“ما نیاز به رسمیت شناختن زنان به عنوان افراد مستقل … بررسی تمام قوانین زمین با جنس لنز

با وجود قانون اساسی برای توانمند سازی زنان یکی از بحرانی منطقه که در آن آنها همچنان به رد کامل خود را, حقوق ارث از زمین های کشاورزی. Shipra Deo, مدیر برای زنان حقوق زمین در Landesa صحبت به Rudroneel Ghosh در مورد آن:

چگونه زنان در هند را تکذیب کرد حق خود را به ارث می برند زمین های کشاورزی?

ترین موجود, هندی, قوانین فراهم نیست و حقوق برابر برای زنان را به ارث می برند زمین های کشاورزی. و حتی زمانی که قوانین وجود دارد که باید مترقی مقررات در این راستا آنها به طور موثر اجرا و زنان همچنان محروم از حقوق خود. تحت این طرح در حال حاضر از چیزهایی وجود دارد که قریب به اتفاق پیچ و خم قوانین حاکم بر ارث مقررات. شخصی وجود دارد یا مذهبی قوانین مصوب در سطح ملی نیز وجود دارد که درآمد دولت قوانین تصویب شده توسط هر دولت است. طبق قانون اساسی جانشینی بخشی از همزمان لیست به معنی هر دو کشور و مرکز می تواند قانونگذاری در این جنبه. اما زمین های کشاورزی است که دولت موضوع که جانشینی از زمین های کشاورزی به کشورهای دامنه. شمال-کشورهای غربی – Punjab, Haryana, هیماچال پرادش اوتار پرادش, Uttarakhand و دهلی نو – دارای بیشترین عقب مقررات ارث ترجیح می دهند که به صراحت نر فرزندان بیش از زنان است. در این کشورها حتی زمانی که یک زن می شود زمین های حقوق محدود هستند که بدان معنی است که او اغلب از دست می دهد اگر حقوق او remarries و یا اگر او را نمی کشت زمین برای یک دوره خاص.

وجود دارد مقاومت به اصلاح قوانین وراثت با توجه به کشاورزی در زمین ؟

بله قطعا. هاریانا یک مثال کلاسیک که در آن دولت و مجلس دو بار اقدام به دور مترقی حقوق داده شده به زنان از طریق شخصی قوانین مانند هندو جانشینی عمل می کنند. آن را نمی تواند انجام این کار به دلیل اصلاح رد شد توسط رئیس جمهور هند است. مثال دیگر این است که از آن پس از سال 2016 مجرد دختران ابتدایی وارثان معادل یک پسر اما ازدواج دختران نیست. در اثر این به این معنی است که یک دختر باید انتخاب بین وارث زمین از پدرش و ازدواج کرده است. هنگامی که ما با نزدیک شدن به مقامات وجود دارد یک مقاومت قوی برای دادن ازدواج دختران از حقوق برابر.

چرا شما فکر می کنم بسیاری از ایالت ها باید این عقب روش ؟

اصلاحات ارضی اصل در زمان محبوب استقلال بود و زمین را به پنجه و قانونگذاران – سپس و در حال حاضر — برای دیدن ادامه پنجه به عنوان مرد. اما حتی این ندارد درست است. آمار به ما بگویید که زنان را تشکیل می دهند حدود 65 درصد از تمام کارگران کشاورزی اما تنها 14 درصد از تمام عملیاتی زمینداری.

علاوه بر این بسیاری استدلال می کنند که چون دختران حرکت به روستاهای دیگر بعد از ازدواج اجازه می دهد آنها را به ارث می برند پدر و مادر خود را زمین منجر به تکه تکه شدن زمین های کشاورزی است. اما چنین نگرانی نیست مطرح شده در مورد پسران که مهاجرت به مناطق شهری و یا به کشورهای دیگر است. این استانداردهای دوگانه ناشی از مردسالاری. افراد مسئول برای ساخت و اجرای این قوانین اغلب حمل این تعصبات.

می تواند شما استادانه درست شده در رویه مربوط به زنان ثبت نام زمین های کشاورزی حتی در جایی که این مجاز است ؟

در بسیاری از مکان ها که در آن دختران می تواند به ارث می برند زمین های کشاورزی طبق قانون نام آنها هنوز وارد این پرونده به دلیل این مسئول درآمد مقامات تعصبات. این تعصب است که بافته شده و به بافت اجتماعی و دختران در حال انتظار نمی رود که به ادعای خود به اشتراک بگذارید. آنها موضوع را به واکنش شدید و ostracisation اگر آنها را انتخاب کنید به دفاع از ادعای خود را هر چند بسیاری از زنان و دختران خود را نمی دانم که آنها می توانند به ارث می برند و خود را زمین.

چگونه ما در اطراف مردسالار طرز فکر است که جلوگیری از مساوی ارث زمین های کشاورزی ؟

اولین و مهمترین نیاز ما به رسمیت شناختن زنان به عنوان افراد مستقل در کلام قانون و همچنین در روح. امروز بسیاری از قوانین زمین عبور نمی کند آزمون برابری جنسیتی. وجود دارد نیاز به بررسی تمام قوانین زمین با جنس لنز و شناسایی مناطق که در آن وجود دارد یا به صورت آشکار و یا پنهان تبعیض علیه زنان است. این incongruences در مقررات ارث در قوانین ایالتی نیاز به خطاب متحده است.

حقوقی مشروعیت باید در اصل باید همراه با تلاش برای ایجاد مشروعیت اجتماعی از زنان ادعا می کند. تلاش های هماهنگ هستند و نیاز به تغییر نگرش پدرسالارانه و هنجارهای جنسیتی مطرح شده توسط مقامات دولت منتخب رهبران و دیگر رهبران فکری در فضای مدنی.

می تواند شما را به ما نمونه هایی از چگونگی برابر ارث به زمین های کشاورزی کمک کرده است ؟

در جهان امروز زمین یکی از مهم ترین دارایی های مولد و ارث مرکزی راه خود را به آن. مالکیت زمین های کشاورزی را تقویت می کند یک زن هویت به عنوان یک فرد و به او قدرت لازم را برای ورزش خود آژانس است. زمین های کشاورزی را افزایش می دهد به طور خاص او را دید و به رسمیت شناختن به عنوان یک کشاورز که در اصل به معنی افزایش گنجاندن در کل کشاورزی در زنجیره ارزش. آن را افزایش می دهد دسترسی به ویژگی های دانش, برنامه های دولت نهادی اعتباری کشاورزی ورودی و بازار ارتباطات و دارای قدرت برای اخلال در چرخه فقر و محرومیت.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>