اشعه ماوراء بنفش نور – امیدوار کننده راه حل برای مبارزه با کروناویروس

به عنوان جهان در حال تلاش برای آمدن به شرایط با ‘طبیعی’ به عنوان پیامدهای شیوع Covid-19 ویروس وجود دارد نیاز بیشتری برای فن آوری است که تجهیز خواهد شد ما برای محافظت از خودمان است. در حالی که کار از خانه اجتماعی فاصله و با پوشیدن ماسک تبدیل به پذیرش هنجارهای اجتماعی همه گیر آورده اهمیت تمیز کردن و ضد عفونی به جلو. صرف نظر از زمانی که مستندات در سراسر جهان در حال برداشته و یا کاسته آشکار است که این بحران بهداشتی است متزلزل اعتماد به نفس مردم وجود دارد و آن افزایش نیاز به کار بیشتر موثر ابزار و خدمات برای ضد عفونی کردن فضاهای اطراف ما. در پاسخ به شیوع دولت ها و شرکت ها در سراسر جهان در حال به چندین شیوه های بهداشت از جمله یک راه حل که در حال استفاده بوده است در دهه های موثر برای ضد عفونی – اشعه ماوراء بنفش (UV) نور است. اما قبل از ما به چه اشعه مفید است, ضروری است به درک آن بهتر است.

درک ماوراء بنفش نور

چراغ اشعه ماوراء بنفش نشان داده اند وعده های بزرگ در ارائه موثر ضد عفونی سطوح. نه همه چراغ UV موثر برای استریلیزاسیون و ضد عفونی شود. طیف گسترده ای از تابش اشعه ماوراء بنفش است که منابع از خورشید و آن را می توان تقسیم به UV-A (320 تا 400 نانومتر) UV-B (280 تا 320 نانومتر) و UV-C و uv (200 تا 280 نانومتر). برای ضد عفونی اهداف مطلوب در طول موج مورد نیاز است که در این منطقه از 260 نانومتر به 275 نانومتر با میکروب کشی اثر سقوط نمایی با طول موج بلندتر. به همین دلیل تابش اشعه ماوراء بنفش موثر در ضد عفونی است به دلیل آن است که انرژی کافی برای شکستن DNA پیوندهای شیمیایی. UV-C تابش در محدوده 260 نانومتر – 275 نانومتر از بین می برد ژنتیکی اطلاعات ذخیره شده در DNA و از این رو ارائه مضر میکرو ارگانیسم ها مانند باکتری ها و ویروس ها بی اثر است. DNA و RNA هستند بلوک های ساختمان از زندگی به عوامل بیماری زا مانند ویروس ها و باکتری ها به خوبی و بدون این مواد ژنتیکی این پاتوژن قادر به تولید مثل است که در نهایت منجر به مرگ یک عفونی مستعمره.

طول موج و قدرت و شدت و مدت قرار گرفتن در معرض برخی از عوامل کلیدی به طور معمول استفاده می شود برای تعیین اثر نور UV در مقابل میکروب ها. برای مثال در سطوح و در آب ممکن است وجود دارد چند میکروب ها با تغییر مطلوب جذب طول موج. برای هر طول موج از میکروب کشی اشعه ماوراء بنفش (GUV) آن قدرت و قرار گرفتن در معرض مدت نیاز به تعیین خواهد شد به منظور رسیدن به سطح مورد نظر از عقیم سازی.

در حالی که در حال توسعه یک محصول خاص ضد عفونی نیاز ضروری است برای ارزیابی عملکرد Led UV تحت شرایط مختلف و چگونه این شرایط در حال مرتبط با یکدیگر است. در حالی که قدرت و طول موج هستند اولین عامل یک مهندس طراحی در نظر اینها تنها عوامل ارزیابی می شود. مشاهده زاویه و طول موج تابش الگوی ارائه بینش با توجه به سودمندی قدرت مشخص شده و در حال حاضر اطلاعات مربوط به ارائه اتاق برای کنترل و طراحی سیستم برای پایان زندگی مورد نیاز است. در نهایت حرارتی اطلاعات مربوط به مانند مقاومت حرارتی و حداکثر درجه حرارت محل اتصال مهم هستند مشخصات برای توسعه کارآمد و نرم افزار خاص مدیریت حرارتی.

GUV است ایده آل برای استقرار در بیمارستان ها و ادارات و مناطق پارکینگ هتل ها, انبارها, ایستگاه های قطار و غیره. به دستی sanitisation روند بیشتر موثر است. شرکت در هند در حال حاضر ابداع GUV LED نور نمونه برای B2B استفاده است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک مقاوم سازی در انواع مختلف از وسایل.

آن را بی خطر برای انسان ؟

UV-C تنها نفوذ لایه های بالایی پوست و چشم با کوتاه ترین طول موج به سختی نافذ در تمام سلولهای زنده در نتیجه آن ممکن است باعث تنها خفیف گذرا آفتاب سوختگی از اتفاقی بیش از حد قرار گرفتن در معرض پوست. حتی اگر GUV لامپ برخواهد داشت ممکن است یک نظری تاخیر خطر اتفاقی قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش نمی خواهد به طور قابل توجهی افزایش طول عمر یک فرد خطر ابتلا به آب مروارید و یا سرطان پوست در مقایسه با زمانی که به قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید به صورت روزانه. به عنوان یک اقدام احتیاطی مهم است که به نه را وارد کنید و ضد عفونی منطقه پس از 30-40 دقیقه از عملیات GUV لامپ. همچنین باید همچنین نگاه کنید به طور مستقیم به ضد عفونی لامپ برای جلوگیری از آسیب به چشم است. محصولات توسعه یافته با استفاده از این فن آوری را نیز باید هوشمند در نظر داشتن الزامات استفاده روزانه.

اشعه ماوراء بنفش به دنبال در یک شتاب استفاده

در حالی که برخی از اثرات این بیماری همه گیر ممکن است در کوتاه مدت با تاکید بر پاکیزگی است که رفتن را به ماندن. مصرف کنندگان باقی خواهد ماند آگاهانه از بهداشت و از آن خواهد شد به طور فعال خود را تحت تاثیر تصمیمات خرید مانند که بازار به فروشگاه که در آن به ناهار خوردن و کدام هتل برای اقامت در آینده است. جهانی اشعه ماوراء بنفش ضد عفونی تجهیزات بازار به ارزش 1.1 میلیارد دلار در سال 2018 است. با توجه به متفقین تحقیقات بازار پیش بینی شده است برای رسیدن به $3.4 میلیارد 2026. تصویب بهداشت فن آوری های مانند GUV تنها رفتن به افزایش است. یک دلیل وجود دارد که چرا مکان های عمومی مانند فرودگاه دهلی برداشت که نور ماوراء بنفش تکنولوژی برای ضد عفونی. به آرامی ما شتاب تصویب فن آوری های مانند GUV نه فقط در بیمارستان ها و فضاهای عمومی نیز رایج خانواده ها.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.