آنچه در بسته شدن یک چینی کنسولگری یعنی آمریکا و چین روابط

پکن و واشنگتن

ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که آن دستور داده است چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون “برای محافظت از آمریکایی مالکیت فکری” و اطلاعات خصوصی آمریکایی است.

چین به شدت محکوم می, آخرین در یک سری از مراحل را با تهمت و دولت آن را به عنوان تق تق کردن فشار بر جهان و دومین اقتصاد, تجارت, تکنولوژی, حقوق بشر و امنیت است.

آتش نشانان در پاسخ به گزارش از مقالات سوزانده شدن در کنسولگری زمینه های سه شنبه شب اما بودند منع ورود با توجه به هوستون, اخبار, گزارش های رسانه ای.

آمریکا در یک بیانیه کوتاه نمی ارائه هر گونه اطلاعات بیشتر در مورد چرا کنسولگری در تگزاس هدف قرار داده بود.

“ایالات متحده نمی خواهد تحمل [چین] نقض حاکمیت ملی ما و ارعاب مردم ما فقط به عنوان ما قابل تحمل نیست [آن] ناعادلانه تجارت, شیوه های سرقت از مشاغل در آمریکا و دیگر فاحش رفتار گفت:” بیانیه ای که منسوب به وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اقدام به توقف طولانی مدت سرقت مالکیت معنوی اشاره کرد کیفرخواست اعلام کرد روز شنبه در برابر دو نفر از افراد متهم به هک.

“رئیس جمهور [دونالد] مغلوب ساختن پیشی جستن است گفت:” ما در حال رفتن به اجازه می دهد این به ادامه اتفاق می افتد,” او گفت: در حالی که در یک سفر رسمی به کپنهاگ.

آمریکا نیز تصمیم گرفته است برای بازگشایی کنسولگری خود را در شهر ووهان که بسته شد در اواخر ماه ژانویه در ارتفاع از شیوع کروناویروس در چین مغلوب ساختن پیشی جستن رسمی دولت گفت.

این رسمی بود که مجاز به بحث در مورد این موضوع علنا صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود گفت: بسته شدن ووهان کنسولگری ممکن است کاهش چین در پاسخ به خاموش کردن هوستون کنسولگری.

کنسولگری مطلع شد تصمیم سهشنبه, چینی, سخنگوی وزارت خارجه وانگ Wenbin گفت: خواستار آن را “ظالمانه و غیر قابل توجیه حرکت خواهد کرد که خرابکاری در روابط بین دو کشور.”

“یک جانبه بسته شدن چین سرکنسولگری در هوستون در یک دوره کوتاه از زمان بی سابقه ای تشدید آن اقدامات اخیر علیه چین” آقای وانگ گفت: در اخبار روزانه مطبوعاتی در پکن.

او هشدار داد شرکت اقدامات متقابل اگر آمریکا نمی معکوس خود را. علاوه بر ووهان ایالات متحده دارای چهار کنسولگری های دیگر در چین در شانگهای و گوانگجو چنگدو و Shenyang – همراه با سفارت خود در پکن با توجه به وب سایت خود را.

در بازتاب اقتصادی چین اهمیت هوستون گروه کسب و کار ابراز تاسف اعلام کرد و گفت: این کنسولگری مهم بوده است در ساختمان تجارت, سرمایه گذاری و فرهنگی. آن اشاره کرد که هوستون کنسولگری چین بود برای اولین بار در آمریکا هنگامی که آن را باز کرد و در سال 1979.

بیشتر هوستون همکاری ابراز امیدواری کرد که چین می خواهد اقدامات فوری برای رسیدگی به مالکیت فکری و نگرانی های امنیت سایبر. “ما مشتاقانه منتظر بازگشایی کنسولگری در هوستون هنگامی که این نگرانی ها به خطاب” آن را در بیانیه ای گفت.

هوستون گزارش های رسانه ها گفت: مقامات در پاسخ به گزارش از آتش سوزی در چینی کنسولگری. گفته بودند سوختن کاغذ در آنچه به نظر می رسد سطل زباله هوستون کرونیکل گزارش با استناد به پلیس.

پلیس گفته شد که سرنشینان داده شد تا 4 بعد از ظهر جمعه به ترک ملک کرونیکل گفت.

هوستون پلیس گفت: در یک صدای جیر جیر که افسران در پاسخ به “دیدار با آتش” در چینی ساختمان کنسولگری در 3417 مونترو بلوار. صدای جیر جیر گفت: دود مشاهده شد در یک منزل حیاط منطقه که افسران اجازه ورود به ساختمان است.

آقای وانگ را متهم به ایالات متحده باز چینی کیسه دیپلماتیک بدون اجازه چند بار مصادره چینی اقلام برای استفاده رسمی و اعمال محدودیت در چینی دیپلمات در آمریکا در ماه اکتبر گذشته و دوباره در ماه ژوئن. او همچنین گفت که دیپلمات های ایالات متحده در چین در تعامل با نفوذ فعالیت های.

“اگر ما به مقایسه این دو آن است که تنها بیش از حد آشکار است که درگیر در تداخل نفوذ و رویارویی” آقای وانگ گفت.

او همچنین گفت که سفارت چین در واشنگتن دریافت کرده است بمب و تهدید به مرگ کرد و دولت ایالات متحده از فانینگ نفرت علیه چین است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن او انتخاب مجدد چشم انداز آسیب دیده توسط coronavirus شیوع سرزنش کرده چین بارها و بارها برای این بیماری همه گیر. تقریبا هر روز به ارمغان می آورد تازه آمریکا علیه آنچه آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است به نام افزایش ابرقدرت را بهره برداری از امریکا است.

در حال حاضر این هفته وزارت بازرگانی را تحریم کرده است که 11 شرکت های چینی بیش از اتهام نقض حقوق بشر در منطقه سین کیانگ و وزارت دادگستری گفت: دو هکرهای چینی به سرقت مالکیت معنوی و هدفمند شرکت های در حال توسعه coronavirus واکسن.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo است که انتظار می رود برای ادامه حملات روز شنبه در یک سخنرانی در آمریکا و چین روابط در کتابخانه نیکسون در کالیفرنیا است.

وزیر امور خارجه چین وانگ یی گفت: آمریکا-چین روابط خود روبرو شدید ترین چالش پس از روابط دیپلماتیک تاسیس شد در سال 1979 اخیرا اگر این دو کشور قادر خواهد بود به ماندن در این دوره پس از بیش از چهار دهه سفر.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. AP دیپلماتیک نویسنده متی لی در واشنگتن کمک به این گزارش.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de