طالبان معامله: ما عقب نشینی از افغانستان

در حالی که طالبان و توافق امضا در 29 th مارس در دوحه استقبال کرده است به عنوان یک ‘توافق صلح’ با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت آن است که در واقع ما عقب نشینی از افغانستان است. یک تجزیه و تحلیل از توافق نشان می دهد که آن را نشانه کامل واژگونی 2017 تهمت سیاست که مبتنی بر شکستن بن بست نظامی با اجازه اضافی 5,000 نیروهای ما نیروهای وجود دارد آزادتر دست به معامله با طالبان قرار دادن پاکستان بر توجه و تقویت قابلیت های نیروهای امنیتی افغان.

در حال حاضر طبق توافق جدید ما داده است تعدادی از بتن امتیاز دادن به طالبان برای رسیدن به آن هدف از خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا. برای اولین بار است که خروج فوری نیروهای آمریکا از حدود 13,000 به 8,600 در 135 روز و بقیه از ما و سربازان متفقین را ظرف 14 ماه. دوم, ما به توافق قابل ملاحظه ای تقویت طالبان به دنبال انتشار 5,000 زندانیان طالبان توسط مارس 20. ما بیشتر مورد توافق را به یک هدف از “آزاد کردن همه زندانیان باقیمانده در طول دوره پس از آن سه ماه است.” سوم اینکه ما متعهد به “هدف” از بین بردن تحریم از اعضای طالبان که شامل ممنوعیت سفر دارایی انجماد و ظریف.

ما در مقابل باید برخی از وعده های غیرقابل اجرا از طالبان – یک بار تعیین شده به عنوان یک سازمان تروریستی که توسط القاعده و شناخته شده است به غیر قابل اعتماد. طالبان وعده داده است که آنها نمی خواهد اجازه می دهد اعضای خود یا عناصر القاعده به استفاده از خاک افغانستان برای تهدید امنیت ملی آمریکا و منافع. آنها همچنین قول داده است برای ارسال یک پیام روشن به کسانی که تهدیدی برای ما که این عناصر را “هیچ جایی در افغانستان”. به طور قابل توجهی منتشر شده سند ندارد اجرای مفاد این اطمینان. و پس از آن که نیروهای ارتش آمریکا به ما توانایی اجرای این وعده خواهد بود غیر موجود به ویژه با تقویت طالبان.

آنچه روشن است این است که ما جنگ در افغانستان به پایان رسیده اجازه می دهد مغلوب ساختن پیشی جستن به ارائه وعده های خود را از آوردن سربازان آمریکایی به خانه خود را در انتخابات سال است. و این بود دلیل اصلی این توافقنامه است. آمریکا نمی تواند به عنوان دیده می شود از دست دادن جنگ در انتخابات سال رو به عقب نشینی شد و در بسته بندی به عنوان یک قرارداد صلح. در واقع آن است که بیشتر شبیه به یک تسلیم در شرایط طالبان. طالبان خواهد بود تقویت شده با آرماتور 5000 مبارزان. و با تمام ممنوعیت تحریم ها و محدودیت ها برداشته شود بر طالبان آن خواهد بود که عنصر غالب در هر دولت شکل گرفته در افغانستان است. مهمتر امروز طالبان اشغال منطقه بیشتر از در سال 2001.

بدون شک وجود دارد که طالبان در اولویت قرار بود ما برداشت هر چند آنها توافق برای قطع خصومت برش روابط با سازمان تروریستی و درون صلح افغانستان گفت و گو است. که طالبان نیست صادقانه در این مسائل روشن است خود را از ادامه خشونت ها در برابر نیروهای امنیتی افغانستان. طالبان نیز گزارش شده رد هر گونه مذاکره با دولت افغانستان تا زمانی که دومی منتشر 5,000 زندانیان.

وضعیت در افغانستان باید از نزدیک تماشا. برای هند این وضعیت به احتمال زیاد به بدتر بطور قابل توجهی. امکان رشد و نفوذ داعش در این کشور به نظر می رسد متفاوت است. پاکستان تاثیر خواهد افزایش قابل ملاحظه ای است. بالای رهبری پیوند نزدیک با ISI. این امر تسهیل پاکستان به بازی در یک نقش بیشتری در J&K تروریسم است. علاوه بر این هند در محیط خارجی نیز بدتر کند. هند در حال حاضر مقابله با چین و پاکستان داد. در حال حاضر Talibanised افغانستان نیز می تواند پیوستن به این اتحاد است. هند نیاز به تدوین یک استراتژی برای مقابله با چنین وضعیتی در دوره های آینده.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im