ابراز ‘همبستگی’ علیه نژادپرستی اعراب در معرض معضل در خانه

جهان عرب را تجربه کرده تهاجم استعمار و ظلم و ستم. در عین حال پس از جورج فلوید به قتل رسیده است آگاهی رو به رشد است که این منطقه مصون است به colorism و نژاد پرستی. بحث اینجا بود که لگد کردن نه با خشونت پلیس اما تن-ناشنوا تلاش برای ابراز “همبستگی” با موضوع زندگی جنبش است که باید تقویت کلیشه های نژادی.

فقط در یک مثال الجزایر خواننده ارسال شده یک عکس از خودش در تکمیل blackface کلمه “همبستگی” نوشته شده است در سراسر. نتیجه این شده است یک واکنش در رسانه های اجتماعی. “مردم بیش از حد نیست این “همبستگی” می گوید: “مریم ابو خالد سیاه فلسطینی بازیگر در یک ویدئو ویروسی دیده می شود بیش از 2 میلیون نفر “از آنجا که خود را نژاد پرستی.”

تغییر در نگرش است به آرامی در حال شکل گرفتن. پس از 13 سال مبارزه در برابر نهادی نابرابری آفریقایی عراقی ها یک اقلیت از 500,000, در نهایت دریافت توجه رسانه ها به علت خود با رسم تشابه بین قتل آقای فلوید و 2013 ترور خود را رهبر جامعه در زادگاه خود از بصره.

تونس مراکز و لباس خطوط کاهش یافته عربی مدل ها و ستاره هایی که اخیرا استفاده شده blackface. یوسف فهیم, یک, عرب, منتقد فیلم می گوید وجود دارد “آگاهی رو به رشد است که این درست نیست.”

عمان, اردن

ضیایی ساعت تظاهرات در مینیاپولیس خشم بر روی تلفن همراه خود را و سر خود را تکان در حیرت.

“در اینجا آنها می گویند “ما نمی نژادپرستانه’ است که ما همه اعراب و مسلمانان تا زمانی که آنها را ببینید من پوست می گوید:” پناهنده سودانی در عمان, اردن. “سپس آنها با من تماس ‘،'”

“فقط به عنوان یک بیداری در آمریکا در آن زمان برای جامعه ما را از خواب بیدار.”

این تظاهرات پس از پلیس با قتل جورج فلوید است که در حال تغییر برداشت در ایالات متحده نیز موجب رشد آگاهی که حتی در اینجا – در منطقه ای که دارای تجربه تهاجم استعمار و ظلم و جنگ وجود دارد که لازم است برای آمدن به شرایط با گذشته خود از colorism و نژاد پرستی.

در عین حال این بحث رو به رشد در جهان عرب در مورد نگرش مسابقه بود لگد کردن نه با خشونت پلیس و یا در طول تاریخ آلوده مجسمه اما توسط ham-fisted و تن-ناشنوا تلاش برای ابراز “همبستگی” با موضوع زندگی جنبش است.

در هفته های اخیر, چندین, عرب, ستاره های خوانندگان و بازیگران موجب واکنش ارسال آنلاین اظهارات که ذاتا تقویت کلیشه های نژادی.

یکی الجزایر خواننده ارسال شده یک عکس از خودش در تکمیل blackface کلمه “همبستگی” نوشته شده است در سراسر و جمله: “فقط به این دلیل که ما در خارج معنا نیست که ما در داخل است.”

لبنان و بازیگر نوشته شده دیجیتالی تغییر عکس از خودش در blackface با یک آفریقایی گفت: “من آرزو می کنم من سیاه بود” در حالی که رسانه های دیگر ستاره تقبیح خشونت علیه آمریکایی های سیاه و سفید در حالی که ابراز گاه به گاه colorism و نژاد پرستی مانند “این تقصیر آنها نیست که راه خدا آنها را ساخته است.”

“مردم بیش از حد نیست این ‘همبستگی'” مریم ابو خالد سیاه فلسطینی بازیگر می گوید: در یک ویدئو ویروسی دیده می شود بیش از 2 میلیون نفر “از آنجا که خود را نژاد پرستی.”

تاریخچه

تحلیلگران می گویند بخشی از جهان عرب مبارزه به اذعان نابرابری نژادی و نژاد پرستی و فرهنگ colorism ناشی از امتناع از قبول مبهم تاریخ با جمعیت.

“جورج فلوید تظاهرات را باز کرده اند یک فرصت برای ما, اما ما هنوز هم زندگی در جوامع است که در مورد انکار وجود ما می گوید:” Ahmed Ksiksi سیاه تونس فعال که منجر جمعی خواستار حقوق سیاه تونس حدود 10% تا 15% از جمعیت کشور.

با جهان عرب اقدام به عنوان یک پیوند بین آفریقا و آسیا و اروپا وجود دارد طیف وسیعی از رنگ پوست در میان اعراب – سفید, زیتون, قهوهای مایل به زرد و قهوه ای و سیاه و سفید – گاهی اوقات در همان قبیله.

اما مدت طولانی است که تعصب به رنگ سفید یا عادلانه بازیگران, مدل های و پتانسیل عروس و دامادی و ذاتی تعصب در برابر اعراب با ریشه در آفریقا – یک colorism فعالان می گویند ریشه در برده داری.

از نهم تا 19 قرن بازرگانان عرب و حاکمان نقش مهمی در ترانس صحرا تجارت برده و اقیانوس هند برده و تجارت با تجار فروش آفریقای سیاه یا به غرب و یا به عنوان کارگران و کارمندان در خلیج فارس و در شهرهای عربی.

در علاوه بر این به کارگیری قراردادی بندگان و بردگان جهان عرب جذب یک مهاجرت از کارگران تجار و معامله گران از مدرن روز زنگبار, اتیوپی و اریتره. سیاه اعراب از سودان نیز حل و فصل دائمی جوامع در جهان عرب و ایران.

عثمانی و فرانسوی و انگلیسی استعماری قدرت های محروم این جوامع از دریافت خدمات و پر کردن موقعیت از قدرت است.

توسط قرن 20 پست-استقلال ناسیونالیست عرب رهبران مشتاق به تصویر کشیدن “مدینه فاضله” از ایالات کشور papered بیش از به حاشیه رانده شده و فقیر جوامع سیاه حذف آنها را از کشور خود در گذشته و حال.

حسن عاطف/رویترز/فایل

آفریقایی عراقیها جشن در بصره عراق در ماه دسامبر سال 2008 پس از خود را رایگان عراق حرکت مورد تایید قرار گرفت به عنوان یک حزب سیاسی به اجرا در انتخابات محلی است. با الهام از باراک اوباما در انتخابات ایالات متحده, افریقایی, عراقی ها به دنبال برای پایان دادن به آنچه به آنها تماس بگیرید قرن ها تبعیض به خاطر خود برده و نسب.

فعالان امروز نقطه به نقطه مزمن نابرابری در دسترسی به آموزش و اشتغال و مسکن و چرخه فقر کشش قرن. بدتر نمایندگی; اکثر کشورهای عربی هنوز به انتصاب یک وزیر دولت.

“دیکتاتورها پاک ما ساخته شده و ما نامرئی جلوگیری از ما حتی از صحبت کردن و یا ظاهر شدن در مکان های عمومی می گوید:” خانم Ksiksi.

“در این روز ما نمی دانیم که چگونه بسیاری از سیاه تونس وجود داشته باشد در تونس. تا زمانی که ما بپذیریم و در آغوش سیاه جوامع ما یک راه طولانی از کار به سمت برابری.”

رسانه های لنز

بحث بر سر نژاد باز کرده است آنچه شهروندان عرب و فعالان خواستار دیر بحث سیاه و سفید از مردم را نمایندگی و یا عدم آن در رسانه های عربی.

استفاده از blackface در تلویزیون و در فیلم به موجب یک واکنش در رسانه های اجتماعی با شهروندان تماس نفاق از بازیگران و فیلمسازان و اعلام همبستگی برای زندگی ماده در امریکا در حالی که با پوشیدن blackface در خانه.

“مردم شروع به تبدیل شدن به آگاه که blackface یک مشکل است که می رود فراتر از تخصیص بودجه فرهنگی یا exoticizing; این یک پیام است که ما را بر مردم سیاه و درک ما سیاه و زشت می گوید:” یوسف فهیم, یک, عرب, منتقد فیلم و نویسنده است. در چند روز گذشته او می گوید:, شده است وجود دارد “آگاهی رو به رشد است که این درست نیست.”

مردم شده اند reposting کلیپ از مصر و خلیج فارس در تلویزیون و کمدین decked در blackface تمسخر سودان و آفریقای اقدام تنبل, گنگ, داد و بیداد کن و حتی “بدوی” – برخی از صحنه های به عنوان اخیر به عنوان 2019.

در همین حال فعالان سیاسی در مصر و تونس و الجزایر و در جای دیگر اشاره به عدم سیاه, رسانه های, مجریان, مجریان, تلویزیون, میزبان, و مصاحبه شوندگان در امواج رادیو و تلویزیون.

“مشکل این است که نه فقط ارائه اطلاعات نادرست در تلویزیون و فیلم; آن است از فقدان کامل از نمایندگی. آفریقایی و سیاه پوستان در حال حاضر در صفحه نمایش می گوید:” آقای فهیم. “در بسیاری از موارد آنها به سادگی وجود ندارد.”

تعداد کلمات

سیاه و سفید زندگی مهم جنبش نیز موجب آنلاین بحث بر سر استفاده از عربی معادل N-word در مکالمات روزمره و حتی در روزنامه ها و همچنین استفاده گاه به گاه از عابد ،

طوفان گسترش دسر منو.

حتی به عنوان شرکت های آمریکایی داد نژادی نسبت به نام های تجاری یک فرهنگ جنگ به فوران در جهان عرب بیش از Ras Al Abed – دور-شکلات تحت پوشش باد صبا شیرین مردمی در اردن و سوریه و لبنان و در میان فلسطینی ها که نام ترجمه را به عنوان “برده سر.”

فعالان حاضر شده اند ارسال عکس از Ras Al عابد بسته با یک لبخند شخصیت در کارتون blackface با خیره کننده دندان های سفید و چشم پوشیدن افریقایی garbs بیان کرد: “چگونه است که این نه نژادپرست هست؟”

در حال حاضر در اردن, یک شکلات شرکت کاهش یافته است نام بحث شیرین, ارسال “ما از شما شنیده ام!” در رسانه های اجتماعی در پاسخ به فعالان.

اما برخی از اعراب را تحت فشار قرار دادند پشت آنلاین و در broadsheets در برابر اتهام نژاد پرستی. این واژه ها استفاده می شود در بذله گویی آنها می گویند نه بخشی از یک نژادپرستی نظاممند و یا یک ایدئولوژی برتری نژادی.

“من می خواستم برای پاسخ به کسانی که می گویند ‘مریم شما نمی توانید مقایسه نژادپرستی در آمریکا به نژادپرستی در جهان عرب است. حداقل ما نمی کشتن “می گوید:” خانم ابو خالد سیاه فلسطینی بازیگر در یکی دیگر از ویدیو های ویروسی.

در یک نشاط تن او توصیف شنیدن مادران گفتن فرزندان خود “ترک بازی در آفتاب و یا دیگری به شما خواهد سوزاند و تبدیل شدن به مانند مریم” و شنا کردن در یک استخر در حالی که کاربران دیگر آشکارا بحث که آیا رنگ پوست او را “اجرا” در آب است.

“آیا شما می دانید که چیزهایی به شما می گویند ‘به عنوان یک شوخی می تواند شکستن روح فرد مقابل شما و شکستن اعتماد به نفس خود را?” خانم ابو خالد می گوید.

تغییر در نگرش

اما یک تغییر در بحث – و تغییر در نگرش ها است – به آرامی در حال شکل گرفتن.

تونس مراکز و لباس خطوط کاهش یافته عربی مدل ها و ستاره هایی که اخیرا استفاده شده blackface و فشار مبارزات همچنان مصر به انجام همان.

پس از 13 سال مبارزه در برابر نهادی نابرابری آفریقایی عراقی ها یک اقلیت از 500,000, در نهایت دریافت توجه رسانه ها به علت خود با رسم تشابه بین قتل آقای فلوید و 2013 ترور خود را رهبر جامعه جلال Diab در زادگاه خود از بصره.

تونس برگزار شد چندین تظاهرات در همبستگی با زندگی ماده برای جلب توجه به نژاد پرستی در تونس اعمال فشار دولت برای به اجرا درآوردن یک 2018 ضد تبعیض نژادی در قانون برای اولین بار در نوع خود در منطقه است.

“این یک فرصت برای قرار دادن مبارزه با نژاد پرستی در کانون توجه کرده است و ناراحت کننده مکالمه جوامع عرب شده اند اجتناب از دهه های گذشته می گوید:” خانم Ksiksi تونس فعال هستند.

“ما هنوز هم می توانید آموزش نسل جدید, راه های مختلف” خانم ابو خالد می گوید: در یک ویدیو. “ما می تواند توضیح دهد که افراد متفاوت با همه صداقت. … قلب کودکان خالص هستند بنابراین اجازه دهید آنها را چه حق از سن جوان است.”

ترجمه مقاله