعی از خجالت که “گناه مادر” چنین فراگیر تجربه – این گناه است که مادران احساس ناکافی بودن و یا نیاز به تقسیم وقت خود را بین کودک-پرورش و دیگر تعهدات است.

به گفته جامعه شناس Tetyana Pudrovska “نر رهبری پذیرفته شده است به عنوان هنجاری و قانونی در حالی که زنان بیشتر عوامل استرس زا غلبه بر کلیشه های منفی و مقاومت احتمالا حتی فشار از خانه”. و در آن نهفته است کلید. Covid-19 به ما آموخته است که کار از خانه flexiwork و مدل های دیگر از تعامل با محیط کار نه تنها ممکن است بلکه می تواند مولد. این مهم است که به از بین بردن نر به طور پیش فرض در محیط کار و ترکیب سیستم ها و رفتارهای که در حال فراگیر همدلانه و انطباق برابر زندگی برای همه جنس. منظور کلی نگر آدرس سلامت روان زنان باید برای اثبات خود را به عنوان کارآمد و متعهد کارکنان نیز در حالی که گرفتن خیلی کمک با مدیریت داخلی مسئولیت. و مردان نباید تنبیه کنید در محل کار به صورت مایل به کمک ساعت اضافی در صفحه اصلی.

تاثیر آزار روحی و جسمی سوء استفاده

صفحه اصلی است که متاسفانه یک فضای امن برای همه است. یکی از دلخراش ترین عوارض جانبی از خود قرنطینه شده است که بسیاری از زنان جدا شده در خانه با سوء استفاده از همسران. چین و چند کشور دیگر گزارش داده اند که افزایش موارد خشونت داخلی پس از شیوع ویروسی. در هند نیز کمیسیون ملی برای زنان (NCW) را مطرح کرده است یک هشدار در مورد افزایش تعداد موارد خشونت داخلی پس از ملی مستند آغاز شد.

نه فقط در یک نظرسنجی که توسط “توقف آزار و اذیت خیابانی” نشان داد که 81 درصد از زنان مورد مطالعه تا به حال تجربه نوعی از آزار و اذیت جنسی در محل کار. این اثرات مضر به روحیه زن دیگر همکاران نیز افزایش ترس از عدم ایمنی موثر بر ادراک از زنان در دفاتر و اغلب حتی استخدام گیری. این گزارش همچنین نشان داد که 66 درصد از زنان مورد بررسی قرار گفت که آنها با آن مواجه شده اند به نوعی از آزار و اذیت در محل عمومی. لازم به ذکر است که خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) پس از قرار گرفتن در معرض تروما است که دو بار به عنوان بالا در زنان است.

تاثیر سوء بنابراین نه محدود به زنانی که از طریق آن و همچنین در زنانی که از شنیدن این خبر خیلی معمول. آن است که جای تعجب نیست پس از آن که زنان و یا ساخته شده به درونی بسیاری از خود سرزنش دلایل تجاوز به عنف – از آنجا که از راه گزارش شده است در اخبار و راهی که در آن مردم پاسخ دهند. برخورد با مشکل از خشونت مبتنی بر جنسیت (GBV) در حال رفتن به یک دراز کشیده روند اما ما باید نسبت به آن عمدا به صورت روزانه. در کوتاه مدت ما باید تقویت و پشتیبانی نظیر گروه های پشتیبانی برای بازماندگان خشونت به منظور کمک به زنان بازیابی از تروما از سوء استفاده مستقیم یا نیابتی ما باید به گفتگو.

رسانه ها باید گزارش GBV مسئول و حساس به شیوه ای. متی Baum یک محقق در دانشگاه هاروارد کندی مدرسه از دولت به تازگی تحقیقات انجام شده که به این نتیجه رسیدند که این شیوه ای است که در آن تجاوز گزارش شده در رسانه ها تحت تاثیر فرهنگ های محلی طرز فکر و هنجارهای اطراف تجاوز جنسی. بنابراین وقتی که می آید به سوء استفاده از زبان مهم است.

چه کسی می گوید که “سلامت زنان است که به طور جدایی ناپذیری به وضعیت خود در جامعه است. آن منافع از برابری و رهایی از تبعیض است. امروز وضعیت و رفاه بی شماری میلیون ها نفر از زنان در سراسر جهان باقی مانده است غم کم”. نوشتن بر روی دیوار روشن است – ما deprioritised بهداشت روانی زنان به مراتب بیش از حد طولانی است. فراگیر به موضوع بهداشت روانی زنان را نامرئی اما از نظر فرهنگی invisibilized. هزینه blindsiding این واقعیت است که بیش از حد بالا است. اذعان اولین گام که خواهد شد و سپس منجر به تغییرات در سیاست.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو