ویتنام مسابقه جلوتر از چین در رشد اقتصادی: فرصت ها و چالش های ویتنام در پست COVID – 19 دوره

با توجه به انجمن اقتصادی ویتنام اقتصادی افزایش می توان توضیح داد که توسط سه عامل اصلی: “برای اولین بار آن را در آغوش آزادسازی تجاری با ذوق. دوم آن را تکمیل خارجی آزادسازی با اصلاحات داخلی از طریق مقررات زدایی و کاهش هزینه انجام کسب و کار. در نهایت در ویتنام به شدت سرمایه گذاری در سرمایه انسانی و فیزیکی عمدتا از طریق سرمایه گذاری.”

ویتنام از لحاظ اقتصادی منتقل شد بسیار سریع پس از درد و رنج برای چندین سال از جنگ فاجعه است. ویتنام رشد سریع درآمد متوسط وضعیت – و به طور قابل توجهی آن حدود 7 درصد نرخ رشد اقتصادی در حال حاضر بالاتر از چین است. این معجزه اقتصادی ویتنام است که بر اساس تولید بود که باعث تقویت تجارت از آزادسازی داخلی زدایی و سرمایه گذاری در سرمایه انسانی و فیزیکی. گزارش استاندارد چارترد پیش بینی است که ویتنام تولید ناخالص داخلی است که با 7 درصد رشد از طریق 2020s – و پیش افتادن از $10,000 سرانه تولید ناخالص داخلی را در سال 2030. این است که یک رشد قابل توجه داستان است.

در حالی که تمام کشورها رو به پایین به نوبه خود در اقتصاد ویتنام که نگهداری این بیماری همه گیر در خارج از کشور تنها با چند نفر از افراد مبتلا به این بیماری و هیچ مرگ و میر شاهد کمتر تاثیر بر اقتصاد نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر. آن زنجیره تامین باقی مانده است و بی ریا. تقاضا برای کالاهای تولیدی خود را در حال رشد است و خواهد بود تا بیشتر در پست-COVID-19 دوره است.

حتی قبل از همه گیر چندین شرکت از چین نقل مکان کرد و به ویتنام به عنوان امکانات بهتر ارائه شد با در دسترس بودن مداوم برق است. ویتنام نیروی کار از 100 منگنز با متوسط سن 35 اطمینان کفایی در این زمینه است. در حالی که سازمان ملل متحد کارگران ماهر هستند به راحتی در دسترس در نرخ ارزان آن را دارای پتانسیل برای داشتن کارگران ماهر. ویتنام دارای بهترین دانشجویان علوم با توجه به Google مهندس نیل فریزر.

در طول 2008-2018 ویتنام به دست آورد قابل توجه سالانه به طور متوسط رشد تولید ناخالص داخلی از 6.07% به 10 سال اخیر از 7.1 درصد در سال 2018 است. مهمتر نرخ تورم تثبیت شده در 3.54% و نرخ بیکاری بود فقط 2.2 درصد در سال 2018 در میان بالاترین در جهان است. با توجه به صندوق بین المللی پول ویتنام کسری حساب جاری کاهش یافته است به 2.45% از تولید ناخالص داخلی در سال 2017, و بیشتر کاهش می یابد به 2.16% در سال 2018 است. ویتنام به عنوان یکی از مقصد های مورد علاقه برای FDIs در جنوب شرق آسیا با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به سمت داخل جریان داشتن افزايش در سال پس از سال 2011 به USD19.5 میلیارد دلار در سال 2018 از USD17.1 میلیارد دلار در سال 2017.

علاوه بر این با وجود یک سال به طور متوسط در سال حداقل دستمزد نرخ رشد 8.8% بین 2015 و 2019 در هزینه های تولید در ویتنام باقی می ماند بسیار رقابتی است. از همه مهمتر ویتنام برخوردار اتصال منطقوی با آسه آن اقتصاد و یک موقعیت استراتژیک در SCS داشتن لینک اصلی مسیرهای حمل و نقل. روابط خود با ژاپن و هند و استرالیا و روسیه و اتحادیه اروپا و ایالات متحده بسیار عالی هستند. در طول همه گیر دولت ویتنام اهدا تجهیزات پزشکی به ارزش کل US$ 420,000 به هشت کشور در جنوب شرقی آسیا و آسیای جنوبی و جنوب اقیانوس آرام. این شامل استرالیا و هند و شش کشورهای آسه آن – برونئی و اندونزی و مالزی فیلیپین سنگاپور و تایلند است. پیش از آن در مارس ویتنام تا به حال حمل نزدیک به نیم میلیون نفر محافظ برای ایالات متحده است. تقاضا برای تجهیزات پزشکی در حال افزایش است و ویتنام تاسیس شده توانایی های خود را برای پاسخگویی به نیاز رو به رشد در سراسر جهان. تمایل به کمک به این کشور با وجود فشار اقتصادی به دلیل همه گیر دریافت لوح تقدیر از کشورهای فوق الذکر.

ویتنام موفقیت اقتصادی شده و در نتیجه ارائه مناسب اقتصاد کلان و نهادی شرایط برای سرمایه گذاری است. در شرایط عمومی آن را فراهم کرده است امکانات لازم برای انجام کسب و کار با سهولت و اعتماد به نفس. ویتنام متمرکز بر بهبود زیرساخت ها است. آن توجه ویژه ای در حمل و نقل و مخابرات و انرژی است. این است گذاشته پایه و اساس برای رشد آینده. این کشور همچنین در نظر گرفتن مراحل توسعه مهارت های لازم از طریق آموزش. نوآوری نیز تشویق می شوند با هجوم قابل توجهی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی. بهره وری افزایش در سرعت بسیار سریع – افزایش 36% از سال 2006 تا سال 2017. اجتماعی و ثبات سیاسی همراه با سیاستگذاران که همچنان به دنبال حذف محدودیت در کسب و کار آغاز اصلاحات را قادر می سازد شرکت های خارجی برای باز کردن کسب و کار در کشور کمک کرده اند ویتنام جذب قابل توجهی در کسب و کار از خارج از کشور. این افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت های ترویج FDIs افزایش آموزش و R&D بودجه, افزایش تجارت یکپارچه سازی و بهبود نهادها و سیاست.

ویتنام در زمان اقدامات لازم برای مقابله با بحران کسب و کار ناشی از این بیماری همه گیر است که تاثیر منفی کسب و کار در کشور است. چندین شرکت ورشکسته شد. ویتنام راه اندازی US$10.8 میلیارد دلار (در حدود 0.4 درصد از تولید ناخالص داخلی) اعتبار بسته حمایتی در اوایل ماه مارس که شامل سیاست به بازسازی شرایط وام و کاهش نرخ بهره و هزینه های. علاوه بر این دولت نیز ارائه شده دو بودجه بسته های حمایتی از 1.3 میلیارد دلار است که شامل کاهش مالیات و هزینه برای تحت تاثیر قرار شرکت ها و فرمت های مالیاتی برنامه پرداخت. این کمک کرده است این شرکت به جزر و مد در طول بحران.

در دوره های آینده تعدادی از فرصت های بیشتر برای پیشرفت اقتصادی در دسترس خواهد بود به ویتنام است. این پتانسیل برای سبقت چین در پست COVID-19 دوره است. ضد چینی احساسات در حال افزایش در سراسر جهان. چندین شرکت تمایل به حرکت در خارج از چین است. امنیتی جدید در هنگ کنگ ساخته شده است که چندین شرکت از آنجا به حرکت به مکان بهتری. ویتنام را فراهم می کند یک جایگزین برای این شرکت ها در همان منطقه است. اقتصاد پایدار با امکانات لازم باعث می شود مقصد بسیار جذاب است. ویتنام دارای چندین چند جانبه و موافقت نامه های دو جانبه با کشورهای خارجی است که می تواند قوی تر باشد.

اما وجود خواهد داشت تعدادی از چالش ها برای مقابله با. فوری تلاش مورد نیاز خواهد بود برای توسعه کشور به عنوان تولید توپی. سه رانندگان نیاز به توجه بیشتر افزایش – سرمایه گذاری ماهر نیروی زیرساخت ها و بهبود اتصال با بازار. برای جذب شرکت های زیرساخت های مدرن با نیروی کار ماهر مورد نیاز خواهد بود. به شرکت های خارجی داده می شود باید تضمین برای تغییر مقررات در صورت نیاز. این امر به آنها اعتماد به نفس به کار وجود دارد. آموزش امکانات را باید به طور قابل توجهی افزایش یافته است به تعداد کافی از کارگران ماهر. تلاش برای جوان و نیروی کار نیاز به یک برنامه بلند مدت. علاوه بر این در همکاری با سایر کشورهای امن و کارآمد اتصال برای عرضه کالا به بازار خواهد نیاز به توجه خاص است.
با وجود همه گیر ویتنام است و پیش بینی می شود یکی از سریعترین اقتصاد در حال رشد در جنوب شرق آسیا است. با توجه به انکشاف آسیایی چشم انداز 2020 گزارش منتشر شده در مارس 3, 2020, ویتنام رشد اقتصادی کاهش خواهد یافت به شدت به 4.8 درصد در سال 2020 اما گزاف گویی تا به 6.8 درصد در سال 2021 ارائه همه گیر موجود است. چشم انداز آینده روشن هستند. حتی زمان رشد اقتصادی ویتنام بهتر از چین است. دومی خوشبینانه ترین شکل برای رشد اقتصادی قرار داده است و در 3 درصد برای سال 2020 و چشم انداز آن برای بازیابی نامشخص باقی می ماند با توجه به تصمیم گیری از چندین سازمان ملل برای تحریم محصولات خود را. داستان رشد اقتصادی ویتنام شده است به درستی نامیده می شوند به عنوان ‘معجزه’.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de