‘ما سعی کرده اند به حذف مقررات و سیاست های پس زمینه در حکومت J&K … militancy است به آرامی پیتر کردن’

Girish Chandra Murmu به عنوان ستوان اول فرماندار جامو و کشمیر پس از آن از دست داده وضعیت منحصر به فرد خود را بر اساس ماده 370 منصوب شد، دو طبقه و جمع و جور به یک خاک اتحادیه. در حاليکه او نبايد به Nalin Mehta نزديکي مي کشيد تجربه هايش را با نلين مهتا و سانجيو راتنا سينگ در مي گذاشت

شما می توانید برخی از نقاط عطف مهمی که در یک سال گذشته به دست آمده است لیست?

از 2300 پروژه لنگو، دولت 606 پروژه را به اتمام و استراحت در حال پیشرفت است. در بسته توسعه نخست وزیر که در سال ۲۰۱۵ اعلام شد، تنها ۷ پروژه با ۲۷٪ هزینه از کل تخصیص تکمیل شد. اما در یک سال گذشته یا بیشتر، ما موفق به تکمیل 10 نفر دیگر از آنها و تقریبا 50٪ هزینه خارج از تخصیص کل. یکی دیگر از برنامه های منحصر به فرد بود ‘بازگشت به روستا’ که در آن تمام افسران، از بالا به پایین، در روستاها اردو زدند تا با روستاییان مانند گرم سبها، جایی که مشارکت عمومی زیادی وجود داشت، ارتباط برقرار کنند.

دولت وعده داده بود 50،000 شغل به مردم در اینجا. چگونه این هدف قرار است به دست آورد؟

ما اخیرا ً یک درایو استخدام برای ده هزار شغل آغاز کرده و ۲۰ ۰۰۰ تا ۳۰ هزار شغل دیگر در حال صف شدن هستند. ما در حال صحبت کردن با بخش خصوصی و همچنین به ترویج فعالیت های سرمایه گذاری است که خود اشتغال و شغل نیز فراهم خواهد کرد. ما شغل های آگهی های عادی حدود 30000 معلم را اخیرا ً منظم کرده است. فرایند استخدام شده است جریان، سیستممند و شفاف ساخته شده است. ما همچنین سیاست رزرو را برای شامل کسانی که قبلا محروم بودند، ساده کرده ایم.

در مورد گردشگری و وضعیت اقتصاد کلی چطور؟

تا حدي به دليل همه گیر شدن اختلال يوجود داشته صنعت گردشگری تحت تاثیر قرار گرفته است. ما اجازه نداده بوديم تا مارنات يترا و ماتا وايشنو ديوي ياترا اما ما تلاش کرده اند تا آنها را با ارائه نوعی مشوق تحت طرح های مختلف نگه دارید. در حال حاضر هنجارهای آرام برای رزرو هتل، حمل و نقل و غیره بنابراین من امیدوارم که این تلاش یکپارچه آنها را کمک کند.

ما می خواستیم یک اجلاس سرمایه گذاری در اینجا برگزار کنیم. برای آن ما در سراسر کشور بسیاری از نمایش های جاده ای برگزار شد ، و امضا وزارت اطلاعات و تلویزیون به ارزش تومان 20،000 کرور. ما می خواستیم که اجلاس را در ماه مه برگزار کنیم اما متاسفانه باید آن را به تعویق می انداختیم. ما 14 سیاست تشویقی مختلف برای صنایع و بخش های مختلف تدوین کرده بودیم. برای این کار ما نزدیک به 6000 هکتار زمین را شناسایی کرده بودیم که می خواستیم به شهرک های صنعتی کوچک، IT و مناطق فرآوری مواد غذایی توسعه داده شود و برخی دیگر از فعالیت های سرمایه گذاری نیز برنامه ریزی شده بود.

برخی از فعالیت های تروریستی نظارت بر وب سایت ها نشان می دهد هیچ اجازه ای وجود دارد تا.

فکر کنم اين درست نيست من می گم که تروریسم و میلیتانسی قطعا تحت کنترل در آورده شده است. نیروهای امنیتی ما با موفقیت های زیادی در خنثی سازی شبه نظامی ها ملاقات کرده اند. بسیاری از جوانان گمراه که به تازگی به این نوع فعالیت ها ملحق شده اند نیز تسلیم شده اند. جذب طبیعی که در سطح محلی برای چنین فعالیت هایی اتفاق می افتد حداقل نصف شده است. ما روش ی چند کاره ای را اتخاذ کرده ایم. ما یک دولت شفاف و بدون فساد فراهم کرده است که باعث می شود جوانان متوجه شوند که آنها عدالت و آینده روشنی خواهند داشت. تا حدي اين و تا حدي به دليل سطح پايين نفوذ و قانون استوار و نظم و وضعيت نظم، ميليتانسي به آهستگي در حال پيتر کردن است.

*فعالیت سیاسی چه زمانی از سر گرفته خواهد شد و چه زمانی حرکت به سوی بی مرکزی را می بینیم؟

فعالیت های زیادی در سطح مردم در حال اتفاق است. سیستم پانچایاتای راج اینجا خیلی پر جنب و جوش نبود. اما در سال ۲۰۱۸، تعداد بی سابقه ای از نزدیک به ۹۰٪ رای دهندگان در بسیاری از جاها وجود داشت. تقریباً ۷۰۰۰ پنچ، ۴۵۰۰ سارپانچ، ۲۸۵ رئیس توسعه بلوک انتخاب شدند. ما شروع به توانمند کردن آنها کردیم. مسائل زیادی مثل هیچ توان مالی، هیچ هیئت قدرت و غیره وجود داشت. ما به آنها اهمیت در ترتیب اولویت پروتکل به طوری که آنها احساس می کنند آنها بخشی از دولت و نمایندگان مردم است. ما هنوز قوه ی قضاییه نداریم پس طبیعی است که فعالیت سیاسی کمتری داشته باشد. مردم اینجا همکاری و طبیعت خوب و من فکر می کنم آنها را دیدن چیزهایی حرکت در یک مسیر مثبت و آنها با آن در حال حاضر.

چه آینده ای برای کشمیری به طور متوسط از نظر اقتصاد، آموزش و سیاست نگه دارید؟

آينده روشن است. ما سعی کرده اند به حذف مقررات و سیاست های پس روی در حکومت. ما یک سیستم شفاف ساخته شده است که فرصت برابر فراهم می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im