ویرجین استرالیا به پرواز پس از Bain موافقت خود را با خرید شرکت هواپیمایی

ویرجین استرالیا پرواز از سیدنی در ماه مارس است.

عکس: لورن الیوت/ایسنا

سیدنی—ایالات متحده خصوصی-حقوق صاحبان سهام شرکت Bain Capital توافق برای خرید ورشکسته هواپیمایی ویرجین استرالیا Holdings Ltd. نمودار مربوط به آینده کمتر و کوچکتر هواپیما معکوس استراتژی های اتخاذ شده توسط حامل های دیگر از جمله در ایالات متحده آمریکا

Bain پشت سرگذاشته رقابت برای باکره از خصوصی-حقوق صاحبان سهام رقیب کوروش شرکای سرمایه که تا به حال حدود 35 درصد از استرالیا مسافرت داخلی در بازار قبل از زمین از هواپیما به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. این مسابقه نشان میدهد که چگونه نقد کردن سرمایه گذاران آماده هستند به شرط بندی در صنعت حمل و نقل هوایی را بازیابی حتی به عنوان مصرف کنندگان باقی می ماند و با احتیاط از پرواز و بسیاری از مرزهای ملی بماند بسته شده است.

بن گفت آن پشتیبانی ویرجین استرالیا اجرایی پل Scurrah موجود استراتژی که تا به حال تمرکز بر کارهای برش و مسیرهای دستیابی به سودآوری تا رمان coronavirus رسیده استرالیا.

در تلاش برای دفع عجز از پرداخت دیون در این سال ویرجین استرالیا معکوس در دوره های بین المللی استراتژی توسعه که آن را دیدم اضافه کردن مسیرهای به ایالات متحده آمریکا و ژاپن و جاهای دیگر. آقای Scurrah مجبور شد برای به تعویق انداختن برخی از پروازها به مقصد توکیو و اندونزی رفت و آمد مکرر جزیره بالی در ماه مارس یک ماه پس از حامل اوراق مسیرهای به هنگ کنگ.

در عوض شرکت هواپیمایی وارد داوطلبانه دولت در ماه آوریل یکی از بزرگ هواپیمایی به دنبال حفاظت از ورشکستگی به عنوان طرح میتوانست همه گیر جهانی سفر

حامل های جهانی از جمله خطوط هوایی کوانتاس Ltd. American Airlines Group , Inc. و هوایی فرانسه در حال معطل ماندن هواپیما برش شغل و تمرکز بر عملیات داخلی به عنوان مسافر ترافیک به شدت افت.

آمریکایی حامل تا کنون پارک شده تقریبا دو سوم از ناوگان خود و برای همیشه بازنشسته و برخی از بزرگترین هواپیما با Delta Air Lines , Inc. بازنشستگی خود را تمام ناوگان Boeing Co. 777 جت ادم تنومند و بدقواره. در استرالیا کوانتاس روز پنجشنبه گفت که آن را نمی خواهد پرواز هر یک از آن 12 A380 جت ادم تنومند و بدقواره “برای آینده قابل پیش بینی”—که نشان دهنده یک تکه بزرگ از خود باقی مانده عمر مفید—آن را به عنوان به دنبال 1.3 میلیارد دلار در سهام.

“ما باید موقعیت خودمان را برای چندین سال که در آن درآمد بسیار پایین تر خواهد بود. و این به معنای تبدیل شدن به یک کوچکتر هواپیمایی در کوتاه مدت” کوانتاس اجرایی آلن جویس گفت. “اکثر شرکت های هواپیمایی را برای بازسازی به منظور زنده ماندن, که همچنین بدان معنی است که آنها می آیند از طریق این لاغر و رقابتی تر است.”

Vaughan Strawbridge یکی از مدیران که منجر به فروش روند باکره, روز جمعه گفت که سهامداران در شرکت هواپیمایی از جمله هواپیمایی اتحاد, خطوط هوایی سنگاپور Ltd. چینی کنگلومرا HNA گروه شرکت ، و ریچارد برانسون, باکره, گروهی, بعید است برای دیدن هر گونه پول از فروش.

آن شناخته شده نیست چقدر در دسترس خواهد بود به طلبکاران آقای Strawbridge گفت که یک جلسه با آنها برگزار خواهد شد قبل از پایان ماه اوت.

Bain گفت: این امر recapitalize ویرجین استرالیا پس از آن می توانید برای زنده ماندن تا زمانی که تقاضا می گرداند. “پل و تیم خود را به انجام یک کار بزرگ مرور از طریق یک وضعیت دشوار است. ما حمایت خود را برنامه ریزی و سرمایه گذاری به آن را حتی بهتر است” گفت: Barnaby لیون رئیس Bain Capital را مضطرب و شرایط خاص کسب و کار در آسیا و اقیانوس آرام.

نرم کننده و تغذیه کننده نیست پاسخ به یک درخواست برای اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات مالی این معامله.

ویرجین استرالیا عمدتا در رقابت با کوانتاس در مسیرهای داخلی. هواپیمایی پرواز محلی و برنامه های وفاداری بودند moneymakers قبل از همه گیر اما این تلاش به نوبه خود سود خود در پروازهای بین المللی شده و از دست دادن خالص در آخرین آن مالی است.

تحلیلگران گفته اند که این شرکت هواپیمایی به احتمال زیاد موفق در استفاده از فرایند مدیریت برای کاهش بدهی ها و هزینه های پایین تر هر چند این ممکن است نیاز به پاره پشت آن بین المللی خدمات و اخراج کارکنان.

دولت استرالیا و تنظیم کننده بارها و بارها ابراز تمایل خود را برای کوانتاس تسلط به نگهداری در بررسی دوم داخلی حامل. هنوز هم دولت کاهش یافته است, باکره, درخواست برای $964 میلیون دلار کمک مالی به ماندن حلال.

خزانه دار استرالیا جاش Frydenberg در حال حاضر تایید فروش به Bain.

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8