جنگ در لیبی است ؟ چرا دو متحدین آمریکا در یک دوره برخورد.

ترکیه و مصر که رهبران مستبد نسبتا روابط گرم با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد تبدیل به یک جنگ که نه واقعا می خواهد در لیبی. ناظران می گویند هر طرف امیدوار است دیگر پشت کردن اما که یک دیپلماتیک خالی سمت چپ توسط یک پریشان ایالات متحده و تقسیم اروپا اجازه داده است اقتصادی ترکیه تحصیل و امنیت مصر ترس به جای رقبای منطقه ای در برخورد مسیرهای.

به جای تمرکز بر حل مسالمت آمیز ایالات متحده مصرف شده است با روسیه و از سرگیری تولید نفت و گاز در لیبی. پنتاگون شده است آوازی در هفته های اخیر بیش از دخالت مسکو که قرار داده مزدوران در لیبی و این ترس با هدف ایجاد یک پایگاه نیروی دریایی مدیترانه.

“دلیل اصلی این است که دولت ایالات متحده است که حتی توجه در همه است چرا که از زاویه و حتی است که آنها را متقاعد به واقعی تلاش های دیپلماتیک به پل شکاف بین ترکیه و مصر و امارات متحده عربی می گوید:” بن فیشمن در موسسه واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک. “آنچه که در عمل به معنی این است که متاسفانه کسانی که احزاب و محلی خود را وابسته به انجام آنچه آنها می خواهند بر روی زمین است.”

عمان, اردن

ایالات متحده با توجه به زیرفشار از لیبی تهدید جنگ بین دو تا از واشنگتن دیرین متحدان منطقه ای و شرکای نظامی در حال افزایش است در تقسیم شمال کشور آفریقایی است.

ترکیه و مصر که رهبران مستبد نسبتا روابط گرم با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اما مدت طولانی است که در مخالفت با به پایان می رسد از یک مسابقه برای نفوذ در منطقه در حال ضرب و شتم طبل جنگ و نقاشی خط در شن و ماسه خود را برای حمایت از رقیب دولت و شبه نظامیان در لیبی.

ناظران و مقامات سابق می گویند هر طرف امیدوار است دیگر پشت کردن اما که یک دیپلماتیک خالی سمت چپ توسط یک پریشان یا خراب ایالات متحده و تقسیم اروپا اجازه داده است اقتصادی ترکیه تحصیل و امنیت مصر ترس به جای رقبا در برخورد مسیرهای.

و غربی, تلاش های دیپلماتیک مورد نیاز است تحلیلگران می گویند برای رسیدن به یک تفاهم بین آنکارا و قاهره است که خنثی کردن بحران و منجر به آتش بس در زمین در لیبی.

تنش افزایش یافته است پس ترکی-حمایت نیروهای لیبی در سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی یا GNA, دفع مصر حمایت warlord, فیلد مارشال خلیفه Haftar و خودخوانده لیبی ارتش ملی از پایتخت طرابلس در ماه ژوئن پایان yearlong محاصره.

تحلیلگران می گویند شکست بازی تعویض شد. در یک ماده از ماه ترکیه به معکوس پیشرفت است که به طور کلی Haftar و خود را حامیان و مصر و امارات متحده عربی و فرانسه ساخته شده بود در پنج سال.

خط قرمز

در دو هفته گذشته آنکارا را رد کرد پیشنهاد مصر برای آتش بس تحت فشار قرار دادند و بیشتر در خارج از طرابلس را به تصرف airbases و نقاط استراتژیک به عنوان بخشی از یک حرکت به مرکزی لیبی جرقه آلارم در قاهره.

کارن نوریس/کارکنان

در یک سخنرانی تلویزیونی در یک هوایی در نزدیکی مصر-لیبی مرز اواخر ماه گذشته رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی هشدار داد که مرکزی لیبی در شهر سرت بود یک “خط قرمز” است و هر گونه تهدید به 690 مایل مصر-لیبی مرز را در “مداخله مستقیم” در لیبی است.

“آماده برای انجام هر ماموریت در اینجا در داخل مرزهای ما و یا در صورت لزوم در خارج از مرزهای ما” رئیس جمهور السیسی گفت: مصر خلبانان و کماندوها در پایه.

در سال های اخیر ارتش مصر به معروف حاضر تعهدات فراتر از مرزها رد تماس با متحدان خود برای شرکت در درگیری ها در سوریه و یا یمن و یا در حملات هوایی علیه دولت اسلامی (داعش) در عراق است. در عین حال مصر می گویند لیبی متفاوت است.

اگر چه ترکیه را رد کرده و هشدارهای ناظران می گویند که جامعه بین المللی باید به طور جدی یک تهدید است که به دور از بیکار.

“منطقی مصر نمی خواهند به دخالت اما مصر ممکن است به زودی قرار داده و در یک محل که در آن نمی توانیم نه به مداخله می گوید:” محمد Eljarh یک لیبی تحلیلگر.

به عنوان بخشی از آن در حال انجام صابر-تند مصر برگزار تعجب دریل در مرز لیبی روز شنبه استقرار آن نیروی هوایی و زمینی ارتش در چه نظامی به عنوان “آموزش به صورت مزدوران نامنظم ارتش و هدف خود را در باغ.”

دستاوردهای اقتصادی

ترکیه تصمیم به دخالت در طرابلس در ماه نوامبر گذشته برای نجات محاصره GNA در تعقیب هر دو از سیاسی فرصت و منافع اقتصادی است.

این GNA ائتلاف شامل اخوان المسلمین – که ایدئولوژیک عربستان به رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان حاکم حزب عدالت و توسعه و دیگر اسلامگرایان در آخرین بقایای جنبش های ترکیه سپری کرده است در دهه گذشته در تلاش برای سرپا نگه داشتن در سراسر جهان عرب است.

اسماعیل Zitouny/ایسنا

یک مرد و فرزندان او منتقل نابود مبارزه با وسیله نقلیه متعلق به شرق نیروهای به رهبری خلیفه Haftar در غريان, جنوب طرابلس, لیبی, 27 ژوئن 2019.

در لیبی و ترکیه نیز می بیند به عنوان یک اقتصادی جای پایی در شمال آفریقا است که می تواند اجازه می دهد آن را به گسترش نفوذ خود در این قاره است.

اما لیبی ناظران می گویند آن جایزه اصلی یک مرز دریایی توافق امضا شده با GNA است که به ترکیه حقوق منحصر به فرد برای اکتشاف نفت و گاز در سواحل لیبی.

تحلیلگران می گویند که ترکیه به دنبال گسترش نفوذ خود در لیبی به شرق دور به عنوان ممکن است به یک موقعیت قوی تری احتمالی در مذاکرات است. با وجود شکست در طرابلس عمومی Haftar نیروهای هنوز هم حفظ 90 درصد از نفت و گاز در جنوب لیبی و اکثریت این کشور.

با آنکارا داشتن سرمایه گذاری, گنج, سربازان و تجهیزات نظامی برای حمایت از GNA آن آرزوها برای تحمیل نظر خود بر رقیب دولت در شرق به منظور حفظ منافع خود است. آن معتقد است این مسیر اجرا می شود از طریق سرت.

“با وجود پیروزی نظامی این GNA و ترکیه متوجه است که خود مذاکره ایستاده است هنوز هم ضعیف است. آنها می خواهند به تشدید برای تست همه را حل و فصل کنید و ببینید که آیا این خطوط قرمز واقعی هستند می گوید:” آقای Eljarh.

تهدیدات امنیتی

برای مصر حضور ترکیه در خارج از طرابلس نشان دهنده یک تهدید مستقیم به نظام و ملت است.

دشمنی بین مصر و ترکیه ناشی از آن به طور کلی Sisi 2013 سرنگونی اخوان المسلمین-حمایت رئیس جمهور محمد مرسی.

مصر و متحدان آن عربستان سعودی امارات متحده عربی و اردن کار کرده اند و برای هفت سال گذشته برای جلوگیری از ترکی و یا اسلامگرا جای پایی در جهان عرب ممنوعیت اخوان المسلمین به عنوان یک سازمان تروریستی در چند کشور.

ترکیه در همین حال اعلام کرده است Sisi دولت “نامشروع” و در ادامه به بندر اخوان تبعیدیان و مصر در مخالفت با آمار و ارقام.

نگرانی وجود دارد در قاهره که دائم ترکیه و حضور در لیبی منجر به اخوان المسلمین توپی که از فعالان و گروه ها کار می کنند برای تضعیف آقای Sisi دولت است.

اما وجود دارد یک مقدار عمیق تر و فوری تر ترس در مصر: جهادی اعلام کرد.

پس از سال 2011 لیبی انقلاب یک جریان اسلامگرا بین شرق لیبی و متخلخل غربی کویر مصر منجر به یک سری از حملات تروریستی در خاک مصر.

قاهره بی میلی حمایت کلی Haftar و نوپای نیروها در سال 2014 به امن لیبی طرف مرز.

با پنهان مصر پشتیبانی از بیش از چهار سال گذشته به طور کلی Haftar و نیروهای خود را پاک شرقی منطقه از شبه نظامیان اعم از القاعده به داعش مجبور به بازماندگان دوباره در بیابان های مرکزی و جنوبی لیبی و مصر 500 مایل گسترده بافر.

قاهره در حال حاضر نگران است که باید ترکی-حمایت نیروهای دست آوردن جای پایی در مرکز لیبی و یا بیشتر در شرق شبه نظامیان داعش و مبارزان را تشویق به دوباره سر به سوی مصر است.

محمد عبد ال Ghany/رویترز/فایل

نمایندگان دائم اتحادیه عرب شرکت در یک جلسه اضطراری برای بحث در مورد ترکیه برنامه ای برای ارسال نیروهای نظامی به لیبی در لیگ دفتر مرکزی آن در قاهره Dec. 31, 2019.

“مصر نگرانی های امنیتی با لیبی مشروع هستند; آن بسیار طولانی مرزی با لیبی و در چند سال گذشته ما شاهد عواقب ناشی از آن فضا که به طور کامل تحت کنترل” می گوید: H. A. Hellyer یک قاهره بر اساس تحلیلگر سیاسی در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی.

“با آنکارا تردید نسبت به دولت مصر و حمایت از نیروهای مخالف آن است که تعجب آور است که [قاهره] نمی خواهد با تکیه بر ترکیه برای برگزاری گروه های شبه نظامی از عبور از مرز.”

برای جلوگیری از چنین یک سناریو مصر در حال بررسی گزینه ها از جمله حملات هوایی برای حمایت از کلی Haftar را نیروهای تربیت لیبی قبیله ای و محدود زمین تاخت و تاز به منظور دفع هر گونه ترکی-GNA پیشبرد عرب منابع رسمی می گویند.

امریکا از دست رفته

به جای تمرکز بر حل مسالمت آمیز ایالات متحده مصرف شده است با روسیه و از سرگیری تولید نفت و گاز در لیبی.

پنتاگون شده است آوازی در هفته های اخیر بیش از دخالت روسیه که قرار داده مزدوران در لیبی و این ترس با هدف ایجاد یک پایگاه دریایی در نزدیکی سرت به مسکو دیگر جای پایی در دریای مدیترانه است.

هنوز هیچ دیپلماتیک فشار ساخته شده برای امریکا و متحدان خود پروکسی برای پایان دادن به خصومت.

“دلیل اصلی این است که دولت ایالات متحده است که حتی توجه در همه است چرا که از زاویه و حتی است که آنها را متقاعد به واقعی تلاش های دیپلماتیک به پل شکاف بین ترکیه و مصر و امارات متحده عربی می گوید:” بن فیشمن ارشد همکار در موسسه واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک و مدیر لیبی در شورای امنیت ملی در دولت اوباما.

“آنچه که در عمل به معنی این است که متاسفانه کسانی که احزاب و محلی خود را وابسته به انجام آنچه آنها می خواهند بر روی زمین است.”

با وجود مباهات روابط نزدیک و به طور منظم تلفن تماس با آقای اردوغان و آقای السیسی رئیس جمهور تهمت است و در عین حال برای استفاده از این روابط به تماس برای آتش بس. عربی و منابع غربی می گویند کسانی که مکالمات تلفنی ترک هر دو طرف اعتقاد واشنگتن پشتیبانی خود را از مواضع متناقض.

“کاخ سفید است که هرگز خواهد بود علاقه مند در لیبی در سال انتخابات و این مشکل منحصر به فرد که نزدیک ترین متحدان خود در منطقه به این ریاست در حال مبارزه با یکدیگر در لیبی می گوید:” Tarek Megerisi لیبی متخصص و سیاست های همکار در شورای اروپا در روابط خارجی.

“ترس که مغلوب ساختن پیشی جستن ممکن است از دست دادن انتخابات و ممکن است ما بازگشت به حالت عادی آمریکایی سیاست و حتی ممکن است تشویق امارات متحده عربی و مصر به مشت خود را در قبل از زنگ,” او می گوید. “ما ممکن است بسیاری از escalations قبل از ماه نوامبر است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>