مدیر عامل فولکس واگن می دهد تا نقش دوگانه به عنوان رئیس همنام با نام تجاری

مدیر عامل فولکس واگن هربرت Diess نشان داده شده در یک کارخانه بازگشایی در ولفسبورگ آلمان در مارس 27 مواجه شده است و نصب, انتقاد از رهبران کارگری.

عکس: Krisztian Bocsi/مهر نیوز

برلین— فولکس واگن AG این است که تقسیمات جدید مدیریت را به اسم خود نام تجاری VW در پاسخ به botched راه اندازی از آخرین گلف شرکت پرفروش و ماندگار مشکلات آماده جدید تمام برقی ID-3 مجموعه به فروش این تابستان.

این شرکت روز دوشنبه گفت که هربرت Diess مدیر عامل شرکت فولکس واگن شرکت که شامل VW آئودی, پورشه, لامبورگینی و بنتلی مارک بدهد تا نقش خود را به عنوان رئیس VW نام تجاری. Ralf Brandstätter در حال حاضر شماره 2 در VW نام تجاری بخش تبدیل خواهد شد مدیر عامل بخش در تاریخ 1 ژوئیه در حالی که آقای Diess را به تمرکز بر روی فرمان ،

آقای Diess سابق BMW AG اجرایی که پیوست VW در سال 2015 و شد مدیر کل شرکت فولکس واگن در سال 2018 علاوه بر نقش خود به عنوان مدیر عامل با نام تجاری “در حال حاضر آزادی بیشتری برای وظایف خود را به عنوان رئیس” فولکس واگن در بیانیه ای گفت.

این حرکت که می تواند تضعیف آقای Diess نفوذ در طول روز به عملیات روز از فولکس واگن بزرگترین واحد بخش می آید پس از او مواجه نصب, انتقاد از رهبران کارگری که 10 نفر در 20 فرد مدیره در هفته های اخیر.

آقای Diess کار به عنوان مدیر عامل به نظر نمی رسد به تهدید شود اما مردم آشنا با این وضعیت گفت که او نیاز به بهبود سرد خود را در رابطه با این شرکت بالای رهبران کارگری و رفع مشکلات که دامنگیر راه اندازی این شرکت دو تا از مهم ترین محصولات.

“Diess هنوز هم لذت می برد جامد حمایت از سهامداران نمایندگان در هیئت مدیره, اما او نیاز به دریافت VW مشکلات تحت کنترل” یکی از مردم گفت.

آقای Diess به دنبال کاهش هزینه های تهاجمی در این شرکت در حالی که همچنین ساخت یک شرط بندی بزرگ در وسایل نقلیه الکتریکی در تلاش برای بازسازی این گروه—که برندهای فولکس واگن و پورشه و آئودی Skoda صندلی لامبورگینی و بنتلی—به جهان پیشرو ساز کامل برق اتومبیل سبقت تازه بدوران رسیده تسلا Inc.

او عامل شده است در یک محیط. تقاضای جهانی برای اتومبیل های غوطه ور در سال گذشته و آمار بود دوباره پس از شروع بیماری همه گیر کوروناویروس که همچنین مختل زنجیره تامین وادار کردن این شرکت به گیاهان خود را برای هفته ها.

هفته گذشته در آلمان به تصویب رسید یک غول €130 میلیارد بسته محرک اما نمی تایید نقدی-برای-clunker انگیزه ای برای تشویق به خرید از احتراق موتور وسایل نقلیه—یک لابی افتضاح برای یک بار با نفوذ صنعت بوده و تقاضاهای مصرانه برای اندازه گیری.

فولکس واگن نیز با تلاش هر دو آن آینده ID-3 و هشتمین نسل از گلف. اتومبیل را تجربه کرده اند اشکالات در به طور فزاینده پیچیده نرم افزار تأمین انرژی وسایل نقلیه با advanced driver-assistance ویژگی های متصل به اینترنت است.

گلف نیز دیده می شود ضعیف فروش و برخی از ID-3 پایه ویژگی های نرم افزار هنوز هم کار نمی کند و باعث نگرانی در میان فولکس واگن سهامداران ارشد و رهبران کارگری که شکست این شرکت دو محصول مهم راه اندازی می تواند آمار سود و منجر به از دست دادن شغل.

علاوه بر ویژگی های snafus فولکس واگن تصویر رنج می برد پس از آن به تازگی منتشر شده شرم آور بازاریابی ویدئویی در رسانه های اجتماعی با هدف تقویت گلف, فروش, بالا بردن سوال در مورد مديران قضاوت.

این فیلم کوتاه نشان دادن یک غول سفید دست هل دادن کنار یک شخصیت اجازه دهید به یک درایو گلف از طریق قاب کشیده شده انتقاد از نژادپرستی و این شرکت را مجبور به عذرخواهی و عقب نشینی آگهی.

فولکس واگن به بخش پذیرش در حال بررسی این حادثه است که انتظار می رود مورد بحث در جلسه هیئت مدیره زیر نظر آقای Diess رهبری در روز سه شنبه مردم آشنا با این وضعیت گفت.

این گلوله برفی کردن از ویژگی های مشکلات و آسیب های اعتباری رو این شرکت در هفته های اخیر مشتعل قیام از رهبران کارگری که قرار دادن این موضوع در دستور کار جلسه مدیران در پایان ممکن است.

رویارویی در جلسه هیئت مدیره آمد و پس از شرکت در اتحادیه فروشگاه استوارت انتشار یک نامه سرگشاده در انتقاد آقای Diess و مدیریت این شرکت برای آنچه که آنها را دیدم به عنوان شکست خورده اندازی گلف و مشکلات با شرکت الکتریک خودرو توسعه است که آنان را تهدید شغل.

نوشتن به ویلیام بوستون در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>