خشونت در هند را تهدید می کند آن جاه طلبی های جهانی: NYT

تا زمانی که نخست وزیر نارندرا کمپین برای به تصویر کشیدن هند به عنوان یک افزایش قدرت به نظر می رسید تیک تاک همراه با وجود مشکلات در خانه.

بسیاری از جهان باقی مانده است آرام یا محتاط در ماه های اخیر به عنوان هند شروع به قفل کردن صدها نفر از سیاستمداران مخالف و فعالان بدون اتهام در سراسر کشور است. مدیران کسب و کار می گویند آنها هم از ترس به صحبت کردن در مورد کاستی ها در دولت استراتژی اقتصادی. مطبوعات, شکایت دولت از تهدید و ارعاب.

هنوز هم وجود دارد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در هفته گذشته استقبال مودی در دهلی نو که در آن خیابان بودند خال خال با پوستر اعلام “جهان قدیمی ترین دموکراسی در دیدار بزرگترین دموکراسی است.”

اما به عنوان رهبران جشن یکدیگر در هند سرمایه هندو اوباش آغاز شد و پس از رفتن مسلمان معترضان در محله فقط چند مایل دور در حالی که پلیس در نگاه و یا عضویت در. و آن کسانی که تصاویر — بازگشت از خشونت های فرقه ای در خیابان نمی گردد با دقت نشان می دهد بین المللی همکاری — که مجموعه ای از تن برای هند در صحنه جهانی در طول هفته گذشته.

روز چهارشنبه خانه آزادی یک حزبی دموکراسی حمایت سازمان پرچم هند به عنوان یک نگرانی عمده است.

“دولت هند قرار گرفته و آن ملی هندو دستور کار به یک سطح جدید با یک سری سیاست های” گروه گفت: “تهدید دموکراتیک آینده یک کشور طولانی دیده می شود به عنوان یک پتانسیل سنگر آزادی در آسیا و جهان است.”

در نادر حرکت کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر ثبت یک دادخواست در دادگاه عالی هند روز سه شنبه به چالش یک قانون تابعیت که منتقدان می گویند تبعیض علیه مسلمانان است. برخی از هند نزدیک ترین شرکای تجاری را آغاز کرده اند انتقاد درمان آن از مسلمانان و مهاجران با condemnations آینده در ایران از ایالات متحده, بنگلادش, و جاهای دیگر.

“اگر هند از دست می دهد که سکولار دموکراتیک هویت سپس آن را از دست می دهد و چه چیزی باعث آن متفاوت از کشورهای دیگر در آسیا است. همه ما در حال تماشای شورش در دهلی نو و نگرانی آنها در حال رفتن به پایین جاده خطرناک است که باعث می شود آن را سخت تر برای ما به یک مدافع قوی برای هند” گفت: Rep. امی Bera حزب دموکرات کالیفرنیا که طولانی ترین خدمت هندی آمریکایی در کنگره است.

Bera که به مدت طولانی لابی برای نزدیک تر روابط آمریکا با هند افزود: “اگر آنها می خواهند برای تبدیل شدن به یک قدرت جهانی خوب است که همراه با برخی از مسئولیت.”

اگر شده است وجود دارد هیچ نشانه ای در عین حال که درب در حال بسته شدن در سطح بین المللی خشونت در دهلی نو به وضوح افتتاح فصل جدید بین المللی بازجویی از مودی دستور کار و شاید از سرمایه گذاری در یک کشور امیدوار به نوبه خود آن را تضعیف اقتصاد در اطراف. از زمان ناآرامی را تهدید می کند هند یکی از بزرگترین درخواست های خود برای سرمایه گذاران و یا متحدان بالقوه: آن است که بزرگترین دموکراسی سکولار است.

در مکالمات خصوصی دیپلمات ها نگران هستند که حرف از آمدن مودی حاکم Bharatiya Janata Party ایجاد یک محیط است که می تواند منجر به خشونت بیشتر ، آنها اشاره می کنند که BJP عضو شده اند برچسب معترضان و مخالفان به عنوان حامیان تروریست ها بودند که با حمایت پاکستان. یک وزیر منجر جمعیت در شعارهای “شلیک خائن!”

یک منطقه که در آن مقامات بین المللی بر این باورند که هند ممکن است به خصوص صدمه زدن به خود است که در آن مبارزه به مسلم دائمی کرسی در شورای امنیت سازمان ملل همراه با دیگر قدرت هسته ای. صحبت به شرط ناشناس ماندن چند دیپلمات از جمله برخی از کشورهایی که علنا تحت فشار قرار دادند برای یک کرسی در شورای امنیت, می گویند که دولت خود را در حال حاضر تمایلی به فشار این موضوع پس از هند داخلی ناآرامی گذاشته لخت اثرات ناسیونالیسم هندو وجود دارد.

در اولین کمپین برای نخست وزیر در سال 2014 مودی عنوان هندو خود را در دستور کار. دوره اول مشخص شده بود, پر انرژی, سیاست خارجی و اتحاد ساختمان. در داخل کشور او متمرکز بر توسعه و اصلاحات اقتصادی است. او ترویج خود را به عنوان یک globalizer و یکی کننده, دوستان, با همه: اسرائیلی ها و فلسطینی ها روس ها و آمریکایی ها.

پس از پیروزی در انتخابات سال گذشته دولت مودی اولویت بندی مسائل است که اعتراض به آن هندو-ملی پایه و نخست وزیر خود را صحبت کردیم کمتر در مورد اصلاحات اقتصادی.

در ماه اوت دولت اوراق از استقلال از هند تنها کشور با اکثریت جمعیت مسلمان کشمیر و قفل کردن صدها نفر از سیاستمداران و فعالان بدون اتهام. در ماه دسامبر دولت تصویب یک قانون تابعیت که تسریع تابعیت برای هر اصلی دین در این منطقه به جز اسلام. همراه با آزمون شهروندی ناظران نگران سیاست های disenfranchise هند 200 میلیون مسلمان, 14 ٪ از جمعیت.

در حال حاضر هر چند هیچ یک از غرب رهبران جهان که به دنبال همکاری نزدیک با هند هنوز به موضوع قوی هشدار در مورد خشونت های فرقه ای در هند — حداقل علنی — بیشتر نقد در آینده است.

روز سه شنبه سازمان ملل متحد کمیساریای عالی حقوق بشر ثبت دادخواست خود را در دادگاه عالی هند برای به چالش کشیدن قانون شهروندی این ادعا که قانون را تضعیف کشور “حقوق بشر تعهدات.” هند وزارت امور خارجه خواسته است از دیوان عالی کشور برای سرنگونی آن است.

هفته گذشته ایالات متحده کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی به خشونت در دهلی نو پس از نشان می دهد در ماه دسامبر است که دولت آمریکا در نظر گرفتن تحریم هند برای عبور از قانون تابعیت.

ایران که دارای روابط نزدیک با هند است و به طور معمول خودداری از اظهار نظر دیگران در امور صادر نادر محکومیت این هفته در مورد هند درمان از مسلمانان است.

سازمان همکاری اسلامی ناودان شورش به عنوان “ضد اسلامی” در هفته گذشته. فقط در سال گذشته سازمان همکاری های اسلامی دعوت کرده بود هند به عنوان مهمان افتخاری که در دهلی نو مورد ستایش قرار داد به عنوان یک پیروزی دیپلماتیک. در حالی که هند را مسلمانان در اقلیت هستند در خانه آن جمعیت مسلمان است و دومین در جهان است. اما آن را هرگز به حال یک صدای در سازمان همکاری های اسلامی تا سال گذشته آرزو پیشرفت است که در حال حاضر در خطر است.

متحدان نگران است که هند بحران داخلی است غیر ضروری ایجاد تنش با همسایگان خود است که می تواند کمک به چین در دراز مدت به عنوان آن را در تلاش برای گسترش نفوذ خود در آسیای جنوبی.

روابط با بنگلادش هستند در پایین ترین سطح پس از هند قدرتمند صفحه اصلی وزیر Amit Shah به نام مردم ورود به کشور به طور غیرقانونی از بنگلادش “موریانه” سال گذشته زمانی که توجیه نیاز برای آزمون شهروندی. افغانستان که به ندرت نظرات به کشورهای دیگر امور و گرم رابطه با هند ابراز کرده است خشم خود را در مورد فرقه ای undertones دولت مودی به تازگی گرفته شده که شامل jabs در افغانستان.

این کشور در سیاست داخلی در حال حاضر در معرض خطر از باد تا هند جاه طلبی های جهانی. دو مقام در وزارت امور خارجی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به اجتناب از مجازات شکایت کرده است که در هنگام بازدید مقامات خارجی وارد دهلی آنها صرف بیشتر وقت خود را در جلسات دفاع از کشور خود را از سیاست های داخلی به جای تقویت روابط دوجانبه است.

برخی از مقامات آمریکایی نگران هستند که condemnations از U. N. یا کمیسیون ایالات متحده برای آزادی بین المللی مذهبی ممکن است آسیب آن روابط دو جانبه با هند و تشویق کنگره برای توقف بیشتر فروش سلاح.

اما در هند دولت این است که به احتمال زیاد شرط بندی که انتقادات بین المللی خواهد شد بیش از. با ظهور ناسیونالیسم در سطح جهان رهبران مانند تهمت شده اند کمتر نگران حقوق بشر نسبت به حفاظت از خود و منافع ملی که شامل نظامی و روابط تجاری با هند است.

هند در امور خارجی وزیر Subrahmanyam Jaishankar اشاره کرد در اوایل این هفته است که ظهور ناسیونالیسم در سراسر جهان ارائه شد یک فرصت برای هند به شکل آن در سیاست داخلی. او استدلال کرد که هند می رود در یک “قطبی جهان است.”

هند متزلزل اقتصاد نیز ممکن است تهدیدی برای جاه طلبی های خود را.

اقتصاد در حال تجربه آن کمترین رشد در نزدیک به یک دهه با بیکاری در 45 سال به بالا. مقامات دولتی به نظر می رسد بیشتر متمرکز بر خرد سیاسی اپوزیسیون نسبت به تحکیم اقتصاد ناظران نگرانی و بحران داخلی ممکن است فشار بیشتر سرمایه گذاران بین المللی دور است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند تضعیف 1.4% سه ماهه گذشته پس از سرمایه گذاری خارجی رسید 10 سال اخیر در 2019.

مودی “حزب همواره دو هدف: پیشرفت ناسیونالیسم هندو و اصلاح اقتصاد است. وجود این احساس که این دو چیز بود برابر وزن, اما که در حال حاضر dissipating و ایجاد بسیاری از شلاق زدن در راهروها در سراسر واشنگتن گفت:” میلان right to rebel, مدیر جنوب آسیا برنامه در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی.

“مودی هند می خواهد به بازی در یک نقش فعال تر در سطح جهانی اما همه که بدون قوی رشد اقتصادی در خانه خالی است پوسته” right to rebel گفت. “این ناسیونالیسم است نه تنها مصرف بیش از دستور کار اقتصادی اما به طور فعال تضعیف آن است.”

در حالی که دولت مودی تمایل به اخراج همه انتقاد به عنوان “ضد هندو” آنها اغلب sidelining برخی از بزرگترین طرفداران مانند Bera کالیفرنیا کنگره و یا دوستانه با کشورهای همسایه است.

“هند بسیار حساس به هر گونه انتقاد. اگر آنها می خواهند که رهبر جهان نمی تواند آنها را بسیار حساس تمام وقت” Bera گفت. “آمریکا با انتقاد تمام وقت, و ما آن را.”

خواندن گزارش کامل در اینجا

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de