چه بازداشت برای نسل کشی رواندا به معنی برای عدالت در همه جا

یک ربع قرن پس از نسل کشی در رواندا سابق صاحب یک ایستگاه رادیویی که پخش تماس به کشتار اقلیت توتسی دستگیر شد و به اتهام جنایت علیه بشریت است. دستگیری Félicien Kabuga خارج از پاریس باعث مراسم تجلیل از بیمار کیفری بین المللی محققان و سخنان تحسین آمیز بر روی بازوی بلند از حقوق بشر عدالت است.

در عین حال حتی به عنوان آنها جشن آقای Kabuga بازداشت کارشناسان در جنایت علیه بشریت صدای احتیاط. بسیاری از جنبه های مورد آنها می گویند همچنین تاکید گسترده مشکلاتی که sapped بین المللی عدالت کیفری از آرمان شور و شوق از آن لذت می برد پس از محاکمات نورنبرگ.

در عین حال کارشناسان همچنین امیدوار است که این دستگیری به عنوان موارد بیان نفرت و موذی تاثیر زاد و ولد در سراسر جهان ممکن است کمک به صیقل دادن برخی بین المللی عدالت کیفری را از دست داده و درخشش.

“این یک زمان بسیار خوبی برای صحبت کردن در مورد نقش رسانه ها در این نوع از جنایت علیه بشریت” می گوید: Kerstin بری کارلسون در دانشگاه جنوب دانمارک.

“در اینجا بود یک مرد بسیار قدرتمند که متعلق به کارگردان این ایستگاه رادیویی که دستکاری مردم به تغییر تفکر خود را و شلاق آنها را به کشنده عمل” او می گوید. “ما ممکن است بخواهید به فکر می کنم در مورد چگونه است که امر به جهان امروز ما است.”

در میان این خصوص هولناک ویژگی های نسل کشی در رواندا در سال 1994 شد پخش از ایستگاه های رادیویی Mille کللینس اندرز کشور اکثریت Hutus را به سلاح و کشتار در این کشور اقلیت توتسی.

“اگر ما نابودی تمام سوسک ها هیچ کس را قضاوت ما” یک Mille کللینس گوینده تراوش در یک singsong صدا در یک روز یکشنبه پخش با اشاره به توتسی “از آنجا که ما خواهد بود که برنده.”

کسانی که برنامه کمک به شلاق تا یک نسل کشی دیوانگی که منجر به کشته شدن حداقل 800,000 توتسی ها در رواندا و متوسط Hutus بیش از کمتر از 100 روز.

Félicien Kabuga رواندا در قهوه و چای تجارت میلیونر که متعلق به اداره رادیو Mille کللینس در آن زمان دستگیر شد این ماه در مخفیگاه خود در یک تونی پاریس و حومه به اتهام جنایت علیه بشریت است.

دستگیری 84 ساله فراری از عدالت بین المللی یک ربع قرن پس از نسل کشی باعث آبشار از مراسم تجلیل از صبر کیفری بین المللی محققان و بازوی بلند از حقوق بشر عدالت است.

“دستگیری Félicien Kabuga … یک یادآوری است که کسانی که مسئول قتل عام را می توان به حساب آورده و حتی از 26 سال پس از جنایات خود گفت:” سرژ Brammertz رئیس دادستان بین المللی باقی مانده مکانیزم برای دادگاه جنایی در لاهه. “این دستگیری نشان می دهد که نتایج چشمگیر است که می توان از طریق اجرای قوانین بین المللی و همکاری های قضایی است.”

در عین حال حتی به عنوان آنها جشن آقای Kabuga را بازداشت کارشناسان بین المللی در جنایات علیه بشریت صدا توجه داشته باشید از احتیاط. بسیاری از جنبه های Kabuga مورد آنها می گویند همچنین تاکید گسترده مشکلاتی که sapped بین المللی عدالت کیفری از آرمان شور و شوق آن را به طور گسترده ای لذت می برد پس از جنگ جهانی دوم محاکمات نورنبرگ.

بسیاری از عوامل در نظر گرفته شده اند درخشش خاموش نسبتا جوان قضایی پیگیری آنها می گویند:

  • به ربع قرن از آن زمان به یکی از جهان بالاترین-مشخصات حقوق بشر مظنون به عدالت است.
  • اتهاماتی که حافظه از نسل کشی در رواندا بوده است سیاسی.
  • سوء ظن است که آقای Kabuga محافظت شده و در مکان های بالا در سراسر اروپا برای سال های بسیاری است.
  • تنظیم در یک آهسته بین المللی عدالت اداری.

در عین حال آنها همچنین امیدوار است که Kabuga دستگیری ممکن است کمک به صیقل دادن برخی بین المللی عدالت کیفری را از دست داده و درخشش.

“در یک زمان وجود یک دادگاه بین المللی تب قطعا در میان قهرمانان بین المللی عدالت کیفری یک حس واقعی از امید در تاثیر است که آوردن عاملان جنایت علیه بشریت به عدالت را می گوید:” جان Cerone یک استاد مدعو حقوق بین الملل در دانشگاه تافتز است فلچر دانشکده حقوق و دیپلماسی در مدفود ماساچوست.

“اما که شور است مشکلاتی روبرو” او می افزاید: با اشاره به لیست خود از عوامل: طولانی تقلا کردن و افزایش هزینه ها به دنبال پیچیده و بحث برانگیز موارد یورش “اینرسی اداری” در دادگاه از جمله کسانی که پرداختن به رواندا و یوگسلاوی سابق و نصب سیاسی از حقوق بشر موارد است.

“آن را به حال تبدیل شدن به یک بسیار تیره تصویر یک شبکه پیچیده از منافع و انگیزه های” استاد Cerone می گوید. “اما من فکر می کنم Kabuga دستگیری می تواند منجر به یک پشت سر هم از شور و شوق تازه به خصوص اگر آن را می دهد قربانیان چنین جنایاتی در رواندا و در جای دیگر یک حس است که در خدمت عدالت است.”

بیان نفرت و رسانه ها

برخی بین المللی عدالت کیفری کارشناسان سریع به اشاره است که آقای Kabuga بازداشت می آید در زمانی که سخنرانی نفرت و موذی تاثیر را ضرب در سراسر جهان است.

“این یک زمان بسیار خوبی برای صحبت کردن در مورد نقش رسانه ها در این نوع از جنایت علیه بشریت” می گوید: Kerstin بری کارلسون عنوان استاد بین المللی حقوق جزا در دانشگاه جنوب دانمارک در ادنسه.

“در اینجا بود یک مرد بسیار قدرتمند که متعلق به کارگردان این ایستگاه رادیویی که دستکاری مردم به تغییر تفکر خود را و شلاق آنها را به مرگبار علیه دیگران در جوامع خود,” او می گوید. “اگر ما به اطراف نگاه ما ممکن است بخواهید به فکر می کنم در مورد چگونه است که امر به جهان امروز ما است.”

دیگران توجه داشته باشید که در زمانی که بیشتر جنایات اخیر – از میانمار به سوریه را بیش از حد اغلب در جغرافیای سیاسی و دوئل بین المللی منافع Kabuga مورد ارائه می دهد تقریبا از مد افتاده وضوح به آنچه به عنوان به منزله جنایت علیه بشریت است.

“با افزایش جزر و مد از گفتار نفرت ما شاهد به طور کلی مورد آقای Kabuga می تواند در خدمت به عنوان یک شفاف یادآور چقدر وحشتناک جنایات از نوع متعهد در رواندا می توانید شروع با انتشار گفتار و دستکاری رسانه ها می گوید:” لورن Baillie, یک متخصص در امر پیشگیری در ایالات متحده آمریکا موسسه صلح در واشنگتن است.

“این Kabuga مورد آموزنده برای نسل جدید است که حتی در اطراف هنگامی که رواندا اتفاق افتاده است که به میزان برنامه ریزی, پول, جنبش از سلاح های, استفاده از رسانه ها و سخنرانی نفرت همه چیز که می رود به ارتکاب این جنایات در چنین مقیاس گسترده” او می افزاید.

“این یک یادآوری است که نسل کشی نیست فقط اتفاق می افتد.”

Benoit Tessier/ایسنا

اریک Emeraux رئیس ژاندارمری مرکزی دفتر مبارزه با جنایت علیه بشریت نسل کشی و جنایات جنگی نمایش اسناد با یک پوستر می خواستم برای Félicien Kabuga, نسل کشی در رواندا فراری مظنون در پاریس, مارس 19 سال 2020 است.

ثروتمند آقای Kabuga کرده است که واردات صدها نفر از هزاران نفر از قمه به رواندا به انجام کشتار توتسی.

در این روز پس از دستگیری آقای Kabuga به نظر می رسد در یک دادگاه پاریس نشسته در صندلی چرخدار و اعلام از طریق یک وکیل است که او بیش از حد بیمار به نقل مکان به صورت آزمایشی. در واقع مقامات قضایی در حال ساخت خود موارد برای آقای Kabuga به سعی در تانزانیا که در آن جانشین دادگاه برای نسل کشی در رواندا موارد هنوز نشسته در لاهه و یا حتی در رواندا.

هزینه بوروکراسی,

استاد Cerone از دانشگاه تافتز به نقل از حقوق قربانیان – این ایده که قربانیان سزاوار حق شرکت در ایجاد سابقه تاریخی – به عنوان یک مفهوم مهم است که پدید آمده در دهه های اخیر و تثبیت شده بود در رواندا موارد است.

اما او می گوید دیگر جنبه های تلاش به دنبال بین المللی عدالت کیفری کمک به حس نقش برآب وعده. به ویژه دادگاههای توسط شورای امنیت سازمان ملل به دنبال عاملان جنایت علیه بشریت در یوگسلاوی سابق و رواندا شد گران و بیشتر از خود تداوم بوروکراسی دیگر آنها به دنبال وظیفه خود را, او می گوید. در یک نقطه در اوایل 2000s فقط کسانی که در دو دادگاه شد خوردن یک چهارم از U. N. بودجه عملیاتی.

خانم کارلسون از دانشگاه جنوب دانمارک می گوید: نا امیدی و سرخوردگی نشان داده شده توسط رواندا فقط یک دلیل او تصمیم به نوشتن یک کتاب مجموعه برای انتشار بعد از این سال در آفریقا را از دست داده و شور و شوق بین المللی عدالت کیفری.

“ما آن را دیده اند در رواندا و قطعا ما آن را اخیرا با تمام جنجال های اطراف [دادگاه جنایی بین المللی] که در آن چه شروع می شود با یک چشم انداز آرمانی جهانی نرم افزار از عدالت می شود بسیار سیاسی و مبهم در برنامه,” او می گوید.

در واقع رواندا دادگاه تاسیس توسط شورای امنیت در نوامبر سال 1994 با چشم انداز تنظیم استانداردهای جدید برای نرم افزار بین المللی عدالت است. اما با وجود دستاوردهای آن دادگاه نیز شد و فرو رفته در سیاست های رئیس جمهور رواندا پل Kagame lambasting آن را برای بی حالی و ناکارآمدی و ضلالت در آن تحقیقات فراتر از این نسل کشی را هوتو عاملان.

دیگر منتقدان گفت: دادگاه غفلت از ارتکاب جرم توسط آقای Kagame را “توتسی” به رهبری جبهه میهنی رواندا یا این که تا سال های اخیر مقامات امنیتی فرانسه تا به حال تضعیف دادگاه کار به نفع مخدوش کردن جنبه های فرانسوی دخالت در رواندا.

پس از سال ها از تمرکز بر نا امیدی ها و کاستی های که مشخص شده اند در دهه های اخیر از عدالت بین المللی خانم کارلسون می گوید دستگیری یک مرد متهم به دامن زدن به نسل کشی یک ربع قرن پیش به یاد او به آرمان های جهانی عدالت رسید که از وحشت از جنگ جهانی دوم است.

“من پیدا کردن Kabuga بازداشت شگفت انگیز و دلگرم کننده در بسیاری از راه های,” او می گوید. “من فقط یک کتاب نوشتم در مورد چگونه پروژه بین المللی عدالت کیفری شکست خورده است و در بسیاری از راه های آن است. اما ما همچنین خاطر نشان کرد” او می افزاید: “که شناخته شده جهانی هنجارهای عدالت است که حتی در اطراف برای بسیاری از انسان تاریخچه تاسیس هستند و حتی گاهی اوقات پیشرفت است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>